Arta Bajrami

Arta Bajrami: Familja në rend të parë
Pas suksesit të këngës “Femër tipike” këngëtarja Arta Bajrami ka vendosur që gjatë muajve të ardhshëm të sjellë në treg disa këngë të reja. Fillimisht do të jetë një këngë ritmike të cilën këngëtarja thotë se do ta sjellë bashkë me videoklip. Punën e projekteve të reja është duka e bërë vëllai i saj, Artani, apo siç e njohin të gjithë Don Arbas, pa të cilin Arta thotë se nuk do të kishte mundur të arrijë tërë këtë sukses. Krahas këngës Arta është e përkushtuar mjaftë shumë ndaj... Vazhdo

March 19, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Arta Bajrami: Familja në rend të parë
Tags:

Arta do te ketë shume e nxehte kete vere
Ka mbledhur te gjitha forcat per te sjelle nje vere mjaft te nxehte dhe atraktive me kenget e saj. Kengetarja Arta Bajrami na ben te ditur se ka nisur pergatitjet per dy kenge te reja, te cilat do t’i lancoje gjate muajve te ardhshem. “Sapo kam realizuar nje kenge te re, te cilen do ta lancoj gjate ketij muaji, e me pas do te pesoj edhe kenga tjeter. Ne te dy klipet do te paraqitem me nje ‘look’ te vecante dhe te ndryshem”, – ka thene ajo per mediat kosovare. Arta ne keto dy projekte ka punuar me Don Arbasin, ndersa thote se... Vazhdo

May 4, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Arta do te ketë shume e nxehte kete vere
Tags:

Arta Bajrami nuk i frikesohet konkurrencës
Përherë aktive dhe e gatshme në çdo kohë për të sjellë këngë dhe videoklipe të reja, Arta Bajrami na bënë të ditur se së shpejti do të sjellë një hit për adhuruesit e saj. Ndonëse me këtë këngë do të lansohet edhe videoklipi i ri për të cilin ajo nuk preferon të zbuloj më shumë. Ajo edhe pse ka disa muaj që lansoi albumin “Exotic” thotë se ende është duke i shijuar këngët e tij bashkë me adhuruesit e saj. Një pjesë e madhe e këngëve të albumit kanë të realizuara edhe videoklipet të cilat... Vazhdo

January 18, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Arta Bajrami nuk i frikesohet konkurrencës
Tags: , , , , , , , ,

Arta Bajrami i këndon tradhëtisë me këngën “Pa Fat”
Këngëtarja Arta Bajrami ka lancuar  video-kl ipin e këngës “Pa Fat”, që është një prej këngëve hit të albumit të saj të ri që sapo ka dal në treg. Balada e cila në ditët e para të publikimit pa klip arriti qindra mijëra klikime në YouTube tani është vizualizuar dhe në çdo detajë është e kuruar me kujdes. Videoklipi është punuar nga UrbanGraphics, që në këtë klip bënë punë shumë të mirë në skenat që shprehnin tematikën e këngës. Ndërsa ‘uragani’ Bajrami në këtë album këtë herë... Vazhdo

December 21, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Arta Bajrami i këndon tradhëtisë me këngën “Pa Fat”
Tags: , , , , , , ,

Arta Bajrami prezanton të bijën Viktoria
Për herë të parë mbas 1 viti lindje këngëtarja Arta Bajrami ka prezantuar për publikun vajzën e saj Viktoria, Arta ka vendosur ti bëj publike fotot e vajzës në 1 vjetorin e saj. Tani për tani po mendoj më shumë për vajzën sesa për karrierën…, sidomos në këtë moshë. Përkujdesja ndaj saj është më e vështirë dhe kërkon më shumë vëmendje, sepse është me aktive”, – tregon nëna e  vogëlushes së bukur Viktoria, ndërsa nuk e fsheh dëshirën që të ketë edhe dy apo tre fëmijë të tjerë. Mesa duket,... Vazhdo

