Besa Kokëdhima

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Besa Kokëdhima: Muzika dhe dashuria, në ditët më të mira
“Botën do ndryshoja” është një nga këngët pretendente të festivalit “Kënga Magjike”, por nëse do të jetë ajo që do të marrë trofeun e këtij eventi, kjo mbetet për t’u parë sonte në mbrëmje. E sigurt është që nga repertori i saj me këngë hite, “Botën do ndryshoja”, është një nga të preferuarat e Besës, ndaj me shumë gjasa një klip do t’i bashkëngjitet së shpejti. Pavarësisht spekulimeve se kënga është e kopjuar- thashetheme të cilave këngëtarja nuk dëshiron t’u japë rëndësi;... Vazhdo

November 19, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Besa Kokëdhima: Muzika dhe dashuria, në ditët më të mira
Tags:

Besa Kokedhima: ne Eurovision per Rumanine!
Jane lexuar emrat e kengetareve dhe kengeve pjesmarrse konkuruese per perfaqsuesen e Rumanise ne Eurovision. Kete vit Rumunet kane menduar dicka shume vecant. Kenget konkuruese perpara seleksionimit final jane vendosur ne YouTube per publikun, qe ai ti degjoj dhe te jap nje vlersim sa me te mire. Midis emrave te kengetareve me te njohur Rumune, me befasin kur lexuam dhe nje emer Shqiptarë…Besa! Pastaj beme lidhjen me nje lajm te para pak koheve ku Besa na tregoi se po punonte per albumin ne Rumani…dhe me ne fund degjuam kengen e cila... Vazhdo

January 9, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Besa Kokedhima: ne Eurovision per Rumanine!
Tags: , , ,