Antoinette Nikprelaj

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Antoinette Nikprelaj rol kryesor në filmin “Scar 23”
Më në fund pas roleve figurante në disa prej prodhimeve më të mëdhaja të Hollivudit si dhe realizimin e një reklame për M&M’s. Antoinette Nikprelaj ka arritur të siguroj dhe rolin e parë protagonist në një film. Kjo është një arritje e madhe për aktoren 24 vjeçare me origjinë shqiptare e cila ka vetëm një vit që i ka hyrë rrugës së kinematografisë. .Filmi është një triller fantastiko-shkencor, ku Antoinette interpreton në rolin e shencëtares Dr. Scar e cila ka aftësinë të udhëtoj në kohë dhe përpiqet... Vazhdo

July 19, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Antoinette Nikprelaj rol kryesor në filmin “Scar 23”
Tags: ,

Antoinette Nikprelaj po e pushton Hollivoodin
Për bukuroshen me prejardhje shqiptare, Antonieta Nikprelaj, ka shumë pak të dhëna që mund të gjenden, por gjithsesi zeshkania magjepsëse gjithnjë e më shumë po lë gjurmë si në botën e modës, ku edhe ka nisur karrierën, ashtu edhe në botën e filmit. Antonieta, e lindur më 20 shtator 1986 dhe e cila besohet se është me origjinë nga Mali i Zi, tashmë është bërë shumë e kërkuar nga regjisorë të ndryshëm të Hollivudit. Me bukurinë e saj magjepsëse dhe shumë ekzotike, ajo ka pushtuar edhe regjisorin e pjesës... Vazhdo

December 20, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Antoinette Nikprelaj po e pushton Hollivoodin
Tags: