big brother albania

Arjoni: Do nominohem
04/04/09 00:22 Arjoni i thotë Aidës se ka dëgjuar në shtëpi që do të nominohen Bjordi dhe Dritani dhe ndër ta edhe ai. Ai shprehet se nuk e ka aspak problem madje është shumë dakord që të nominohet. Aida e pyet e habitur për këtë mendim dhe ai i spjegon se është më mirë që të ballafaqohet që tani me publikun sesa më vonë. Aida shprehet se nuk mund ta thotë me siguri, por nuk e mendon atë në nominim, ndërsa për Bjordin dhe Tanin po.  Vazhdo
Tani dhe Anjeza : Nuk kam arritur të të njoh
04/04/09 00:01 Dritani bisedon me Anjezën në lidhje me sjelljen e saj brenda në shtëpi dhe afrimitetin që ka krijuar me disa banorë. Ai i vë në dukje se ajo po shoqërohet vetëm me disa, 2 apo 3 banorë, ndërsa me të tjerët rri shumë pak. Sipas tij, ajo nuk duhet ta bëjë këtë gjë sepse duhet t’u japë mundësi të gjithëve për ta njohur apo për t’i njohur. Anjeza e sheh në mënyrë të habitur dhe i thotë se ajo mendon se shoqërohet me të gjithë, por ndoshta këtë përshtypje ka lënë. Ajo mendon se ka folur... Vazhdo
Anjeza: Adi më pëlqen si tip
03/04/09 20:41 Arjoni dhe Anjeza qëndrojnë në kopësht, dhe një bisedë e Adit tërheq vemendjen e tyre. Ajo thotë:-“Adi më kënaq fare!” Sipas Arjonit arsyeja se pse ajo pëlqen Adin është se ai nuk e ka lodhur ende. Ajo i thotë që sipas mendimit të saj ai nuk ka për ta lodhur asnjëherë. Ai thotë:-“Mua më ka ngopur pavarsisht se qesh me batutat e tij!” Ajo i thotë që me Adin ka bërë si biseda për të qeshur , si ato seriozet. Arjoni mendon që ai (Adi) është shumë serioz jashtë, pavarsisht se sillet shumë... Vazhdo
Loja e Bjordit dhe Arjonit
03/04/09 15:25 Arjoni i trgon Aidës në kofidencë se ai dhe Bjordi po bëjnë një lojë me njeri-tjetrin. Ai i spjegon se ata po bëjnë të njëjtën lojë që nisi Adi me Sorin. Arjoni ia spjegon se ajo nuk duhet të ngatërrohet si pak më parë, se është vecse një lojë dhe do e cojnë këtë lojë deri në “pikën e fundit”. Aida e komenton këtë lloj loje si një formë për të parë se si do të pozicionohen banorët, cilët do përkrahin njerin apo tjetrin dhe cilët do t’u dalin kundër.  Vazhdo
Anjeza : Ne nuk të nominojmë
03/04/09 14:55 Sori e pyet Anjezën nëse është pro mendimeve të tij apo kundra dhe ajo i përgjigjet se është përgjithësisht kundra. Ai e pyet nëse ajo do e kërkojë mendimin e tij, por Anjeza thotë se për momentin nuk i intereson ta dijë. Sori mendon se ajo mund të futet në ndonjë debat dhe ajo do ta kërkojë mendimin e tij se cilën anë do mbajë. Për Anjezën, është gjë e mirë të futet në debate. Sori i thotë se “turma” mund ta godasë atë me stil, por Anjeza ia kthen se dhe ajo do mbrohet me stil. Sori... Vazhdo
Bjordi : Dua të di mbi fenë tënde
03/04/09 14:45 Bjordi i kërkon Adelës që të flasin për një temë paksa delika te për të. Ai i tregon se nuk ka shumë njohuri në lidhje me fenë myslimane dhe kërkon prej saj që t’i tregojë disa gjëra apo që edhe ai t’i bëjë pyetje rreth asaj teme. Adela bie dakord dhe fillon t’i tregojë. Bjordi është më shumë i interesuar të dijë për femrat myslimane që mbulohen me shami. Adela ia spjegon këtë gjë përse ndodh. Bjordit i lindin shumë pyetje dhe Adela mundohet që t’u përgjigjet të gjithave. Ata shpesh... Vazhdo
Anjeza : Kap Bjordin në pikë të dobët
03/04/09 14:40 Anjeza hidhet në mbrojtje të Bjordit sepse Sori thotë se ai nuk di të debatojë me asnjë dhe e vetmja gjë që bën është të ngrejë vetullat. Ajo i thotë se Bjordi ka vështirësi në të folurin në shqip, ndërsa kur flet italisht me Arjonin, ai flet normalisht. Anjeza i kujton Sorit se të gjithë kanë një mimikë kur flasin me të tjerët dhe ndër ta bën pjesë edhe ai dhe kështu nuk ka pse të kapet me Bjordin për këtë gjë. “Nuk është nevoja që t’ia vësh në dukje në cdo moment”- i thotë... Vazhdo
Arjoni: Më acarojnë të dy
03/04/09 14:27 Arjoni dëgjon Adelën edhe Bjordin që zihen si zakonisht për gjëra pa rëndësi dhe fillon t’i komentojë. Ai shprehet se kur ata të dy fillojnë të sillen në këtë mënyrë, e stresojnë shumë. Ai thotë për Adelën se është zyshe, vajzë pa emancipime, ëmbëlsirë për të gjithë e ndërkohë zihet me Bjordin për nominimin dhe fillon ta imitojë atë. Aida thotë se e stresojnë kur fillojnë të zihen kur hanë drekën. Arjoni vazhdon me imitime dhe komentime dhe thotë për Bjordin se nuk ka lezet që... Vazhdo
Arjoni dhe Sori kundër Bjordit
03/04/09 12:20 Qetsori del në kopësht dhe thotë se nuk ka ndërmend t’i bëjë më as punët, as gatimin pasi edhe dy ditë mund të qëndrojë në shtëpi, ndaj do mundohet të bëjë qejf. Ai u thotë banorëve se ka konkuruar në Big Brother jo se është kuzhinier, por për t’u argëtuar. “Meqë qenkan keqkuptuar njerëzit, nuk dua të bëj më rolin e kuzhinierit. Nëse duan, le të më nxjerrin.”- shprehet ai i mërzitur. Arjoni qëndron i shtrirë në divan dhe i mërzitur me Bjordin për fjalët që tha. Sori i thotë... Vazhdo
Bjordi : Debat për punët
03/04/09 12:10 Dritani i kërkon Bjordit që si kryefamiljari i shtëpisë, të ndajë detyrat që punët e shtëpisë t’i bëjnë sot, pasi të shtunën, ata vonohen shumë me to dhe ndjehen jo në formë për spektaklin. Bjordi bie dakord dhe mbledh banorët në kuzhinë për t’ia u komunikuar këtë vendim. “Miqtë e mi! Këtë javë, si kryefamiljar, dëshira ime ka qënë që të bënim të gjithë qejf, pushime, festa, banjo dielli, shaka, por nuk kemi bërë punët e shtëpisë dhe ato do t’i bëjmë sot”- ka qënë fjalimi... Vazhdo

Page 40 of 95« First...102030...3839404142...506070...Last »