ari

Ari kundër Mozës?
Ari: “Nuk doja të hyja mes Mozës dhe Polit” Sori i thotë Arit se ai me Mozën u afrua shumë. Ari e pohon dhe shton se e kishte vetë fajin që ai afrim u zbeh, pasi bëri një veprim të gabuar dhe Moza iu largua. Ai tregon se pak a shumë e dinte se si ishte situata jashtë dhe ndaj insistonte që Moza të tregonte për lidhjen e saj me Polin. “Më mirë që ndodhi kështu, sepse tani e kuptoj situatën”, thotë Ari për faktin e letrës dhe arushit që Poli ia dedikoi Mozës. Ai mendon se nuk do donte të... Vazhdo
Dita e Dëshmorëve
05/05/09 11:12 Banorët ngrihen një nga një nga gjumi dhe dalin në kopësht ku dëgjojnë e këndojnë këngët e vendosura për ta. Anjeza kujton se sot është Dita e Dëshmorëve dhe se kjo gjë i kujton të atin. Ajo ka vendosur kapelen e policit, në shenjë nderimi dhe kujtimi për të. Moza thotë me entuziazëm se nesër fillon prova e javës, gara me makina të cilën po e pret me padurim. Adi i kujton se ajo nesër ka ditëlindjen dhe duhet të gëzojë më shumë për të, por moza ia kthen se me të dyja situatat ka për... Vazhdo
Arjani nudo
05/05/09 13:04 Arjani duke bërë dush shikon që nuk ka xhelin e fytyrës dhe nxehet. Adi kalon aty dhe për shaka i merr peshqirët. Arjani pasi shikon që nuk i ka peshqirët thotë me shaka:-“Më sill xhelin se dola nudo!” Në banjo është dhe Adeladja e cila fillon qesh me Adin. Adi ngacmon Arjanin pasi ka mbaruar dush. Ai thotë që të tillë shaka do ia bëj dhe një vajze, që ta lë një orë në dush. Arjani ia ka treguar dhe banorëve të tjerë shakanë e Adit. Anjeza bën shaka duke i thënë që ai nuk e ka problem... Vazhdo
Ari : Sfida e rradhës
04/05/09 19:00 Banorët mblidhen të gjithë në sallon, ku Ari lexon sfidën e rradhës. Kësaj rradhe banorët duhet të montojnë një kompjuter. Ato duhet të gjejnë pjesët përbërëse te kompjuterit dhe ta montojnë. Pasi të kenë përfunduar montimin e të gjithë komponenteve, kompjuteri duhet të ndizet. Nëse banorët përfundojnë me sukses këtë sfidë “Big Brother” do ti dhurojë tre shishe verë. Pasi marrin të gjitha pjesët banorët filojnë nga puna.  Vazhdo
Debati mes Qetsorit dhe Adelës
03/05/09 13:45 Qetsori ngacmon me shaka Adelën duke i vënë në dukje se nëse do te jenë bashkë me Bjordin do ti kalojnë pushimet verore shumë këndshëm. Ngacmimet vazhdojnë si nga ana e Qetsorit ashtu edhe Arit të cilët qeshin me ironi dhe mundohen të përfshijnë edhe Bjordin në lojë, por ai qëndron ftohtë, dhe me seriozitetin e tij tregon që nuk i pëlqen biseda e nisur. Ari hedh idene se do hapin baste mbi kohëzgjatjen e lidhjes së Adelës me Bjordin deri në gusht ose më gjatë, madje ato nuk ngurrojnë të vendosin... Vazhdo
Ari: Më ka puthur Juna
30/04/09 23:40 Ari dhe Bjordi qëndrojnë në kopësht duke diskutuar për debatin me Junidës. Ai thotë që e tregon veten sikur është shumë më lart se banorët e tjerë. Ai shton:-“Më vjen zor të merrem me një femër, por sa më shumë e ngacmoja aq më shumë e tregonte veten!” Bjordi i thotë që ai në debat reagoi mirë, dhe me shenjën që ajo bëri duke nënkuptuar që ta mbyllë gojën tregonte që Ari e fitoi debatin. Arjani mendon që gjesti i saj ishte shumë ofendues. Ai thotë që nuk i pëlqen mënyra se si ajo... Vazhdo
Më mërzisin bisedat e përsëritura
29/04/09 13:12 Ari është i mërzitur dhe qëndron i vetëm në sallon. Adi shkon të interesohet se cfarë ka. Ari i tregon se ishte në qejf kur u ngrit nga gjumi, por më pas u mërzit me bisedat e tyre. Ai shprehet se nuk i interesojnë më bisedat e tyre dhe ndaj po del shëtitje me trurin e tij. Adi i thotë se nuk duhet të mërzitet, por ai ia kthen se nuk i pëlqejnë bisedat e përsëritura dhe të ripërsëritura të banorëve të tjerë. Ari fillon t’i imitojë: “e mban mend atë që i thashë unë; ti i the kështu; ai... Vazhdo

April 30, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Më mërzisin bisedat e përsëritura
Tags: , , , , , ,

Veshja e Sorit
28/04/09 12:28 Sori, Adela dhe Bjordi janë ulur në kopësht dhe diskutojnë për motin. Aty vjen Ari dhe sapo ulet Sori e pyet pse mban pantallona te gjera. Kaq duhet që të marrë spunto një debat humoristik për pantallonat e Sorit. Sipas Arit pantallonat e Sorit jane karagjoze dhe burri nuk duhet te rrijë me pantallona aq të ngushta sepse është qesharake. Qetsori i kthehet se ai vjen edhe nga Franca dhe nuk e kupton se ku e ka botëkuptimin. Ari ja kthen “kush të ka thënë ty që në Francë burrat veshin strece?” Adela... Vazhdo
Ari dhe Qetsori : Aleanca nuk të bën lojtar të keq
28/04/09 00:30 Ari vazhdon debatin e nisur më parë se Sori e ka shprehur vetë që është i keq, por ai ia kthen se kjo gjë nuk është e vërtetë dhe se fjalët e tija janë transformuar. Ari i sjell shembullin e një nate më parë kur Sori ishte shprehur në atë mënyrë, por Sori e sqaron se kjo ishte dicka e thënë prej tyre dhe që ai nuk e kundërshtoi sepse nuk iu duk e arsyeshme për bisedën dhe vendin. Sori thekson dhe njëherë se luan pastër, i sinqertë. Ari i thotë se nëse ai do luante vërtetë i sinqertë, atëherë... Vazhdo

April 28, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Ari dhe Qetsori : Aleanca nuk të bën lojtar të keq
Tags: , , , , , , , , ,

Arjani : Babai është idhulli im
25/04/09 21:37 “Big Brother” duke parë rëndësinë që ka figura prindërore,e babait për dy nga banorët e shtëpisë, i përgatiti nga një surprizë. Junida është një nga banorët që ka marrë një telefonatë nga babai i saj. Ai i shprehu mbështetjen e tij, dhe i tha që përmes “Big Brother” ai pa Junën e vërtetë. Një tjetër banor të cilit i`u bë një surprizë ishte dhe Arjani, i cili, pa foto nga karriera artistike e babait të tij. “Big Brother” u mundësoi që edhe banorët e tjerë të ndiqnin një... Vazhdo

Page 1 of 41234