arjoni

Arjoni ë Adeljajda – Turni i radhës
23/02/09 12:28 Është radha e Arjonit dhe Adelajdës që të qendrojnë në tendë e të kujdesen per lopët. Ata diskutojnë se e kanë pak të vështirë të mësohen me turnet. Adela thotë se nuk arriti as te përgatitej për turnin e tyre pasi ishte ende në gjum. Arjoni e gjen këtë si një rast për të bërë shaka me të.  Më pas ata flasin edhe për nominimet ku Adela lutet që të mos jetë radha e saj për të dalë këtë javë, por për Arjonin ky urim duhet te jetë për të gjithë ata që janë në nominim. Adelajda... Vazhdo
Është fitore po nuk dola
23/02/09 03:30 Të qënit në nominim ka sjellë pasojat e veta edhe tek Adela. Siç thotë edhe vet, ajo tani rri e mendon se sjellja e cilit prej banorëve të nominuar mund t’i ketë pëlqyer më tepër publikut, sjellja e Aidëa, e Agonit, e Arjonit apo e saj e gjithashtu cilat mund të jenë avantazhet e tyre karshi saj. Ajo ia ka rrëfyer këtë Dritanit dhe Mimozës duke shprehur në të njëjtën kohë sigurinë se dalja kaq e shpejtë e saj do të ishte për atë vet, një humbje shumë e madhe. Ndërsa qëndrimi akoma në shtëpi... Vazhdo
Prova e javes në Big Brother Albania
21/02/2009 23:40 Te gjithe banoret dolen ne zonen e Kampingut pasi aty i priste nje surprize e vecante por, qe ne te njejten kohe do te sherbeje dhe si gjysme prove per javen ne vazhdim. Aty ndodheshin dy “mikesha” te reja per banoret. Jane dy lope, Tea dhe Sonja per te cilat banoret do te duhet te kujdesen gjate kesaj kohe. Keshtu banoret do te shnderrohen ne kujdestare te tyre dhe do te kujdesen per mbarevajtjen, ushqimin apo edhe mjeljen e lopeve. Brenda ne shtepi ishte edhe nje veteriner, i cili u dha udhezime se si te... Vazhdo
Arjoni dhe Bjordi rivalë për Mimozën!
18/02/09 03:30 “Unë mendoj që ti dhe Bjordi jeni rivalë për Mozën, e pëlqeni të dy!” – i ka thënë Adelajada Arjonit. Sipas saj, Arjoni bezdiset nga fakti që Moza është më e afruar me Bjornin sesa me Arjonin. Ky i ka thënë se atë e bezdis fakti që Moza mund të mendojë se ai mund të donte të bënte ndonjë gjë me të. “Pastaj unë nuk shtirem si Bjordi!” -ka thënë ai. Adelajda ka mbajtur anën e Mimozës gjatë gjithë bisedës me Arjonin, duke justifikuar veprimet apo sjelljet e saj e po ashtu atë... Vazhdo
Banoret kalojne neper rreze imagjinare
20/02/09 18:16 Banoret perballen me veshtiresite e proves se javes. Ata nuk duhen te prekin rrezet imagjjnare te vendosura ne ambientet e shtepise. Ne rast te prishjes se tyre banoret penalizohen ne mosrealizimin e proves se javes.Te gjithe tregohen te kujdesshem tu permbahen kushteve qe Big Brother ka vendosur. Top Channel  Vazhdo
Adelajda bënte rolin e të përndjekurës!
19/02/09 01:40 Kështu ka thënë Aida, kur të mbledhur jashtë në oborr, ajo, Zhuljeta, Erjola, Lirita, Agoni dhe Arjoni kanë nisur të flasin për Adelajden. Subjekti i bisedës kanë qenë kësaj rradhe “shqetësimi” i Adelajdes nga kamerat. Sipas tyre, ajo mendonte se ishte vëmendja e kamerave të Big Brother. Madje Agoni është ngritur në këmbë dhe ka imituar lëvizjet e saj, ndërkohë që banorët e tjerë kanë qeshur me të madhe. Aida ka kujtuar me ironi batutat e Adelajdes, “Kur vinte, dhomë të gjumit, thoshte... Vazhdo
Arjoni tallet me Bjordin
19/02/09 17:44 Banorët janë duke drekuar dhe Bjordi është pranë Adelajdes. Arjoni nuk rresht së ngacmuari me batuta ironike 20 vjeçarin. “Pozicionohu – i thote ai – se nuk mund te luash me dy porta, nuk të lejon Adelajda” – duke iu referuar afrimitetit të tij si me Mimozën ashtu dhe me Adelajdën. Më pas, kur vajza nga Kosova ngrihet nga tavolina i drejtohet sërish Bjordit me një batutë nga filmi “14 vjec dhëndër”. “Rritu Gjino, se do të të marrin fiqtë”. Top Channel  Vazhdo
Arjoni: Nuk më vjen inat!
19/02/09 03:00 Arjoni ka komentuar me Aidën, Zhuljetën dhe Agonin insistimin e Adelës që ai të pranonte se i vinte inat që Bjordi e pëlqente Mozën. “Pranoje, pranoje!”- imitonte ai Adelën. Ai vazhdoi duke thënë se është normale që ai të ketë egon mashkullore, por jo se i vjen inat. Në fakt, gjatë bisedës mes të dyve, një natë më parë Adelajda ka insistuar që ai të pranonte konkurrencën mes tij dhe Bjordit në lidhje me Mimozën, fakt të cilin ai nuk e ka mohuar, por gjithsesi ai nuk mund të pranonte se... Vazhdo
Qetsori kundër Che Guevarës
14/02/09 16:00 Pak pas drekës banorët debatojnë në lidhje me idhullin e Agonit, Che Guevarën. Qetsori thotë se ia ka thënë edhe në sy Agonit që ky personazh nuk i pëlqen, po banorët e tjerë i kundërvihen duke i thënë që ai nuk ka aryse që ti mohojë djalit nga Kosova, pasionet dhe idhujt e tij. PavlinI merr fjalën dhe shpjegon arsyet e tij pse është kundër Che Guevarës, por gjithsesi atij nuk i pëlqejnë nJerëzit që mbajnë bluza të stampuara me fytyrën e heroit latin. Agoni thotë se e gjithë kjo bisedë... Vazhdo
Arjoni – Ja si joshet një femër
13/02/09 18:00 Ka shumë mënyra për të tërhequr një femër, por duket se Arjoni e ka kuptuar dhe e di sesi. Ai pranon se një mënyrë mjaft efikase sipas tij është injorimi i saj, në këtë mënyrë ajo do të tregojë më shumë interes për të dhe mun dtë afrohet. Ndërkohë më pas biseda e banorëve fokusohet te suprizat e pritshme që autorët do ti bëjnë gjatë natës së spektaklit. Ata presin shumë supriza gjatë spektaklit, por gjithsesi Qetsori do të dëshironte të shihte djalin e tij. Megjithatë nata e ardhshme... Vazhdo

Page 4 of 512345