big brother albania

Surprizë për Bikën dhe Adin
13/03/09 21:55 Big Brother krahas provës mendoi t`i bëj një surprizë dy prej banorëve. Personi i parë që do kapte telefonin duhet të zgjidhte një nga banorët për të kaluar një darkë në një resorant luksoz. Republika dhe Adi ishin dy personat e përzgjedhur, ndërkohë që banorët e tjerë ishin të detyruar të pastronin qepët. Banorët u penduan që nuk e kapën ato telefonin, dhe filluan të bënin batuta me njëri-tjetrin. Adelajda tha:-“Më bëhet qejfi që ishte Bika!” Ato ndërkohë që pastronin qepët komentonin... Vazhdo
Big Brother Albania 2 – Prova e javës
13/03/09 20:34 Big Brother ka vendosur që sfida e tretë për provën javore të konsistojë në pastrimin e një sasie të caktuar qepësh. Banorët pasi t`i kenë pastruar të gjitha ato duhet të gatuajnë të vetmin ushqim që do jetë për ditën e nesërme, që është Byreku me Qepë. Ato duhet ta konsumojnë atë në të tre vaktet. Qetsori ishte personi që lexoi provën e javës dhe për të Big Brother vendosi që do kishte si detyrë të fshinte lotët e pastruesve të qepëve.  Vazhdo
Dritani për Adelës : Të gjithë janë sëmurë
13/03/09 12:15 Dritani ngacmon Adelajdën në lidhje me Bjordin. Ai e pyet se si është ai sepse ajo e sheh dhe rri më shumë se ata. Adela i thotë se mund ta pyesin vetë dhe nuk ka përse t’i hedhë fjalë me kunja. Dritani i thotë se nuk i hedh fjalë me kunja, por ia thotë në sy, ashtu sic po bën. Adelajda nuk preferon të flasë për këtë dhe ndërron temë. Ajo i kërkon Aidës t’i gatuajë makarona sot sepse nesër nuk i dihet nëse do jetë. Adela i tregon Dritanit se i vetmi moment kur ndihet keq, është kur duhet... Vazhdo
Mimoza : S’më pëlqejnë shakatë e tepërta
13/03/09 02:00 Mimoza i është shprehur Republikës se nuk i pëlqejnë shumë disa lloj shakash. “Me budallanë bëhet shaka!”- ka thënë ajo. Ajo ka qenë tepër e indinjuar që e kanë quajtur fëmijë e po ashtu me shprehjet e Adit, të tipit “Jam shumë dakord me mendimin e Mimozës”, kur ajo nuk është fare aty. Republika është munduar ta qetësojë, duke i thënë se jo të gjitha shakatë bëhen me të keq, por ajo ka vazhduar të jetë shumë nervoze. Ajo ka thënë se nuk ishte aspak e vërtetë që ajo ishte fëmijë,... Vazhdo
Big Brother Albania 2 – Prova e javës
12/03/09 20:15 Banorët në sfidën e dytë të provës javore duhet të gjejnë një këpucë teke. Big Brother ka vendosur në oborr një pirg me këpucë të ndryshme. Për t`a realizuar këtë provë ata kanë në dispozicion 24 min e 30 sek në të kundërt me mos gjetjen e këpucës ata duhet t`i lyejnë me bojë të zezë të gjitha. Pavarsisht impenjimit që treguan banorët për këtë provë ata nuk e gjetën këpucën. Qetsori ishte personi që u përgjigj në telefon dhe Big Brother vendosi që t`i japë një shpërblim duke... Vazhdo
Adelajda : Surpriza për Bjordin
10/03/09 16:55 Adeljada diskuton me banorët për surprizën për ditëlindjen e Bjordit. Ata mendojnë që në mëngjes para se ai të zgjohet të zbukurojnë shtëpinë, dhe Adelajda do vishet si Michael Jackson. Banorët mendojnë që të marrin dhe macen e tij, por për këtë ide duhet të vendosë Big Brother. Secili prej tyre do i bëj një dhuratë të vogël dhe Mesida ka vendosur që t`i përgatisë Bjordit mëngjesin sipas tipit tradicional Suedez. Në një bluzë ose pantallona të bardha ata do shkruajnë komentet e tyre për... Vazhdo
Qetsori dhe Mimoza – Banorët zgjohen nga gjumi
10/03/09 09:10 E para që është zgjuar nga vajzat, ka qenë Mimoza dhe nga djemtë Dritani. Sapo është ngritur nga krevati ajo ka shkuar të bëjë tualetin e mëngjesit. Më pas janë zgjuar edhe Aida me Bjordin, ndërkohë që Qetsori i pakënqur nga pjesa e oborrit ku po flinte, është spostuar në një zonë me më tepër diell dhe ka fjetur përsëri.  Vazhdo
Mimoza – Kishe të drejtë për Bjordin dhe Mesidën
10/03/09 01:30 Ndërsa të gjitha vajzat flisnin, Mimoza dhe Adelajda, janë ngritur nga krevati dhe kanë shkuar në kuzhinë sepse Mimoza donte të hante. Ato nisën të bisedonin në lidhje me Mesidën dhe Bjordin. Adelajda i ka thënë se tani ishte mëse e sigurtë se Mesida e pëlqente Bjordin dhe kësaj rradhe edhe Mimoza e ka konfirmuar. “A të thashë?! Ca gjëra duken!” – i ka thënë ajo Mimozës. Adelajda ka thënë se ajo dhe Bjordi janë vetëm shokë dhe për më tepër, nga ajo, si femër, Bjordi nuk do të merrte... Vazhdo
Adelajda – Nuk jam korrekte me oraret
10/03/09 00:45 Duke diskutuar për korrektësinë në orare, Adelajda ka thënë se ajo nuk është kurrë korrekte në lidhje me to. Ajo tha se është gjithmonë vonë, shumicën e kohës ngaqë nuk i del gjumi, pjesën tjetër nga gjëra të tjera, por asnjëherë nuk ka qenë e rregullt me oraret. Ajo tha gjithashtu se i vnte shumë inat për këtë, e shihte si një defekt dhe e urrente këtë gjë tek vetja, sepse për të të mosqenit korrekt, sihte një defekt i madh. Ajo tha se vetëm në ditët e festave, kur nuk kishte asgjë... Vazhdo
Bjordi: Nuk di kë të zgjedh
09/03/09 20:57 Adi dhe Bjordi flasin në lidhje me femrat. Adi thotë që ai në përgjithësi është i prirur drejt të bukurës pasi kjo gjë e bën atë më tepër kurioz. Bjordi është konfuz në lidhje me Adelajdën dhe Mimozën pasi ai i pëlqen të dyja. Adi i thotë që në është i zoti, mund t`i mbaj të dyja, por Bjordi e kundërshton duke i thënë që këtë gjë nuk e bën dot. Ai thotë:-“Nuk di kë të zgjedh, por kam arritur në konkluzionin që më duhet dhe pak kohë.” Adi i thotë që po të kishte qënë jashtë... Vazhdo

Page 60 of 95« First...102030...5859606162...708090...Last »