big brother albania

Nëna e Adelës: Jemi emocionuar shumë kur pamë vajzën tek “E Diell”
Nëna e Adelës: Jemi emocionuar shumë kur pamë vajzën tek “E Diell” Unë dhe burri do të jemi në studion e ‘Big Brother Si ju duk kur patë Adelën përkrah Adi Krastës te spektakli “E Diell”? Më pëlqeu shumë. Pata shumë emocione të bukura. Më erdhi edhe për të qarë. Mora shumë telefonata nga të gjithë, njerëz të njohur e të panjohur që më uruan. Po babai i Adelës çfarë tha? Burri nuk ishte në shtëpi në ato momente, por kur erdhi ia tregova. U kënaq shumë. Edhe burrin e morën... Vazhdo
Big Brother surprizon fuqishëm, Adela, përkrah Adi Krastës tek E Diell
Big Brother surprizon fuqishëm Adela, përkrah Adi Krastës tek “E Diell” Diçka e pabesueshme për vajzën nga Kavaja Adela kthehet në shtëpinë e “Big Brother”. Ajo pyet banorët nëse e kanë parë apo jo dhe ata i përgjigjen se jo. Ajo u tregon se shkoi me makinë deri në një vend, por që ajo nuk mund të shihte asgjë dhe nuk mund t’i fliste askush. Adela tregon se ai vendi ishte spektakli “E Diell” dhe Adi Krasta e kishte pritur. Me emocione thotë se fillimisht nuk kishte parë... Vazhdo
Adela: Juna më ka inat
17/04/09 16:37 Adelajda ka diskutuar me Arin dhe ky i ka thënë që Juna e ka nominuar atë. Ajo e diskuton me Mimozën këtë gjë . Adelajda i thotë:-“ Dhe nëse nuk do më thontë Ari ajo duket që më ka inat!” Mimoza i tregon një rast kur Junida pasi kishte dëgjuar Adelajdën me Bjordin kishte komentuar për zërin e saj të lartë. Adela i thotë :-“Pse shtëpia e saj është kjo, dua të bërtas!” Ajo fillon të komentojë për Junidën që i shkon pas Adit, dhe shton:-“Meqë më paska inat, e kam dhe unë!” Sipas... Vazhdo
Mimoza dhe Adelajda : Mbetet kujtim për gjithë jetën
17/04/09 18:05 Mimoza dhe Adelajda diskutojnë për “Big Brother”. Mimoza i thotë që dëshiron që ditëlindjen e saj ta festojë brenda shtëpisë, pasi do ishte shumë bukur, dhe shton:-“Të mbetet kujtim për gjithë jetën!” Ajo fillon të diskutojë për Arin duke thënë që ai në fillim i ishte dukur shumë serioz. Ajo thotë:-“Si ndryshojnë njerëzit!” Sipas saj anjë person nuk mund të dalë dot nga vetja, pavarsisht se mund të përpiqet për të ndryshuar. Adelajda i tregon Mimozës për spetaklin. Arbana e... Vazhdo
Me të rinjtë apo të vjetërit
18/04/09 02:08 Banorët kanë shkuar në dhomat e gjumit për të fjetur. Adi është shtrirë në krevatin e Junës, për t’i bërë shoqëri asaj derisa të flenë. Edhe Sori ndodhet tek dhoma e të rinjve për të biseduar. Pas pak, Sori i kërkon Adit që të ngrihen dhe të shkojnë në dhomën e tyre. Adi nuk lëviz, ndërsa Juna i kërkon Sorit që ai nëse do, mund të largohet. Sori insiston që Adi të shkojë me të. “Kjo është ajo biseda me të rinjtë apo me të vjetrit”- ia kthen Adi atij duke nënkuptuar se dëshiron... Vazhdo
Të vjetrit kundër të rinjve
17/04/09 19:04 Gjatë drekës Qetsori ka shprehur që i vjen inat me faktin që personat që janë në nominim janë nga banorët e vjetër, dhe jo nga ato të rinj. Ai u ka propozuar banorëve si temë diskutimi “Të vjetrit kundër të rinjve”. Ai thotë:-“Do më vinte inat nëse 70mijë euroshin do e merrte një prej banorëve të rinj!” Ari mendon që kjo temë është qesharake. Arjoni shprehet që është pro temës së Qetsorit. Aida thotë që banorët e rinj i kanë sjellë një batëkuptim që nuk e ka gjetur tek disa... Vazhdo
Aida : Duhen provuar etapat e lojës
18/04/09 00:02 Aida mendon se të gjithë banorët duhet t’i provojnë etapat e lojës e të shkojnë në finale. Këtë bisedë ajo e zhvillon me Eltonin dhe Junën. Ajo ka parasysh se të katërt banorët e nominuar janë ata që kanë qënë më shpesh në nominim dhe që quhen banorë të fortë. Aida, edhe pse ka kontradikta me këta banorë, i vjen keq që një prej tyre të dalë, duke përfshirë edhe veten. Sipas saj, ata kanë dhënë dhe provuar gjithcka në lojë, madje edhe ndjehen të lodhur prej saj dhe të skualifikohen... Vazhdo
Sori : Jam bërë specialist i nomnimeve
17/04/09 17:40 Anjeza duke qethur Qetsorin diskuton për ndryshimin e sjelljes së tij. Ajo i thotë që sipas mendimit të saj ai ka ndryshuar kohët e fundit, dhe shton:-“Më duket se të ka kapur frika!” Ai i thotë që nuk mund të sillet gjithmonë njësoj, dhe shton:-“Nuk jam aq i keq si në fillim!” Anjeza e pyet se pse i dukej vetja i tillë. Sipas Qetsorit ai në disa raste është sjellë keq, por këtë gjë e ka bërë me qëllim . Sa më shumë afron finalja aq më të emocionuar janë banorët , por nuk ndryshon sjellja... Vazhdo
Bisedë për Arin
17/04/09 14:37 Arjoni u tregon disa prej banorëve për një bisedë që kishte patur me Arin në lidhje me nominimet. Ai u tregon se i kishte thënë Arit se me veprimin që kishte bërë që kishte pirë kafe gjatë provës, e kishte hak që ta nominonte. Ari ia kishte kthyer se dhe ai e kishte në listë pas një shprehjeje që Arjoni i kishte thënë se ai nuk duhej të merrej me të vjetrit. Arjoni mendon se këto biseda janë normale sepse ishin përgjigje dhe kundërpërgjigje. Ata fillojnë të flasin për Arin. Eltoni shprehet... Vazhdo
Mimoza : Ari më befasoi
17/04/09 13:25 Moza i tregon Adit edhe Adelës se Ari i kishte bërë një xhest dhe ajo ishte befasuar nga kjo gjë sepse nuk e priste prej tij. Ajo thotë se në fillim kur erdhi Ari në shtëpi, u fliste atyre me shumë edukat duke i bërë moral për sjellje të mirë të gjithëve, ndërsa me atë veprimin që i kishte bërë asaj, ajo ishte befasuar. Adela i thotë se ai ia ka bërë për inat, ngaqë ajo e kishte refuzuar. Adi e këshillon që të shkojë e të sqarohet me të duke patur parasysh natyrën e Arit i cili është pak... Vazhdo

Page 19 of 95« First...10...1718192021...304050...Last »