bba live

Big Brother Albania 2, Intervista, Elton Tozaj
  Toni, a mendon se ia vlente kjo përvojë në “Big Brother”? Po, sinqerisht! Për mua ishte jo vetëm interesante, por dhe një mundësi për të treguar vlerat e mia dhe besoj se ia kam arritur qëllimit! A të penalizoi fakti se nuk hyre që në fillim në këtë “reality”? Mbase, por nuk e mendoj kështu. Kam përshtypjen se ne ishim më të favorizuar për të vetmen arsye se kishim pasur të gjithë kohën e mundshme për t’i njohur konkurrentët nëpërmjet ekranit. E dinim lojën e tyre, intrigat,... Vazhdo
Nëna e Qetsorit: Dua ballafaqim me Eltonin, na fyeu nusen shtatzënë
  “E shoh djalin tim që në orën 13:30 që kthehem nga puna, deri pas mesnatës kur ai fle. Më duket sikur e kam brenda në shtëpinë time. Fle dhe dua të zgjohem me të, por më duhet të iki për në punë”. Nëna e Qetsorit, një nga konkurrentët më të fortë të “Big Brother-it” shqiptar na thotë se si po i përjeton javët televizive të djalit të saj, si i sheh marrëdhëniet e tij me të tjerët brenda shtëpisë, si dhe shpreh një revoltë, për një nga banorët. Si reagoni kur e dëgjoni të debatojë me konkurrentët... Vazhdo

April 29, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Nëna e Qetsorit: Dua ballafaqim me Eltonin, na fyeu nusen shtatzënë
Tags: , , , , , , ,

Adi pyet Mimozën : Do e ndërroje Polin me Bjordin ?
28/04/09 22:20 Adi pasi dëgjon Mimozën duke bërë shaka me Junidën dhe i thotë:-“ Kujdesu për arushin!” Adi e pyet Mimozën:-“Do e ndërroje Polin me Bjordin?” Mimoza i thotë që kurrë, dhe shton me shaka:-“Unë ta ndërroj me këtë fëmijë(për Bjordin)?!” Adi e sqaron duke i thënë që ideja e pyetjes së tij ishte që Adelajda të merrte Polin , ndërsa Mimoza të merrte Bjordin. Adelajda i thotë Adit që ato janë në harmoni me njëra-tjetrën dhe nuk duhet të ndërhynte tek ato. Anjeza ndërhyn duke thënë... Vazhdo

April 29, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Adi pyet Mimozën : Do e ndërroje Polin me Bjordin ?
Tags: , , , , , , , , ,

Qetsori: Kam pirë shumë alkool
28/04/09 13:35 Të gjithë janë mblëdhur ne sallon dhe dëgjojnë Sorin i cili tregon për një pjesë të jetës së tij, kur ai ka pirë shumë alkool. Bëhet fjalë për kohën kur ai ka qene nga 17 – 23 vjec dhe më pas ai tregon se ka bërë intoksikimin, sepse ka pasur probleme shëndetësore. Anjeza e pyet e interesuar se nga cfarë vesi ka hequr dorë Sori ne momentin qe ka krijuar familje? Sori i përgjigjet se ai ka hequr dorë nga veset, që ne momentin kur vendosi të krijonte familje dhe jo kur e krijoi atë. Megjithatë,... Vazhdo

April 29, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Qetsori: Kam pirë shumë alkool
Tags: , , , , , ,

