Argjentina Ramosaj

Pas dështimit me Vedatin, Argjentina do bëjë duet me Florin
Ka kohë që nuk kemi dëgjuar këngë të re nga Argjentina Ramosaj. Sa u përfol për një duet me Vedat Ademin, të gjithë fansat ishin shprehur të lumtur, por ky bashkëpunim dështoi. Në një intervistë për ”Panorama plus”, këngëtarja e njohur shprehet se ka 10 muaj që është beqare dhe ndihet mirë, për Vitin e Ri do të këndojë në Maqedoni, si dhe do të sjellë një baladë me Flori Mumajesin. Si e ke kaluar këtë sezon dhe sa e angazhuar ke qenë në muzikë? Shumë mirë, kam pasur disa koncerte, por më shumë... Vazhdo

December 4, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Pas dështimit me Vedatin, Argjentina do bëjë duet me Florin
Tags: , , , , , , , , ,

Për kë ka mall Argjentina Ramosaj?!
Ca pika shiu ranë mbi qelq…”,- është kjo dixhitura e kësaj fotoje të bukur të këngëtares Argjentina Ramosaj.Bukuroshja kosovare ka postuar në Facebook një fotografi, ku duket mjaft e menduar dhe e malluar për dikë. Për kë ketë mall Argjentina, për ndonjë familjarë apo për ish të dashurin e saj.Ajo që dime me siguri është që ka dal shumë bukur, edhe pse në sy ka vendosur lente jeshile. xh.k/shqiptarja.com  Vazhdo

November 1, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Për kë ka mall Argjentina Ramosaj?!
Tags: , , , , , , , , ,

Argjentina Ramosaj fryn buzët
Argjentina Ramosaj përveçse një vajzë e talentuar këngët e së cilës janë kthyer në hite, pëlqehet nga publiku edhe për pamjen e saj, duke qenë vajzë e bukur. Por me sa duket këngëtarja nuk ka qenë krejtësisht e qetë me pamjen dhe ka ndjerë nevojën për të ndryshuar. Ajo ka bërë një ndërhyrje në buzë dhe i ka fryrë ato, duke kështu pjesë e listës së gjatë të këngëtareve tona që kanë kryer ndërhyrje në pjesë të ndryshme të trupit. Duhet thënë se vendimi i saj nuk është pritur mjaft mirë…... Vazhdo

September 2, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Argjentina Ramosaj fryn buzët
Tags: , , , , , , , , ,

Me cilin do të vijë në duet Argjentina Ramosaj?
Duket se pasi kaloi një verë shumë të bukur në sho qërinë e miqve të saj, Argjentina Ramosaj tashmë ka vendosur t’i rikthehet projekteve të reja muzikore. E pamë Argjentinën të pushonte sa në det e sa në mal, e sigurisht që i duheshin momente të tilla që ajo të rimerrte veten pas ndarjes me të fejuarin e saj. Duket se buzëqeshja, (një armë shumë e fortë e saj) është rikthyer në portretin aq të ëmbël të këngëtares. Ashtu si ka bërë edhe në ditët në vijim, kur ka postuar fotot për të njoftuar fansat... Vazhdo

August 29, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Me cilin do të vijë në duet Argjentina Ramosaj?
Tags: , , , , , , , ,

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Argjentina Ramosaj: Mos me pyesni me per ndarjen, thjesht mbaroi
Edhe pse e re ne tregun muzikor, shume e konsiderojne nje kengetare hitesh. “Si shiu”, eshte i fundit ne radhe. Perpara tij kenge te tilla si: “Shpirt i mbytur”, “Jeta vazhdon” apo “Perfekt” kane zene vendet e para ne toplistat muzikore. Argjentina Ramosaj, konkurrente per here te pare ne “Top Fest 9”, do te vije sot ne nje rrefim mjaft interesant per faqet e “Bluetooth”. Simpatikja e skenes shqiptare do te ndaje me ne emocionet e ketyre diteve. Eshte vetem nje hap larg finales, por Argjentina s’di te na tregoje... Vazhdo

May 23, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Argjentina Ramosaj: Mos me pyesni me per ndarjen, thjesht mbaroi
Tags: , , , , , , , , ,

Argjentina Ramosaj luan me statusin ne Facebook – Video
Pas prezantimit te kenges “Si shiu” te gjithe syte e fansave tashme jane mbi Argjentinen, e cila me kete kenge po behet gjithmone dhe me e degjuar dhe e njohur. Ndaj kur Argjentina per disa momente nderroi statusin e saj ne “Facebook” duke e kthyer ne beqare, fansat nuk vonuan te pyesnin menjehere se cfare ka ndodhur. Me pas, kengetarja e ka fshire kete postim duke lene kureshtare te gjithe ata qe e kane lexuar ne oret e para te dites se djeshme pa dhene nje pergjigje. Ndoshta do te kete qene thjesht nje shaka e Argjentines apo... Vazhdo

April 24, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Argjentina Ramosaj luan me statusin ne Facebook – Video
Tags:

Argjentina Ramosaj, shumë e kërkuar
Argjentina Ramosaj, bukuroshja nga Kosova, qe kohën më të madhe e kalon në Holandë, po merret seriozisht me muzikë. Ajo po ngjitet në skenën tonë muzikore ngadalë por sigurt, ndërsa me zërin e saj te bukur, dominimim në skenë dhe sharmin qe e ka premton shumë dhe nëse vazhdon ashtu siç ka filluar, e ardhmja e saj do të jetë e ndritshme.  Këngëtarja ketë muaj ka marrë ftesa të shumta nga organizator të ndryshëm në Kosovë,ndërsa tani janë konfirmuar dy mbrëmje ku ajo do të performoje, një në Prizren e... Vazhdo

February 12, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Argjentina Ramosaj, shumë e kërkuar
Tags:

Argjentina Ramosaj me stil ndryshe
Këngëtarja Argjentina Ramosaj është paraqitur me një stil më ndryshe sa i përket zhanrit të saj muzikorë për netët festive. Ajo në Kosovë ka kënduar këngën “Roll the Dice”, të stilit elektro, përderisa më parë këngëtarja ishte paraqitur me këngë të stilit “pop-rock”. “Pas kësaj kënge këngëtarja do të paraqitet edhe me një këngë tjetër elektro që do të punohet nga kompozitori kosovarë Enis Presheva”, ka thënë një burim për Express Rozë. Përndryshe, kënga “Roll the Dice” pritet... Vazhdo

January 10, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags:

Beatrix Ramosaj: Kënga lindi bashkë me mua
Eshtë e re, e bukur, e talentuar dhe më se e gatshme për të përballuar me sukses skenën. Beatrix Ramosaj, mbesa tjetër e këngëtares Albërie Hadërgjonaj, tregon sot në këtë intervistë për “Bluetooth” emocionet që e kanë ndjekur në këtë dalje të parë në një kompeticion të rëndësishëm muzikor, siç është “Kënga Magjike”…Çfarë na rrëfen tjetër? E zbulojmë bashkë përmes kësaj interviste… Beatrix, përshëndetje Mirëseerdhe në “Bluetooth”! Përshëndetje Eraldo dhe faleminderit që më... Vazhdo

December 15, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Beatrix Ramosaj: Kënga lindi bashkë me mua
Tags: , , , ,

Page 1 of 212