Aranzhmane turistike Ulqin-Tropicana Beach.1

Hotel Mediteran Resort ne Ulqin pritet me 5 yje
Njëri ndër hotelet më të njohura në Ulqin Hoteli “Mediteran”, i cili gjendet pak metra lart plazhit Rana, këto ditë kishte një numër të mjaftueshëm të turistëve kryesisht të huaj. Ne renovim te plote hoteli  me lokalitet te mrekullueshem,Hotel Mediteran, hotel ky me comfort dhe i rehatshem,gjendet ne vend me diell dhe i qet.I rregulluar ne menyre elegante dhe luksoze .Hotel Mediterani ka te gjitha permbajtet-pikat e nevojshme per nje pushim te kendshem ne Ulqin. Pishina e çelur rin ne dispozicion tere kohen per musafiret... Vazhdo
Pushime ne Kompleksin hotelier Ada Buna,Pushime ne Ulqin,Mali i Zi
Home: +382 30 455 073 Mobil: +382 69 731 443 + Viber Email: Holiday House@gmail.com In order to experience unforgettable and enjoyable holidays, your perfect choice should be Ulcinj Riviera.Në përqafim në mes të lumit Buna dhe të detit Adriatik, 15 km larg Ulqinit, gjendet Ada, ishull parajsor i lumit, i njohur në tërë botën me kampin nudistik dhe të natyrës së paprekur. Edhe pse gjendet në brezin mediteran, në Adë është një klimë subtropike. E stolisin një ekosistem i jashtëzakonshëm dhe perëndimet e diellit që... Vazhdo
Pushime ne Hotel Mediteran Resort Ulqin/Ulqini 2011
Hotel Mediteran ndodhet ne zemer te Ulqinit i rrethuar me pisha, vetem disa minuta ecje kembe nga plazhi i vogel. Hoteli ofron mikpritjen tradicionale balkanase me atmosferen e tij te veçante. Hotel Mediteran disponon 100 dhoma, nga keto dhoma ne sherbimin tuaj jane dhoma dopio standarde, dhoma dopio superiore, dhoma familjare per tre, kater apo me shume persona. Dhomat jane te paisura me: ajer te kondicionuar, frigo bar, televizor me satelit, banje me dusch dhe wc, balkone me pamje spkektakulare nga deti dhe nga qyteti i Ulqinit. Restoranti... Vazhdo
66 % Të Shqipëtarëve nga Kosova vjet preferuan Ulqinin
Shqiptaret e Kosovës vazhdojne te preferojne Malin e Zi e sidomos Ulqinin  per pushime. Jo vetem ate veror, per plazhet e bukura, por edhe ne dimer, shume rajone te Malit te Zi ofrojne kushte konkurruese per te kaluar disa dite pushimesh. Tani, me rastin e festave, drejtues hotelesh pranojne se interesi i shqiptareve per te bere turizem ne dimer eshte rritur tej mase. Bashkepunimi me operatoret turistike shqiptare ka sjelle rezultate te kenaqshme. Duke folur per mbeshtetjen qe jep qeveria e Podgorices si dhe fushatat e gjata ne rrjetet... Vazhdo
Vera dhe suksesi turistikë Ulqin 2010 – Video
Qyteti që reflekton ngrohtësi Sivjet në plazhet e çdo pëllëmbe të bregdetit të bukur të Ulqinit, i paisur me rërën shëruese, me ujin kristal, me florën e faunën, me freskinë e pishnajave e më shumë bukuri të tjera natyrore të cilat natyra ia ka dhuruar këtij ambienti ideal për pushim, freskim e shërim, po flitet më shumë shqip se ndonjëherë më parë. Shprehja më e preferuar në mesin e pushuesve shqiptarë ishte “ Oh, sa bukur është aty ku flitet shqip!”. Dhe vërtetë në bregdetin e Ulqinit... Vazhdo
Pushimet në Plazhin Tropicana ne Ulqin
  Kompleksi i plazhit Tropicana ndodhet ne buze te Detit Adriatik të Malit të Zi, i rrethuar nga te treja anet e tjera me nje pyll te denduar dhe te gjelber pishash. Zona ku ndodhet ky kompleks eshte e mbeshtetur ndermjet plazhave Safari dhe plazhit MSM,me nje largesi prej 3 km nga qyteti i Ulqinit, dhe larg aeroportit Tivat dhe Podgoricë 70 km. Kompleksi i plazhit Tropicana perbehet nga 5 apartamente të tipit Bungalo. Apartamentet kane nga 2 mjedise fjetjeje, salle ngrenjeje me kuzhine, banjo dhe ballkon dhe jane me se te pershtatshem... Vazhdo
Në bredgetin e Ulqinit pushojnë mbi 25 mijë pushues
Ulqin, 12 korrik – Fundjava në Ulqin solli mijëra turistë, të cilët kanë përzgjedhur këtë qytet të mirënjohur për plazhet, çmimet e volitshme dhe jetën e gjallë të natës, njofton KosovaLive. Në Organizatën turistike të Ulqinit (OUT) vlerësojnë se në saje të promovimit të ofertës turistike në vendet ballkanike, por edhe në ato evropiane, stina turistike këtu është mbi nivelin e vitit të kaluar. Sipas të dhënave statistikore, në këtë bregdet janë të regjistruar rreth 8 mijë e gjysmë turistë. “Mirëpo,... Vazhdo
Lirë dhe mirë në bregdetin e Ulqinit
Shqipëria, Mali i Zi,Greqia, Turqia dhe destinacionet e tjera janë më të preferuarat për pushimet verore 2010. Këto oferta shpalosen gati tek gjitha agjencitë turistike, ndërsa disa të tjera ofrojnë edhe udhëtime dhe pushime speciale edhe në vendet tejoqeanike. Shumica e qytetarëve kanë nisur planifikimin për të kaluar një pushim, varësisht nga xhepi i tyre, mirëpo një pjesë tjetër as që ka llogaritur mundësinë për të shfrytëzuar këtë verë për pushime verore. Bregdeti shqiptar konsiderohet si më i lirë... Vazhdo
Aranzhmane turistike në Ulqin,Hotele,Villa,Apartamente,Dhoma
Home: +382 30 455 073 Mobil: +382 69 731 443 + Viber Email: Holiday House@gmail.com Aranzhmane turistike në Ulqin,Hotele,Villa,Apartamente,Dhoma Ofertat tona turistike nga kompanija Tropikana Beach Ulqin jane te aranzhuara ne menyre te atille qe gjithkush te mund te gjej diçka interesante per vete shtepi private,hotel,villa,Apartamente apo Dhoma. Perveç akomodimit ne Hotele, ju ofrojme mundesine te prenotoni pushimin tuaj edhe ne apartamente private komplet te mobiluara. Me deshiren tuaj, ne ju krijojme oferta personale turistike... Vazhdo