big brother albania

Big Brother Albania : Prova e javës
04/03/09 20:15 Si cdo javë Big Brother cakton një provë javore të cilën banorët duhet ta kalojnë pasi këtu varet dhe buxheti i tyre javor. Prova është e ndarë në dy pjesë ku cdo pjesë përbën 50% të buxhetit. Pjesa e parë e provës:Qëndro në ekuilibër dhe fito lojën! Banorët duhet të ndahen në gjashtë grupe me nga dy veta. Anëtarët e një grupi do të konkurojnë me njëri-tjetrin. Njëri nga banorët do të jetë albitër i cili do vendosë rradhën e dysheve që do të luajnë. Cdo dyshe do të vendoset në... Vazhdo
Arjoni: Nuk ka gojë të më shajë
04/03/09 17:16 Arjoni i tregon për dashurinë e tij Mesidës. Ai thotë se ka bashkëjetuar me njw vajzw për 4vjet dhe se para 4muajsh janw ndarë. Mesida është kurioze të di arsyet pse është ndarë dhe e pyet nëse ja ndjen mungesën. Ai i përgjigjet që jo pasi ishte ai që e vendosi këtë ndarje dhe për faktin se duke patur shumë vite bashkë ndjenjat i ishin shuar. Ai shton se një nga motivet kryesore ishte se ai e ndjente veten të lënë pas dore periudhën e fundit të lidhjes, per arsye se ajo i dedikohej më shumë... Vazhdo
Mesida dhe Arjoni : Jam ende e vogël
04/03/09 16:45 Arjoni e pyet Mesidën se cfarë pune dëshiron të bëjë tani që do të qëndrojë në Shqipëri. Ajo i thotë se nuk e di se cfarë mund t’i ofrojë një vend si Shqipëria. Ai e pyet se cfarë punësh ka bërë më parë dhe Mesida i tregon se ka punuar si asistente tek të moshuarit, në restorante si kamariere dhe banakiere, si shitëse, si fotografe dhe të gjitha këto i ka bërë gjatë periudhës së verës. Mesida tregon se është shumë e lodhur me shkollën pasi në cdo vend ku ka shkuar ka bërë shkollë... Vazhdo
Mesida – E kam të vështirë të flas për jetën time
  04/03/09 15:25 Mesida bashkëbisedon me Arjonin dhe Zhuljetën dhe ata e pyesin për jetën që bënte para se të futej në shtëpinë e Big Brother. Ajo u tregon se jeton përkohësisht në Tiranë por do t’i pëlqente që të transferohej së shpejti e të jetonte përfundimisht këtu. Zhuljeta e pyet për shkollën dhe Mesida i përgjigjet se ka bërë dy vite të shkollës së lartë për juridik në vendin ku jetonte më parë dhe se ajo shkollë nuk i pëlqen. Ajo u tregon atyre se është futur në këtë shkollë për hatër... Vazhdo
Mesida : Nuk më pëlqen Sori
  04/03/09 15:19 Zhuljeta përmend Sorin dhe thotë se është një natyrë shumë interesante. Mesida thotë se ai është shumë i paedukatë. Zhuljeta tregon për Sorin se ai është një person që i pëlqejnë debatet, por që kurrë nuk arrin në zënka. Ajo shton se nuk është e thënë që cdo gjë që thotë ai t’u pëlqejë të tjerëve. Mesida është e pakënaqur me sjelljen e Sorit kundrejt saj pasi ai e ndërpret kur ajo është duke folur. Ajo thotë se ata duhet të respektojnë njeri-tjetrin sepse jetojnë në një... Vazhdo
Bjordi për futbollin
04/03/09 13:13 Bjordi, Adi, Dritani dhe Pavlini diskutojnë për futbollin. Ata diskutojnë mbi kampionatin italian, futbollistët e ndryshëm duke treguar se cfarë dinë mbi ta dhe për lojën që bëjnë. Të gjithë flasin edhe për Kampionatin Botëror dhe bastet që kanë vënë. Bjordi shpreh dëshirën që Shqipëria të futet në Botëror këtë vit por, si Adi edhe Dritani, i thonë që kjo nuk mund të ndodhë. Ai hedh bast me Dritanin dhe si shpërblim ai që fiton do të hajë një picë. Bjordi mundohet të argumentojë se... Vazhdo
Bjordi dhe Adi – Batuta
04/03/09 12:50 Bjordi dhe Adi vazhdojnë të qëndrojnë në kopësht. Ata shkëmbejnë shumë batuta midis tyre edhe pse ato janë pa lidhje. Edhe kur nisin të bëjnë një bisedë seriozisht, batutat dhe të qeshurat nuk kanë të munguar. Ata flasin me njeri-tjetrin në këtë formë prej ditësh dhe të dy argëtohen shumë. Adi shpesh mundohet t’i shpjegojë Bjordit në italisht domethënien e fjalëve që përdor dhe situata bëhet edhe më komike pasi shpesh nuk gjen fjalët e përshtatshme.  Vazhdo
Bika – Mbrëmë kam rrahur Bjordin
04/03/09 12:22 Bika i tregon Dritanit se mbrëmë ka rrahur Bjordin sepse e ka gjetur mbi krevatin e saj dhe Bjordi as që kishtë ndër mend të lëvizte prej andej. Ai i ka thënë Bikës se donte të flinte me të kurse ajo e ka kapur për krahu për ta nxjerrë jashtë dhomës. Edhe Adela ka këmbëngulur që Bjordi të largohej dhe e ka ndihmuar Bikën t’ia arrijë qëllimit. Por, Bjordi si një djalë insistues është futur sërish në dhomën e vajzave. Kjo e ka detyruar Bikën që të marrë bishtin e shtupës e ta largojë... Vazhdo
Bjordi dhe Adi – Do të durojmë dhe do të fitojmë
04/03/09 12:12 Bjordi dhe Adi bisedojnë se u mungojnë disa aktivitete të cilat i praktikonin kur ishin jashtë shtëpisë se Big Brother. Adi thotë se i mungon loja e futbollit që zhvillonte me shokët. Por megjithatë ai thotë se ja vlen të sakrifikojnë pasi do të fitojnë. Ai i thotë Bjordit të durojnë aq kohë sa loja u ka rezervuar fatin për të qëndruar në shtëpi se në fund do të dalin të fituar. Bjordi i thotë se ai do të durojë tre muaj kurse vetë nuk i dihet. Ai i thotë Adit se i duket tip shumë i durueshëm... Vazhdo
Nominimet : 7-8 Marsi po afron
04/03/09 11:45 Dritani, Aida, Lirita dhe Bjordi qëndrojnë në kopësht për të pirë kafen e mëngjesit. Ata diskutojnë se si do t’i organizojnë ditët e 7-8 Marsit. Dritani pyet nëse do t’u bëjnë dhurata vajzave që janë në shtëpi. Aida i thotë se do ta dëshironte një dhuratë dhe se do t’u kërkonte të gjithëve nga një bluzë si kujtim, kurse Lirita do që t’ia sjellin tek krevati në mëngjes dhuratën e përgatitur për të. Bjordi shpreh dëshirën që atë ditë ai të gatuajë dhe Dritani i plotëson mendimin... Vazhdo

Page 68 of 95« First...102030...6667686970...8090...Last »