anita Haradinaj

Ramush Haradinaj u shpall i pafajshem nga Gjykata nderkombetare për krime lufte në Hagë
HAGË–Gjykata nderkombetare per krime lufte ne Hage shpall te pafajshem ish kryeministrin e Kosoves Ramush Haradinaj. Ai eshte liruar nga akuzat e ngritura ndaj tij rreth 3 vjet me pare per tortura, vrasje, perdhunim dhe deportim gjate luftes se vitit ‘98- ’99. Gjykata ka urdhëruar lirimin e menjëhershëm te Haradinajt pas përfundimit të formaliteteve të nevojshme. I pafajshem u shpall për akuzat e Prokurorisë së Hagës edhe I akuzuari tjeter per krime kunder njerezit Haradin Bala, ndersa i akuzuari i trete Lahi Brahimaj... Vazhdo

April 3, 2008  :: Lajmet / Vijesti, Rajoni / Region :: Comments Off on Ramush Haradinaj u shpall i pafajshem nga Gjykata nderkombetare për krime lufte në Hagë
Tags: , , , , , , ,