October 28, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Arta Bajrami prezanton të bijën Viktoria
Tags:

Arta Bajrami & Skillz & Astrit Mulaj sonte ne Insomnia Lausanne
Mbasi Arta Bajrami lajmrojë se ne Korrik do del me album te ri,ketë gjë ajo edhe e beri.Mirpo kengetarja Arta Bajrami, qe se fundmi eshte bere nene, tash e sa muaj mbi çdo prioritet tjetër ka vene vajzen e saj Viktoria. Megjithate, kjo nuk do të thotë se Arta Bajrami është shkëputur nga kënga, pasi ajo ka paralajmëruar se gjatë verës fansat e saj do të kenë në duar albumin më të ri, në të cilin është duke punuar fuqishëm edhe vëllai i saj, Don Arbas. “Kam filluar të angazhohem në studio. Meqenëse herëve tjera... Vazhdo

May 28, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Arta Bajrami & Skillz & Astrit Mulaj sonte ne Insomnia Lausanne
Tags: , , , , ,

10 momentet e 2010-ës në muzikë
Dasmat shtatzëna Dasmat dhe shtatzënia këtë vit duket se ishin në modë. Të gjithë u martuan e të gjithë mbetën shtatzënë. Fillimisht, gjithçka duket se nisi me Tunën, e cila u martua në Kosovë, e më pas Blero lajmëroi për lindjen e vajzës së tij, Mihrije Braha foli për adoptim, Gerta Heta është shtatzënë e u martua, Dafina Zeqiri u fejua, po ashtu dhe Teuta Kurti, Elsa Lila është pesë muajsh, Arta Bajrami lindi, ndërsa Ledina Çelo pas një sesioni fotografik superhot tregoi se pret fëmijë. Urime dhe jetë... Vazhdo
Arta Bajrami shtatzënë dhe e pandalshme
Këngëtarja kosovare Arta Bajrami së fundi ka lansuar një video-klip të ri, ku vërehet qartë edhe barku i fryrë i saj. Bëhet fjalë për këngën e titulluar “Nëse ty…”, që është realizuar nga “Max Production”, në Tiranë. Interesante në këtë klip është se pavarësisht barkut të zmadhuar të këngëtares, që bie lehtë në sy, ajo nuk ka ndryshuar asgjë nga ekstravaganca e saj, vetëm se kësaj radhe paraqitet me flokë të zeza. Me sa duket këngëtarja është duke kaluar një shtatzëni të qetë dhe pa... Vazhdo
Arta Bajrami shtatzane!?
Kohëve të fundit flitej me të madhe se këngëtarja Arta Bajrami është shtatzënë. Është më se normale që njeriu pasi të martohet të planifikojë edhe zgjerimin e familjes. Menduam se këtë gjë e ka planifikuar edhe këngëtarja e cila nuk po ndalet në punën e saj. Edhe pse e martuar, Arta nuk është shkëputur aspak nga angazhimet muzikore, qofshin ato koncerte, mbrëmje muzikore apo xhirime televizive. Mund të thuhet se ishte ndër të paktat këngëtare e cila u paraqit gati në çdo televizion dhe program festiv.... Vazhdo

January 15, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags:

Këngëtarja Arta Bajrami flet për martesën e saj
Ajo është njëra prej këngëtarëve që më së paku ka pushuar gjatë këtyre viteve. Çdo vit me nga një album! Çdo vit me ka disa spote! Kjo është Arta Bajrami, e cila në një intervistë për Rozë thotë se punon shumë, ndërkaq shprehet se edhe në jetën e saj bashkëshortore është shumë e lumtur. E porsamartuar me Jimmi-in, Arta thotë se nuk i dihet dhe së shpejti ajo edhe mund të bëhet mama… Sapo jeni martuar…Si po ju duket jeta në çift? Shumë mirë, është diçka ndryshe, është komplet jetë... Vazhdo

November 15, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Këngëtarja Arta Bajrami flet për martesën e saj
Tags: ,

Page 1 of 3123