art klubi ulqin

“Art Club” dhuron libra për Shkollën fillore në Ostros
Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” Ulqin, më 21 prill 2012     Njoftim për media   “Art Club” dhuron libra për Shkollën fillore në Ostros Me rastin e 23 Prillit, Ditës Botërore të Librit, Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” i dhuroi sot (të shtunën) 100 libra nga koleksioni i botimeve të saj të fundit Shkollës fillore “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” në Ostros të Krajës. Aksioni me moton simbolike “100 libra për bibliotekat shqiptare” u realizua në kuadër të aktiviteteve... Vazhdo

April 22, 2012  :: Kulturë / Kultura :: Comments Off on “Art Club” dhuron libra për Shkollën fillore në Ostros
Tags: , , ,

Roman nga Asllan Bisha: Frikë dhe dashuri në Barbanë
Arti i këtij romani krijohet edhe në heshtje.Kjo heshtje ka një zjarr të brendshëm që dikur shëndrrohet në flakë,këtë e deshmon edhe rasti me shkrimtarin  tonë të njohur Asllan Bishën.Ka shumë artistë të penës që krijojnë në heshtje,pa bërë bujë të madhe në opinionin letrar.Po,kush është shkrimtari Asllan Bisha dhe gjithë to vëllime të romaneve që po na jep. Asllan Bisha – shkrimtar,gazetar Lindi në Lisën, Anë të Malit. Shkollën e Lartë Pedagogjike, Grupin e Gjuhës dhe Letërsisë Shqipe... Vazhdo