Aurela Gaçe

Aurela Gaçe Rebelohet ! – Video
Aurela Gace photo by Avni Selmani Tiranë- Aurela Gaçe shprehet e pakënaqur nga ajo që ka arritur deri më sot. Këtë të lë të kuptosh statusi i saj në rrjetin social Facebook ku shkruan: “Ku po shkon kjo botë? Rebelizmi i Aurelës për çfarë ndodhë në këtë botë, e rreth nesh. Kjo këngë është kënduar për herë të parë në vitin 2000. E ka shprehur atë që ndjen, atëherë edhe tani…” Ky status i këngëtares është shoqëruar me publikimin e një prej këngëve të repertorit të saj muzikor e kënduar vite... Vazhdo

February 9, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Aurela Gaçe Rebelohet ! – Video
Tags:

Aurela Gace: U bëra nënë, por unë nuk ndryshoj!
Këngëtrja e ‘Origjinale’, Aurela Gace shprehet se të bërit nënë nuk do të thotë që ajo të ndryshojë stilin e saj në art. Gace thekson se nuk e kupton dot pse disa presin që ajo me ndërrimin e statusit të ndryshojë. “Mos prisni të ndryshoj. Jam bërë nënë, dhe ështe gjëja më e bukur që mund të më ndodhte, mua, e cdo femre. Të jesh nënë është MREKULLIA vetë. Por, nuk e kuptoj, pse presin nga unë të ndryshoj e të bëhem dicka që nuk jam?”, shkruan Aurela në rrjetin social, Facebook. Këngëtarja... Vazhdo

August 30, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Aurela Gace: U bëra nënë, por unë nuk ndryshoj!
Tags: , , , , , , ,

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Aurela Gaçe vjen me këngë të re “Trazit” – Video
  Aurela Gaçe ka publikuar këngën e saj më të re të quajtur “Tranzit”. Këtë këngë ajo e ka shoqëruar edhe me një video shumë profesionale, e cila është xhiruar në ditët e fundit të shtatzënisë së saj. Për muzikën e këngës është përkujdesur kompozitori Alban Kondi, ndërsa vargjet e i ka shkruar dr. Flori dhe vet këngëtarja Aurela Gaçe. Këngëtarja ka pohuar për Telegrafi se “Tranzit” është pjesë e albumit të radhës, të cilin e cilëson si një projekt të rëndësishëm në karrierën... Vazhdo

February 11, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Aurela Gaçe vjen me këngë të re “Trazit” – Video
Tags: , , , , , , ,

Aurela Gaçe: Fëmija është “mrekulli e mrekullive”
E bija, Grace (Grejs) ka vetëm pak ditë që ka ardhur në jetë, por sakaq e ka zbukuruar kaq shumë jetën e këngëtares së shumë hiteve, aq sa ajo me zor arrin ta artikulojë me fjalë. Të gjitha ndjesitë e ëmbla, ato përqafimet e ngrohta dhe emocionin e shikimit në sy me foshnjën e saj, Aurela i rrëfen më poshtë, ama pa dëshirën për ta ekspozuar të bijën në media… Edhe kur i themi se “Grace nëse i ngjan së ëmës, s’ka nga të shkojë, do të bëhet këngëtare se s’bën”, mamaja moderne shprehet me rezerva:... Vazhdo

November 27, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Aurela Gaçe: Fëmija është “mrekulli e mrekullive”
Tags: , , , , ,

Aurela Gaçe bëhet nënë
Aurela Gaçe solli sot në jetë vajzën e saj, që ka vendosur ta quajë Grace. Lajmi bëhet i ditur për “Shekulli”-n nga të afërm të këngëtares. Grace ka ardhur në jetë në mesditë, ndërkohë që këngëtarja vlonjate u shtrua në spital që mbrëmjen e kaluar. Mësohet se ajo ka zgjedhur një spital privat në kryeqytet për të sjellë në jetë të bijën. Lindja mësohet të ketë qenë natyrale dhe nënë e bijë janë shëndoshë e mirë.  Vazhdo

November 13, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Aurela Gaçe bëhet nënë
Tags:

Aurela Gaçe do të sjellë në jetë një vajzë
Lajmi për shtatzëninë e këngëtares Aurela Gaçe ishte një surprizë e bukur për të gjithë fansat dhe adhuruesit e saj të zjarrtë. Ndërsa në faqet e mediave të shkruara komentohej performanca e Aurelës në Festivalin Europian, një nga të përditshmet shqiptare zbulon lajmin për shtatzëninë e këngëtares së famshme. Edhe vetë ajo, më pas erdhi me një deklaratë për fansat në rrjetin social më të klikuar në botë, duke shprehur gëzimin për embrionin që rritej brenda saj. Partneri i Aurelës mban emrin Skerdi... Vazhdo

July 14, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Aurela Gaçe do të sjellë në jetë një vajzë
Tags: ,

Aurela Gaçe e dashuruar
Këngëtarja që do të përfaqësojë më 10 maj Shqipërinë në Eurosong, me këngën e saj “Feel the passion”, ka pranuar se është e dashuruar. Për këngëtaren labe Aurela Gaçe, është shkruar pak ditë më parë, ku sipas mediave, ajo ka krijuar një lidhje romantike me një djalë të quajtur Skerdi, që shumë e kanë cilësuar si menaxherin e saj, duke qenë se dyshja janë parë ngado bashkë. Dje, vetë Aurela e ka pranuar më në fund, se është e dashuruar. Po, më në fund mund të ndaj me ju këtë ndjenjë, jam... Vazhdo

May 1, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Aurela Gaçe e dashuruar
Tags:

Aurela Gace, zbulohet lidhja
Nuk e dimë ende nëse është një pasion i vërtetë dashurie, apo një histori që ka filluar nga një marrëdhënie pune dhe është kthyer në një lidhje intime. Bëhet fjalë për një lidhje të krijuar mes këngëtares 36- vjeçare Aurela Gaçe dhe menaxherit të saj, një djalë zeshkan nga Tirana, disa vite më i ri se ajo, rreth 30 vjeç. Ata janë parë gjithnjë e më shumë në shoqërinë e njëri-tjetrit në Tiranë, sidomos këtë javë, pas përfundimit të xhirimeve të klipit “Feel the passion”, këngë me të... Vazhdo

March 23, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Aurela Gace, zbulohet lidhja
Tags:

Aurela lançon klipin e këngës “Feel the passion”, këngë që do përfaqësojë Shqipërinë në Eurosong
Klipi i këngës “Feel the pasion” (“Kënga ime” në shqip), është lancuar mbreme për publikun ne TVSH. Ashtu si asnjëherë më parë, një shqiponjë thuajse e gdhendur në trupin e këngëtares Aurela Gaçe, (realizuar mjeshtërisht nga stilistja e mirënjohur Mirela Nurçe), është imazhi më i goditur në klipin e këngës “Feel the passion”, që do të na përfaqësojë në Eurovizion. Shtoji kësaj edhe xhirime në vendet më të bukura të Shqipërisë, nga regjisori Albert Malltezi, apo filmime nga qielli dhe parashuta... Vazhdo

March 14, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags:

Page 1 of 3123