Alketa Vejsiu

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zbulohet gjinia e bebes…Alketa Vejsiu, pret DJALË!
Prezantuesja e famshme, Alketa Vejsiu është duke shijuar tashmë prej disa muajsh ndjesinë e të qenit shtatzënë për herë të dytë. Vetë Vejsiu e ka pranuar në një prononcim që ka dhënë për “Bluetooth” pak kohë më parë, se emocionet që është duke përjetuar në këto momente janë thjesht të papërshkrueshme. Pas lajmit së shtatzënisë, të gjithë ishin kurioz të mësonin gjininë e fëmijës, dhe “Bluetooth” zbulon sot se Alketa po pret një djalë. Ky lajm ka gëzuar pa masë të gjithë familjarët... Vazhdo

December 28, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Zbulohet gjinia e bebes…Alketa Vejsiu, pret DJALË!
Tags: , ,

Alketa Vejsiu, pas 5 vitesh në pritje të fëmijës së dytë
Prezantuesja e famshme e spektakleve shqiptare, Alketa Vejsiu do të gëzojë shumë shpejt familjarët dhe të afërmit e saj me një fëmijë të dytë. Pas përmbylljes me sukses të spektaklit “Miss dhe Mister Albania 2010” Alketa i është nënshtruar një pushimi absolut, si pasojë e muajve të parë të shtatzënisë…Ndonëse nuk i pëlqen shumë të flasë për fakte nga jeta private, bukuroshja Vejsiu nuk ngurron të na tregojë se ndihet shumë e lumtur për këtë dhuratë nga Zoti. “Thjesht jam shumë e gëzuar, nuk... Vazhdo

November 14, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Alketa Vejsiu, pas 5 vitesh në pritje të fëmijës së dytë
Tags:

Alketa Vejsiu e ftuar speciale ne Raiuno
Ka qenë fanse e Adi Krastës, ndërkohë që në natën finale të “Dancing with the stars” në “Vizion Plus”, Alketa Vejsiu e kishte të ftuarin e saj special. E ka konsideruar “moment sensancional”, kur dy profesionistë u bashkuan nën të njëjtën çati, pavarësisht logove të ekraneve ku ata punojnë. Dhe asnjëri, as tjetri, nuk e kanë fshehur një shkëmbim dashamirësie të dyanshëm të prezantuesve, tashmë shumë të njohur, të dy zbulime të regjizores Vera Grabocka. Ka qenë pikërisht Grabocka, dhe miqësia... Vazhdo

May 10, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Alketa Vejsiu e ftuar speciale ne Raiuno
Tags:

Alketa Vejsiu, Ve ne konkurs vallezimi VIP-at per 50 mije euro
Lëvizjet e saj ditët e fundit, kanë pasur një destinacion. Ndalesa tek ‘Vizion +’. Herë vetëm dhe herë në shoqërinë e producentes Holta Dulaku. Në një ditë të tillë e ka kapur edhe fotografi ynë. Fotot na ngacmuan dhe pas kontaktit me show-girl Alketa Vejsiun kemi zbuluar të rejat e këtij sezoni televiziv të saj. E pra, Vejsiu këtë herë do të na përcjellë një nga spektaklet më të famshëm në Amerikë dhe Itali, siç është ai “Ballando Con le Stelle”. Një garë vallëzimi që ka si trofe jo pak... Vazhdo

October 8, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Alketa Vejsiu, Ve ne konkurs vallezimi VIP-at per 50 mije euro
Tags:

Alketa shpall divorcin nga Klan-i: Ja pse largohem!
Alketa vë në provë VIP-at me emisonin e ri, i cili në thelb ka vallëzimin, dhe është i mbushur plot me surpriza, muzikë dhe ngjyra. Ajo shpjegon arsyet se përse u largua nga Klan-i dhe tregon marrëdhëniet e saj me Vera Grabockën. Alketa është një nga ato vajza, që ka ditur si të bëjë kameran “mike” të mirë dhe gjithashtu, të bëhet e dashur për publikun. Që në fillimet e saj, kur është bërë figurë televizive nëpërmjet këngës, nuk ka dashur t’i ndahet ekranit. Kohët e fundit është shkëputur... Vazhdo

October 4, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags: