Alternativa Shqiptare

Partia Demokratike organizon Koktej 23.12.në Hotel Mediteran
Me rastin e Njevjetorit te themelimit dhe festave te fundvitit, Partia Demokratike organizon Koktej me daten 23 dhjetor ne ambijentet e Hotel “MEDITERAN” ne ora 20.00h Ju mirepresim!  Vazhdo

December 21, 2012  :: AnketĂ« / Anketa :: Comments Off on Partia Demokratike organizon Koktej 23.12.nĂ« Hotel Mediteran
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Intervistë me Fatmir Gjekën,bartës i listës së Koalicionit shqiptar,numër 7 në listën zgjedhore
7 pyetje z. Fatmir Gjeka,bartĂ«s i listĂ«s sĂ« Koalicionit shqiptar, numĂ«r 7 nĂ« listĂ«n zgjedhore “JEMI BASHKË”, PËR TË FOLUR ME NJË ZË Gjeka:Vota e shqiptarĂ«ve pĂ«r ne Ă«shtĂ« e shenjtĂ« dhe obligim moral,njerĂ«zor dhe mbi tĂ« gjitha kombĂ«tar  pĂ«r njĂ« cilĂ«si mĂ« tĂ« mirĂ« ekonomike,qytetare dhe nacionale nĂ« Mal tĂ« Zi.Do tĂ« jemi pjesĂ«marrĂ«s nĂ« edicionin e ardhĂ«m tĂ« Parlamentit tĂ« Malit tĂ« Zi. SHPI:Z Gjeka, Koalicionin shqiptar,Lidhja Demokratike nĂ« Mal tĂ« Zi, Partia Demokratike dhe Alternativa Shqiptare,shqiptarĂ«t,... Vazhdo

October 5, 2012  :: Intervista / Intervju :: Komente (7)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Video Spoti Koalicioni Shqiptar – LDnĂ«MZ, Partia Demokratike & Alternativa Shqiptare
Lista zgjedhore e Koalicionit Shqiptar “Koalicioni Shqiptar – Lidhja Demokratike nĂ« Mal tĂ« Zi, Partia Demokratike dhe Alternativa Shqiptare“ Fatmir Gjeka, Mehmet Bardhi, Gjergj Camaj, Saubih Mehmeti, Zylfije Duraku, Marash Dedvukaj, Nik Gjeloshaj, Feim Avdiu, Aishe Gjeçbritaj, Gjoka Dukaj, Zarifja Gjoni, Isa Nikqi, Fitim Dragoviqi, Daut Ceka, Gjyljeta Nela, Agron Berishaj, Blerta Ramoviq, Besa Bardhi, Ilirjana Ujkashi, Agnesa Daci, Haxhi Sulejmani, Hajredin Kovaçi, Rifat Djinoviq, Ardita Rama, Mark Lucgjonaj, Agron Mehmedi, Alma... Vazhdo

October 5, 2012  :: Politika :: Komente (4)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Partia Demokratike  nënshkroi marrëveshje bashkëpunimi me  Alternativen Shqiptare
Ulqin,16 qershor 2012- DitĂ«n e premte nĂ« Ulqini,Partia Demokratike / PD/ e cila udhĂ«hiqet nga Fatmir Gjeka dhe Alternativa shqiptare /ASH/ nga Tuzi nĂ«nshkruan marrĂ«veshje pĂ«r veprim tĂ« pĂ«rbashkĂ«t politik. LiderĂ«t e kĂ«tyre dy subjekteve politike u deklaruan se qĂ«llimi i kĂ«saj marrĂ«veshjeje Ă«shtĂ« qĂ« tĂ« nxiten edhe partitĂ« tjera nacionale shqiptare pĂ«r t u bashkuar. Fatmir Gjeka, kryetar i PD, deklaroi se tash disa muaj e kemi arritur kĂ«tĂ« ujdi politike, por tani e zyrtarizojmĂ« nĂ« Ulqin edhe themi se ne jemi tĂ« hapur... Vazhdo
Afrimi dhe bashkëpunimi i Alternatives Shqiptare dhe Partis Demokratike
Alternativa Shqiptare dhe Partia Demokratike mbajtĂ«n takim pune, me temĂ« “afrimi dhe bashkĂ«punimi  i subjekteve nacionale shqiptare nĂ« Mal tĂ« Zi”. BashkĂ«biseduesit u pajtuan se Ă«shtĂ« nevojĂ« shumĂ« e madhe qĂ« kĂ«rkesat dhe projektet qĂ« ndikojnĂ« nĂ« mĂ«nyrĂ« thelbĂ«sore nĂ« statusin e shqiptarĂ«ve nĂ« Mal tĂ« Zi, tĂ« artikulohen dhe prezantohen nĂ« mĂ«nyrĂ« sa mĂ« unike nga subjektet nacionale. ASH dhe PD pajtohen qĂ« nĂ« tĂ« ardhmen tĂ« punojnĂ« shumĂ« afĂ«r, duke mbajtur qĂ«ndrime tĂ« njĂ«jta  politike pĂ«r çështjet... Vazhdo

January 25, 2012  :: Opinione :: Comments Off on Afrimi dhe bashkĂ«punimi i Alternatives Shqiptare dhe Partis Demokratike
Tags: ,

Në Ulqin,kandidojnë shtatë shqiptarë për zgjedhjet lokale
TĂ« dielĂ«n e 23 majit, nĂ« 14 komunat e Malit e Zi mbahen zgjedhjet lokale, ku nĂ« historinĂ« 20-vjeçare tĂ« pluralizmit nĂ« kĂ«tĂ« vend, asnjĂ«herĂ« nuk ka pasur mĂ« shumĂ« shqiptarĂ« nĂ« lista qĂ« garojnĂ« brenda tyre, nĂ« Ulqin e MalĂ«si. FushatĂ«n elektorale e ka karakterizuar njĂ« retorikĂ« e ashpĂ«r, nĂ« Ulqin edhe nĂ« Tuz tĂ« MalĂ«sisĂ«, midis partive nacionale shqiptare dhe koalicionit tĂ« Unionit Demokratik tĂ« ShqiptarĂ«ve tĂ« Ferhat DinoshĂ«s dhe PartisĂ« Demokratike tĂ« SocialistĂ«ve tĂ« Milo Gjukanoviqit. Derisa koalicioni... Vazhdo
Partit shqiptare në Tuz bëjnë koalicion
NĂ« saje tĂ« sugjerimeve dhe kontributit tĂ« diplomacisĂ« shqiptare dhe nĂ«nprefektit tĂ« MalĂ«sisĂ« sĂ« Madhe, Sutki Ndreca, bashkohen nĂ« njĂ« listĂ« partitĂ« shqiptare nĂ« MalĂ«si pĂ«r tĂ« garuar nĂ« zgjedhjet lokale tĂ« datĂ«s 23 maj, njofton KosovaLive. Pas negociatave tĂ« shumta, tĂ« tejzgjatura, tĂ« shoqĂ«ruara edhe me debate tĂ« ashpra, madje edhe akuza tĂ« ndĂ«rsjella pĂ«r gjendjen e krijuar nĂ« spektrin politik nĂ« MalĂ«si, tri partitĂ« kryesore shqiptare nĂ« kĂ«tĂ« trevĂ«, Lidhja Demokratike, Iniciativa Qytetare dhe Alternativa... Vazhdo
Alternativa Shqiptare thërret Perspektiven dhe Lidhjen Demokratike për marrëveshje koalicioni për zgjedhjet e ardhshme lokale
Tuz, 4 mars – Nisur nga nevoja e bashkĂ«punimit tĂ« subjekteve nacionale qĂ« nĂ« programin e vetĂ« kanĂ« komunĂ«n e pavarur tĂ« MalĂ«sisĂ«, sikurse dhe mospajtimet qĂ« kane ngjallĂ« vitin e fundit nĂ« mes tyre, e konkretisht tĂ« subjekteve qĂ« nĂ« vitin 2006 pĂ«rmbanin koalicionin parazgjedhor „TĂ« gjithĂ« pĂ«r komunĂ« – komuna pĂ«r tĂ« gjithĂ«â€œ dhe nĂ« prag tĂ« zgjedhjeve tĂ« rregullta lokale nĂ« komunĂ«n urbane tĂ« Tuzit, mendojmĂ« sĂ« Ă«shtĂ« koha qĂ« tĂ« ulemi dhe bisedojmĂ« pĂ«r atĂ« qĂ« na pret nĂ« muajt nĂ« vijim. Alternativa... Vazhdo
Alternativa Shqiptare ka dorëzuar raportin për paratë e shpenzuara në zgjedhjet e kaluar
Alternativa shqiptare e ka plotĂ«suar obligimin e vet ligjor tĂ« dorĂ«zimit tĂ« raportit pĂ«r prejardhjen dhe shumĂ«n e mjeteve tĂ« shpenzuara pĂ«r zgjedhjet parlamentare tĂ« marsit. Qendra pĂ«r monitorin ka paraqitur dje kĂ«rkesĂ«n pĂ«r fillimin e procedurĂ«s pĂ«r kundĂ«rvajtje kundĂ«r 11 partive politike dhe listave zgjedhore tĂ« cilat nuk i kanĂ« plotĂ«suar obligimin e paraqitjes sĂ« raportit pĂ«r financimin e fushatĂ«s zgjedhore. NĂ« mesin e partive tĂ« cilat nuk e kanĂ« plotĂ«suar kĂ«tĂ« obligim gjendet edhe Alternativa shqiptare.... Vazhdo

September 16, 2009  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Alternativa Shqiptare ka dorĂ«zuar raportin pĂ«r paratĂ« e shpenzuara nĂ« zgjedhjet e kaluar
Tags: ,

Bisedë me kryetarin e Alternativës Shqiptare, Gjergj Camaj
ShqiptarĂ«ve duhet t’u sigurohet e drejta e garantuar Koha javore: Z. Camaj, redaksia e “Koha Javore” ka hapur temĂ«n, nĂ« lidhje me pjesĂ«marrjen e pakicave nĂ« jetĂ«n publike. Na tregoni i cili Ă«shtĂ« qĂ«ndrimi i partisĂ« suaj dhe ListĂ«s Shqiptare e cila nĂ« zgjedhjet e 29 marsit fitoi njĂ« deputet, nĂ« lidhje me kĂ«tĂ« çështje? Gj.Camaj: NjĂ« nga çështjet mĂ« me rĂ«ndĂ«si qĂ« shfaqet brenda sistemeve demokratike Ă«shtĂ« kĂ«rkesa e pjesĂ«marrjes sĂ« pakicave nĂ« jetĂ«n publike, si njĂ« çështje kyçe nĂ« konteksin e tĂ«... Vazhdo

September 7, 2009  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on BisedĂ« me kryetarin e AlternativĂ«s Shqiptare, Gjergj Camaj
Tags: ,

Page 1 of 212