arjoni

Arjoni : Ti dhe “zysha” në nominim!
06/03/09 01:40 “Jam s’jam unë, këtë javë është zysha dhe ti!” – i ka thonë Arjoni Zhuljetës, në lidhje me nominimet. Më pas ai ka shtuar dhe emrin e Qetsorit, që, sipas tij, këtë javë rrezikon shumë. Më pas ata kanë folur për Agonin, keqardhjen që ndjenin që ai kishte dalë dhe sigurinë që ai do të ishte duke u kënaqur jashtë.  Vazhdo
Arjoni: I love you Bika
05/03/09 15:10 Arjoni,Mesida dhe Zhuljeta qëndrojnë në dhomë duke biseduar. Vjen Bika dhe i drejtohet Arjonit”Hë vlonjat kishe gjë”? Ai i përgjigjet “Jo zemër. I love you Bika”! Republika nxehet pasi Arjoni ka vendosur këpucët mbi krevat dhe thotë që për rrobat që i lënë rrëmujë i ka toleruar por për këpucët jo. Ajo thotë që “Këtu po t`i japësh gishtin,të marrin krahun”. Arjoni do që ta ngacmoj Republikën dhe i thotë që e ka gabim se “Po i dhe gishtin këtu,të marrin shpirtin”. Bika i thotë... Vazhdo
Dritani, Arjoni e Lirita zgjohen të parët
05/03/09 10:00 Të parët nga banorët e shtëpisë që janë zgjuar, kanë qenë Lirita, Dritani dhe Arjoni, Ka mjaftuar më pas që Vëllai i Madh të vendosë muzikën e Michael Jackson, që menjëherë të zgjohet edhe Bjordi e madje edhe të kërcejë. Më pas janë zgjuar me rradhë edhe banorët e tjerë të shtëpisë.  Vazhdo
Arjoni tregon për veten
05/03/09 01:00 “Unë jam nga Vlora,- ka thënë Arjoni, – dhe prindërit e mi janë larguar në 1990-n nga Shqipëria. Në Itali jemi shumë mirë, kemi një jetë dinjitoze.”. Emigrant, sipas babait të tij, është dikush që mendon që një ditë do të kthehet andej nga ardhur, në shtëpinë e tij. Arjoni vazhdon të tregojë se prindërit i janë kthyer që para 4 vjetësh në Shqipëri dhe nuk janë ndjerë si emigrantë në vendin e tyre, me përjashtim ndoshta të fillimit. Ndërsa ai, kur kishte ardhur në Shqipëri,... Vazhdo
Mesida dhe Arjoni : Jam ende e vogël
04/03/09 16:45 Arjoni e pyet Mesidën se cfarë pune dëshiron të bëjë tani që do të qëndrojë në Shqipëri. Ajo i thotë se nuk e di se cfarë mund t’i ofrojë një vend si Shqipëria. Ai e pyet se cfarë punësh ka bërë më parë dhe Mesida i tregon se ka punuar si asistente tek të moshuarit, në restorante si kamariere dhe banakiere, si shitëse, si fotografe dhe të gjitha këto i ka bërë gjatë periudhës së verës. Mesida tregon se është shumë e lodhur me shkollën pasi në cdo vend ku ka shkuar ka bërë shkollë... Vazhdo
Mesida : Mashkulli im ideal
04/03/09 00:15 Mimoza e ka pyetur Mesidën se cili do të ishte për të mashkulli ideal. Ajo ka thënë se nuk kishte një të tillë. Mesida ka shtuar se për të nuk ka rëndësi pamja fizike, sesa i bukur është, për të e rëndësishme është që të jetë njeri i mirë e ta respektojë atë. Ajo ka thënë se ka njerëz që nuk janë të bukur fizikisht , por sa më shumë të rrish me ta, aq më shumë ata zbukurohen në sytë e tjerëve. Po ashtu asaj do t’i pëlqente që vështrimi i mashkullit të saj, të rrezatonte mirësi.... Vazhdo
Qetsori : Cfarë do bëjmë kur të dalim?
03/03/09 14:40 Zhuljeta, Sori dhe Arjoni diskutojnë në kuzhinë duke përgatitur drekën. Është Sori ai që pyet i pari se cfarë do të bëjë Bjordi kur të dalë nga shtëpia. Arjoni i thotë se i uron Bjordit të arrijë atë që dëshiron dhe se në njëfarë mënyre ai është i arritur. Arjoni pyet se cfarë do të bëhet me Mozën dhe Sori ja kthen me shaka se do të bëhet “miss”. Arjoni vazhdon me pyetje dhe kësaj radhe pyet për Adin. Sori i përgjigjet se atë do ta marrin tek portokallia të bërë tironsin ose do... Vazhdo
Djemtë protestojnë!
02/03/09 11:45 Qetsori, që në mëngjes, ka filluar të thotë se djemtë në shtëpi janë të persekutuar. Sipas tij, ata po i bëjnë të gjitha punët, po lajnë enët, po lajnë shtëpinë, po gatuajnë. Sipas tij, ata po paragjykohen nga miqtë apo njerëzit jashtë shtëpisë, sepse, gjithmonë sipas tij, ata jetojnë në shoqërinë shqiptare, ku punët i bëjnë femrat dhe jo meshkujt. Ndërsa këtu ata po bëjnë gjithcka e vajzat asgjë. Edhe Pavlini e Arjoni janë bashkuar me të. “S’po merret vesh kush janë femrat e... Vazhdo
Agoni asht eliminuar
4 te kandiduarit jan ne kembe prane njeri tjetrit.2 prej tyre vazhdojne garen drej cmimi te madh edhe ata jane:Arjoni dhe Aida, te cilet bejne nje hap perpara edhe lehtesohen nga emocionet e forta qe i kishin perfshire.Tashme gjerat behen me te veshtira edhe me shume emocione per Adelajden, MISS-in e shtepise, edhe Agonin, i cili ne baze te sondazheve te bera ne shtepine tone ishte konkurenti me i votuar per tu largua me 50% te votave.   Arbana vazhdon me tej duke thene qe banori qe duhet te largohet eshte…Agoni. Edhe kete here sondazhet... Vazhdo
Mimoza ë Adelajda : Tashetheme
28/02/09 04:15 Pas festës, Adelajda dhe Moza qëndrojnë në kuzhinë dhe flasin për Arjonin. Moza i thotë se dëgjoi që Arjoni do të flejë në dhomën e tyre sonte. Adela ja kthen se ky veprim do bëhet nga ai me një qëllim. Ajo i thotë se në këtë mënyrë do fitohen votat. Ajo e komenton këtë fakt duke i thënë se ai s’ka ardhur më parë, as mbrëmë e as parmbrëmë dhe se cdo njeri përdor mënyrën e vet më të mirë të mundshme. Moza i thotë se Arjoni do të flejë në një krevat me Zhuljetën dhe Adelajda e... Vazhdo

Page 2 of 512345