Anjeza Branka

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Anjeza Branka: Kur njeriu bie keq në dashuri i mbyllen sytë
Anjeza Branka ka lindur në Tiranë, por për 14 vjet ka jetuar së bashku me familjen e saj në Gjermani. Është larguar nga Shqipëria në moshën 9-vjeçare. Ka mbaruar Akademinë e Arteve, për aktrim. Ka publikuar 6 albume.  Albumin e parë e parë e nxori më 1999-n. Tekstet e albumeve tuaja ngjasojnë me natyrën tënde? Disa ngjasojnë, disa jo. Mund të them se tek videoklipi “Garipe jam”, jam plotësisht kjo Anjeza që jam, por në kuptimin e mirëfilltë të fjalës, jo me kuptim krejt tjetër. Tek kënga “Të lutem... Vazhdo

March 29, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Anjeza Branka: Kur njeriu bie keq në dashuri i mbyllen sytë
Tags:

Anjeza Branka demonstron lumturinë me partnerin e ri
Pas ndarjes nga partneri me të cilin ka edhe një fëmijë, këngëtarja Anjeza Branka bëri publike lidhjen e saj të re me një djalë shqiptar, që jetonte në Gjermani dhe që tek të gjithë e kishte prezanuar më parë si menaxheri i saj. Tani ata bashkëjetojnë. Anjeza e ka përfshirë edhe në klipin e saj të fundit, ndërkohë që në jetën e natës duken më të lumtur se kurrë së bashku, si në këtë foto që paparaci ynë iu ka bërë një javë më parë në një pub të Tiranës. Çifti tanimë i njohur ishte në shoqërinë... Vazhdo

November 2, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Anjeza Branka demonstron lumturinë me partnerin e ri
Tags:

Anjeza Branka: Skenat sensuale të klipit, me të dashurin
Këngëtarja Anjeza Branka ka prezantuar këto ditë këngën e saj të re \”Ani Ani\”. Një këngë ku si fabul ka protestën e një femre që nuk do të ndihet e nënshtruar nga i dashuri, por vajza rebelohet dhe ia kthen me të njëjtën monedhë të dashurit duke iu përkushtuar dëshirave të saj. Klipi përshkruan idenë e këngëtares ku ajo në fillim shfaqet si kamioniste dhe më tej hipën mbi kamion ku heq dhe uniformën e punës për t\’u shfaqur vetëm me të brendshme. Më tej klipi zhvillohet në një jaht ku këngëtarja... Vazhdo

September 1, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Anjeza Branka: Skenat sensuale të klipit, me të dashurin
Tags: ,

Anjeza Branka, skenat hot me të dashurin në plazh
Ajo nuk ka hezituar asnjëherë të bëjë dhe pranojë gjëra që koleget e saj do t’i fshihnin dhe mbanin sekret sa më shumë të mundeshin. Këtë e ka bërë qëkurse u kthye nga Gjermania dhe nisi karrierën muzikore dhe vazhdon me po të njëjtën mënyrë edhe sot. Nuk e fsheh aspak se pasi i dha fund bashkëjetesës me babain e djalit të saj, ka nisur një lidhje të fortë dashurie, të cilën po e jeton me intensitet të plotë. Si shumë këngëtarë të tjerë, edhe këtë sezon veror Anjeza Branka ka nisur turin e saj... Vazhdo

August 2, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags: