big brother albania

Hana Cakuli e nisi Vitin e Ri me shëtitje buzë detit të Ulqinit
Hana Cakuli ka zgjedhur të shëtis buzë detit në ditët e para të vitit 2012, të cilat janë edhe ditë pushimi. Plazhi i vogël i Ulqinit ka qënë pjesa më e vizituar nga qytetarët, të cilët edhe pse të lodhur nga festa e fundvitit kanë preferuar të çlodhen buzë detit.Këte e bëri edhe Hana Cakuli. Duke u shprehur se e “Kaluam shumë mirë festën, tani po kalojmë ca caste relaksi pranë detit”. Ajo ka zgjedhur të shëtis buzë detit e dikush tjetër të luan me fëmijë, dikujt tjetër i pëlqen fotogafia,sikurse... Vazhdo
Hana Cakuli interpreton krishtlindjet nga Mariah Carey
Është sezon festash sot në gjithë botën,ku festohen krishtlindjet. Sot të krishterët festojnë Krishtlindjen. Ata kanë traditë të këndojnë këngë, që ne i kemi pranuar si tonat. Hana Cakuli zgjedhi një  nga pesë këngët e Mariah Carey  të preferuara për Krishtlindjen. Prandaj ju ftojmë ti ndigjoni……?! Lajme nga Ulqini  Vazhdo

December 25, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Hana Cakuli interpreton krishtlindjet nga Mariah Carey
Tags: , , , , , , ,

Bjordi dhe Adela vendosin te lene Shqiperine per Italine
Kane punuar fort per nje projekt qe ne te gjithe e kemi ndjekur me aq vemendje sic ishte edicioni i dyte i “Dancing with the stars”, i cili vijoi transmetimin per 12 jave, ku ne fund fitoi aktori i njohur kosovar, Enver Petrovci. Por, natyrisht, nje element i rendesishem qe na bente ta ndiqnim me shume endje ishte dhe pjesemarrja e ciftit aq te pelqyer sic jane Bjordi Mezini dhe Adelajada Xhamani. Dy te rinjte benin forumin dhe strishat e mbasdites se ketij programi, duke na sjelle pak nga mbrapakuintat e VIP-ave ne gare se bashku... Vazhdo

June 26, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Bjordi dhe Adela vendosin te lene Shqiperine per Italine
Tags: , , , ,

Bertina e “Big Brother”: Do të largohem nga Shqipëria
Vetëm 64 ditë të jetuara mes kamerave mjaftuan që Bertina Mehmeti e “Big Brother 3” t’i provonte të gjitha, çfarë një njeriu i rastis në jetën e tij; dashurinë pasionante, xhelozitë e të tjerëve, bërrylat dhe mbi të gjitha të njihte vetveten. I është kthyer jetës normale, larg trysnisë psikologjike që ushtron aventuara e një “reality show”, ku shpesh konkurrentët etikohen si “kavie” eksperimentale. Në këtë intervistë Bertina tregon gjithë përjetimet e saj dhe planin për të vënë në provë... Vazhdo
Sori, kandidati për deputet që nuk di programin e PDK
Këto pyetjet që kemi shkruar më poshtë, i janë drejtuar prej disa ditësh, Qetsorit, djalit fitues të BB 2. Në fakt, siç e shihni, janë pyetje pa përgjigje. Pse? Sepse Sorit i janë dukur aq të vështira pyetjet, sa nuk ka arritur t’u kthejë përgjigje. Por pyetjet nuk kanë qenë të vështira vetëm për Sorin, ato kanë qenë po aq të vështira dhe për anëtarët dhe drejtuesit e PDK-së, të cilët morën përsipër të organizonin takimin e SH2 me Sorin, por më pas, kur lexuan pyetjet e kuptuan që disave prej... Vazhdo
Qetsori Ferunaj : Pas Big Brother, Qetësori drejt Italisë
Mund te fitosh 50 mije euro dhe fame, por prape…dokumentet e qendrimit ne Itali jane me te rendesishme. Me mire se kushdo Qetsorin e kuptojne emigrantet por edhe te gjithe ata qe duhet te vuajne ne rradhet e ambasadave per te marre nje vize.. Gjeja e pare qe ka bere me urgjence fituesi i Big Brother ka qene nje udhetim i menjehershem drejt Italise. Shkaku sipas familjareve eshte rinovimi i dokumentave te qendrimit. Pas fitimit të 50 mijë eurove dhe një makine luksoze, si dhe lënies së shtëpisë më të komentuar të këtij... Vazhdo
Arjon Muca : Anjezen e pelqej por nuk e dashuroj
Cifti i veteshpallur ne “Big Brother”, Arjon -Anjeza, nuk jane tamam te tille. Kjo gje u vu re edhe gjate qendrimit te Arjonit brenda shtepise, pasi asgje nuk ndodhi me ta… Mjaftuan ca perkedhelje dhe nje puthje ne buze per t’u perfolur me tej per nje dashuri te madhe, por ja qe nuk eshte keshtu. I kontaktuar nga Sh2-shi, Arjoni ka pohuar diten e djeshme, se Anjezen e pelqen, por nuk e dashuron. Kete gje e ka diskutuar dhe me vajzen qe tashme ndodhet brenda ne shtepi. “Te dy e kemi pranuar kete fakt”,... Vazhdo
Big Brother Albania 2, Nata Finale, Intervista me Adelen
Big Brother Albania 2, Nata Finale, Intervista me Bjordin
Big Brother Albania 2, Nata Finale, Intervista me Adin

Page 2 of 9512345...102030...Last »