Armend Milla

Armend Milla vjen me këngën “ I perhumbur”- Video
Armend Milla më në fund na sjell një këngë të re. Armendi edhe kësaj radhe ka menduar të sjellë një projekt të ri pak më ndryshe në skenën muzikore. Videoklipi eshte gjiruar nga shoku im i ngusht Ali Zhygjeli…modele e videoklipit eshte Aleksandra Dedivanoviq, Make up by Mexhida Zati si dhe asistentja e klipit Hana Ismajlaga. Dua te shfrytezoj rastin te falenderoj edhe hkollen e vallezimit Porta di Danza me ne krye Musa Hoxhen per idene e vallezimit ne klip. Gjithashtu dua te Falenderoj Majda Jukovic e cila ishte partnere... Vazhdo

April 8, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Armend Milla vjen me këngën “ I perhumbur”- Video
Tags: , , ,

Voto per Armend Milla TOP FEST 10
Votoni per Armend Milla – I perhumbue TOP FEST 10 – Java e Dyte – TOP 20 Armend Milla,i riu nga Ulqini konkuroj dje  ne Top Fest 10. Kenga “I perhumbur” e kompozuar nga Gramoz Kozeli me tekst te Gramoz Kozelit dhe me orkestrim te Eduart Hallullit vjen nga nje interpretim fantastik nga Armendi ne javen e trete te top festit duke u percjellur me duartrokitje te forta nga ana e publikut. Nje balade per te cilen Armendi thote se eshte e ndjere dhe shpreson ti pelqeje mbare publikut shqiptar e sidomos bashkeqytetareve... Vazhdo

February 21, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Voto per Armend Milla TOP FEST 10
Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Armend Milla ne TOP 33 kenget e Top fest 8
Edicioni i 8 i Top Fest-it mbase ishte nje nder edicionet me te mira deri me tani sepse ne kete edicion pervec kengetareve te njohur te estrades shqipetare jane paraqitur edhe kengetare te rinj edhe talente te rinj. >Gjithashtu duhet thene se ne kete edicion jane paraqitur shume kenge te mira dhe kualitative. Lajme nga Ulqini: Armend, na trego pak me teper per Edicionin e Top Fest 8? Armendi: Edicioni i 8 i Top Festit eshte thjeshte nje kulminacion i talenteve dhe kengeve ne skenen Shqipetare. Eshte nje festival i kenges moderne qe... Vazhdo

May 3, 2011  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Armend Milla ne TOP 33 kenget e Top fest 8
Tags: , , , , ,