big brother albania

Adi : Mos e trego frikën
05/04/09 03:10 Adi i ka thënë Qetsorit, se nuk duhej vepruar siç po bënin ata, karshi tre banorëve më rinj. Sipas tij ata po tregonin dobësi, duke i shfaqur kaq hapur emocionet e veç kësaj nuk po silleshin dhe mirë. Adi i ka shpjeguar se ai, në këtë rast, po mundohej për të mirën e Qetsorit dhe të të tjerëve. “Mos e trego frikën!”- i ka thënë Adi atij, por Qetsori i është përgjigjur se nuk kishte aspak frikë. “Duhet të dallosh frikën nga lodhja!” – i ka thënë Dritani Adit. Adi ka shtuar se ndoshta... Vazhdo
Juna tregon per veten
05/04/09 02:20 E pyetur nga Arjoni se me se merrej, Juna ka thënë se bënte shumë punë. Ajo ka treguar se merrej me promovime të ndryshme, se punonte me grupet që vizitonin panairet, me të cilët bënte rolin e përkthyeses. Juna ka thënë se fliste rrjedhshëm anglisht, gjermanisht dhe italisht. Ajo ka thënë se deri në momentet e fundit ndodhej në punë, në Gjermani, pasi i ishte dashur të mbyllte shumë gjëra para se të hynte në shtëpinë e Big Brother. Kjo ishte sipas saj dhe një nga arsyet që ajo nuk i kishte ndjekur... Vazhdo
Ne kemi frikë nga ty
05/04/09 02:15 “Ne kemi frikë nga ty!”- i kanë thënë Junës, banores së re të shtëpisë së Big Brother, Arjoni dhe Qetsori. Juna ka shprehur habinë saj për këtë dhe ka dashur të dijë pse. Arjoni i ka thënë se në përshtypje të parë u ishte dukur shumë feministe. Juna e ka pyetur sërish nëse e kishte interpretuar këtë “feminizëm”të saj si pozitiv apo negativ dhe Arjoni i ka thënë se kjo varej nga këndvështrimet. Por thelbi ishte, sipas tij, se ajo, deri tani, pa ditur ç’mund të sillnin ditët në... Vazhdo
Qetsori : Nuk kemi armiq njëri-tjetrin
05/04/09 01:56 “Ne nuk kemi më armiq njëri-tjetrin!”- ka thënë Qetsori, në vazhdën e strategjisë së re, që sipas tij,është momenti të përdorin. Ai ka shtuar se duhej gjetur një aspekt, ku t’i luftonin të rinjtë. Sipas Adelajdes, por edhe të tjerëve, banorët e rinj kishin mjaft nivel dhe nuk do të ishte aq e lehtë. Po sipas Adelës, ata kishin edhe përparësi të tjera, sic ishte fakti që ishin të kthjellët e të freskët, fakti që i njihnin mjaft mirë ata dhe situata e krijuara brenda shtëpisë e po ashtu... Vazhdo
Adelajda : Më ka ardhur zor nga vetja
05/04/09 01:50 Gjatë spektaklit, Vëllai i Madh i ka lejuar banorët e eleminuar nga loja që të komunikojnë me banorët brenda shtëpisë dhe t’iu thoshin cfarë kishin për t’iu thënë, pasi i kishin parë gjërat nga jashtë. Kështu, Mesida e pyeti Adelajden sesi ishte e mundur që kur Aida qante për të atin, ajo këndonte. Adelajda i është përgjigjur se nuk e dinte cfarë kishte ndodhur me Aidën. (kësaj të fundit, Vëllai i Madh i kishte dhënë një zarf që brenda kishte fotografinë e të atit, që kishte ndërruar... Vazhdo
Ti bën lojë të pisët
05/04/09 01:45 Duke biseduar në tavolinën e ngrënies, Adelajda, Mimoza, Qetsori dhe Dritani, Adelajda i ka thënë Qetsorit se ai tjetër gjë i thoshte asaj, tjetër gjë një tjetri e tjetër gjë bënte. Sipas saj, nuk kishte aspak koherencë në veprimet e fjalët e tij. “Unë luaj!”- i ka thënë Qetsori. “Ti luan, por bën lojë të pisët!” – i është përgjigjur ajo.  Vazhdo
Qetsori : Duhen koalicione të reja
05/04/09 01:42 “Duhen koalicione të reja!”- i ka thënë Qetsori Dritanit. Ai i ka thënë gjithashtu se nuk donte e nuk do të luante më kundër Dritanit, por të dy duhet të bashkoheshin kundër njërit prej djemve të rinj të ardhur në shtëpi dhe më e mira ishte, sipas tij, kundër më të dobëtit. “Duhet të bëjmë spektakël!” – ka thënë Qetsori. Sipas Dritanit ishte ende shpejt. “Duhet të luajmë kur të dalin në nominim!” – i ka thënë ai, -ti këtë javë bëj pushim, se na vdiqe!”. Qetsori, që... Vazhdo
Arjani : 70 mijë eurot do t’ia marr Qetsori
05/04/09 01:10 “Atmosfera në shtëpi është shumë e rëndësishme!”- ka thënë Arjani, banori i ri i shtëpisë. Dhe për ta arritur këtë, sipas ti, nuk kanë rëndësi kush u nominua, kontradiktat apo solidaritet mes banorëve, apo cfarë strategjish duhen përdorur. Parësore është përpjekja për t’ia kaluar mirë, sepse, në fund të fundit, ai që vendos, është publiku. “Po, por ti do të më marrësh 70 mijë eurot!”- i ka thënë Arjoni me shaka. “70 mijë eurot do t’ia marr Qetsori!” – ia ka kthyer,... Vazhdo
Tre banorë të rinj në shtëpi
05/04/09 00:00 Një tjetër surprizë, jo fort e këndshme kësaj rradhe, iu bë banorëve të shtëpisë nga Vëllai i Madh. Tre banorë të tjerë i janë shtuar shtëpisë më të famshme e më të vëzhguar të Shqipërisë, Juna, Arjani dhe Eltoni. Banorët “e vjetër” nuk u dukën shumë entuziastë në lidhje me hyrjen e tyre dhe të pyetur nga Arbana, sesi e përjetuan këtë gjë, ata nuk i kursyen komentet. Por nuk mbaronte këtu. Vëllai i Madh kishte vendosur që banorët e rinj, Ani, Anjeza, Arjani, Eltioni dhe Juna do... Vazhdo
Të nominuarit e javës
04/04/09 23:45 Të nominuarit e kësaj jave kanë qenë Aida, Anjeza, Bjordi, Dritani dhe Mimoza. Përsa i vështirë, ky moment u kthye edhe në një situatë plot të qeshura. Banorëve u është kërkuar të dalin jashtë në oborr, ku i priste Luana, një nga velinat e programit Fiks Fare, buzë pishinës të sapohapur për banorët. Kjo ishte një surprizë për ta nga vëllai i Madh. Disa prej tyre nuk kanë pritur, por janë zhveshur menjëherë. Sipas rregullit, banori i nominuar, duhet të hidhej brenda në ujë, por ata u hodhën... Vazhdo

Page 38 of 95« First...102030...3637383940...506070...Last »