Ardian Bujupi

Ardian Bujupi, simpatizant i Vanesa Krasniqit
Mbrëmja e 10 marsit, për shikuesit gjerman të spektaklit “Deutschland sucht den superstar” (Gjermania kërkon superyl lin), solli emocionet e veta të një spektakli. U mbajt “Mottoshow 2″ i radhës, ku shqiptarja Vanesa Krasniqi u paraqit me këngën: “Titanium” nga David Guetta feat Sia, këngë e cila i dha vota të mjaftueshme,Vanesës, për të hyrë në “Top 8″, javën e ardhshme. Në mbrëmjen e së shtunës ishte pjesëmarrës i drejtpërdrejt edhe Ardian Bujupi, i cili e shfaqi hapur që ishte simpatizant i... Vazhdo
Ardian Bujupi – This Is My Time – Video
Kënga quhet “This is my time” (Është koha ime), dhe do të transmetohet në MTV e Viva. Kënga flet për të, për suksesin që ka arritur dhe për atë se si ka dashur gjithmonë të realizojë ëndrrën e të qenit një yll i muzikës. Bujupi u bë i famshëm në Gjermani, Zvicër e Austri me pjesëmarrjen në Deutschland Sucht Den Superstar, ku shkoi deri në gjysmëfinale. Ekonomisti  Vazhdo

October 29, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ardian Bujupi – This Is My Time – Video
Tags: , ,

Apeli i Ardian Bujupit, shans për jetën e Leonit
Deri më tash për trajtimin mjekësor të Leonit janë grumbulluar 125 mijë euro por nevojiten edhe 50 mijë të tjera Nga e mërkura e javës së kaluar, vogëlushi nga Kosova, Leon Bujupi i sëmurë rëndë nga leukemia, ndodhet i shtrirë në Klinikën Universitare të Mynsterit. Bashkë me të, në Gjermani ka ardhur edhe e ëma, Halimja. “Kushëriri” i famshëm, Ardian Bujupi, këngëtari i ri, i zgjedhur në mesin e pesë më të mirëve në spektaklin e madh gjerman DSDS, i është gjetur në ditët më të vështira... Vazhdo