Zgjimi i banorëve
28/04/09 11:00 Në mëngjes te parët që janë ngritur ishin Sori dhe Adi. Sori sic është bërë e zakonshme tashmë, sapo është ngritur, ka qëlluar Adelen dhe të tjerët me jastëk, për ti zgjuar edhe ata. Më pas, “luftës me jastëkë” i është bashkuar edhe Bjordi me Adin. Adi merr furcwn e faqeve tw vajzave dhe gudulis Adelwn nw kwmbw. Adi ka dalë në kopësht për të shëtitur. Bjordi shkon në krevatin e Adelës dhe duke e përkëdhelur e zgjon nga gjumi. Disa minuta më vone janë ngritur edhe të gjithë banorët... Vazhdo
Veshja e Sorit
28/04/09 12:28 Sori, Adela dhe Bjordi janë ulur në kopësht dhe diskutojnë për motin. Aty vjen Ari dhe sapo ulet Sori e pyet pse mban pantallona te gjera. Kaq duhet që të marrë spunto një debat humoristik për pantallonat e Sorit. Sipas Arit pantallonat e Sorit jane karagjoze dhe burri nuk duhet te rrijë me pantallona aq të ngushta sepse është qesharake. Qetsori i kthehet se ai vjen edhe nga Franca dhe nuk e kupton se ku e ka botëkuptimin. Ari ja kthen “kush të ka thënë ty që në Francë burrat veshin strece?” Adela... Vazhdo
Adelda në Itali
ade27/04/09 21:14 Adi duke diskutuar për daljen nga “Big Brother” fillon ngacmon Adelajdën në lidhje me Bjordin. Ai fillon të fantazojë sikur Adelajda shkon në Itali tek Bjordi, por nuk di rrugët. Ai e pyet Bjordin se cfarë do bënte. Bjordi i thotë me shaka që do e linte të humbte rrugën. Ajo i thotë që në rastin e supozuar do merrte në telefon tezen e saj. Ato vazhdojnë duke fantazuar situata sikur ajo shkon në Itali, por është pa lekë. Adelajda e pyet Bjordin se sa larg është shtëpia e tij nga aeroporti.... Vazhdo
Ari dhe Qetsori : Aleanca nuk të bën lojtar të keq
28/04/09 00:30 Ari vazhdon debatin e nisur më parë se Sori e ka shprehur vetë që është i keq, por ai ia kthen se kjo gjë nuk është e vërtetë dhe se fjalët e tija janë transformuar. Ari i sjell shembullin e një nate më parë kur Sori ishte shprehur në atë mënyrë, por Sori e sqaron se kjo ishte dicka e thënë prej tyre dhe që ai nuk e kundërshtoi sepse nuk iu duk e arsyeshme për bisedën dhe vendin. Sori thekson dhe njëherë se luan pastër, i sinqertë. Ari i thotë se nëse ai do luante vërtetë i sinqertë, atëherë... Vazhdo

April 28, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Ari dhe Qetsori : Aleanca nuk të bën lojtar të keq
Tags: , , , , , , , , ,

Adelajda : Sori mashtroi
28/04/09 00:21 Bjordi pyet Adelën se si nisi ky diskutim mes saj dhe Sorit. Ajo i tregon se në momentin që Sori u shpreh se po bënte lojë të sinqertë, ndërhyri që t’i jepte një shembull ku ai po luante pisët e duke treguar që Sori kishte mashtruar. Bjordi e mendon ndryshe. Sipas tij ai nuk ishte mashtrim sepse Sori ka një mijë mënyra për ta treguar këtë gjë. Adela insiston se thellë-thellë ishte mashtrim dhe se nga publiku u duk keq, pasi duartrokitën kur ajo e nominoi me arsyen se ai po bën lojë të pisët. Sipas... Vazhdo

April 28, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Adelajda : Sori mashtroi
Tags: , , , , , ,

Adelajda dhe Qetsori : Tjetër the, tjetër bëre
28/04/09 00:16 Në mes të bisedës ndërhyn edhe Adela e cila kapet pas fjakëve të Sorit që po bën lojë të sinqertë. Ajo i kërkon atij t’i spjegojë se përse para disa javësh, kur ata diskutuan në lidhje me lojën që po bënin të dy, Sori i kërkoi asaj që të nxirrnin në nominim banorët që nuk e kishin provuar kurrë nominimin e në të vërtetë, nxori atë dhe Aidën. Sori i tregon se atë javë, ajo dhe Aida ishin bërë të padurueshme për të dhe për gjithë shtëpinë, duke treguar kështu nga vetja anët e... Vazhdo

April 28, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Adelajda dhe Qetsori : Tjetër the, tjetër bëre
Tags: , , , ,

Page 1 of 3312345...102030...Last »