big brother albania

Policët e “Portokallisë” në shtëpi
26/04/09 00:00 Vëllai i Madh ka dashur t’u bëjë banorëve të shtëpisë një tjetër surprizë. Kanë qenë kësaj rradhe policët e spektaklit të famshëm të humorit, “Portokalli”, që kanë hyrë në shtëpinë e Big Brother. Ata i kanë pritur banorët, në zonën e kampingut, si policë të vërtetë. Pjesa më e madhe e banorëvë, që i njihnin ata, kanë qeshur, ndërsa disa të tjerë, si për shembull Bjordi, janë trembur disi. Ata kanë qëndruar gjatë në shtëpinë e Big Brother duke e mbushur atë me të qeshura... Vazhdo
Prova e fituar
25/04/09 22:53 Prova e javës ka konsistuar në një pjesë tjetër e cila ka qënë dhe karaokja në gjuhën kineze. Për përmbushjen e kësaj prove u caktuan Anjeza dhe Adi të cilët interpretuan këngën e Celin Dion. “Big Brother” duke parë impenjimin e banorëve e ka vlerësuar provën të fituar duke disponuar një buxhet prej 3150 lekë për banorë në javë. Mimoza është vlerësuar si më e mira e provës duke u bërë dhe kryefamiljarja për javën në vazhdim.  Vazhdo
Letër nga Poli për Mimozen
25/04/09 22:30 Mimoza është një tjetër banore e cila ka marrë një surprizë nga “Big Brother”. Ajo ka marrë dhuratë një arush nga Poli, i cili i kishte shkruar një letër për të. Ai i ka shprehur dashurinë, dhe mbështetjen e tij për vazhdimin e ëndërrës së saj në “Big Brother”. Ajo u shpreh shumë e lumtur nga kjo letër. Poli bashkë me letrën dhe arushin i kishte dërguar dhe një foto të cilën ajo e shikonte me shumë dashuri. Banori i parë të cilit ka dashur t`ia tregojë këtë letër, ka qënë Adelajda... Vazhdo
Arjani : Babai është idhulli im
25/04/09 21:37 “Big Brother” duke parë rëndësinë që ka figura prindërore,e babait për dy nga banorët e shtëpisë, i përgatiti nga një surprizë. Junida është një nga banorët që ka marrë një telefonatë nga babai i saj. Ai i shprehu mbështetjen e tij, dhe i tha që përmes “Big Brother” ai pa Junën e vërtetë. Një tjetër banor të cilit i`u bë një surprizë ishte dhe Arjani, i cili, pa foto nga karriera artistike e babait të tij. “Big Brother” u mundësoi që edhe banorët e tjerë të ndiqnin një... Vazhdo
Prova, Arjoni, Eksperti i “Sumos”
25/04/09 21:07 Prova e javës bazohej mbi tiparet karakteristike, zakonet, dhe aktivitetet tipike Aziatike. Banorët duhej të përmbushnin një nga fazat e provës. Për këtë “Big Brother” vendosi që për përfundimin e provës të “Sumos” njëri nga banorët duhej të ndeshej me një ekspert të këtij sporti. Gjatë javës banorët janë përballur me njëri- tjetrin në këtë sport, ku fitues doli Arjoni. Për këtë “Big Brother” vendosi që të ishte ai që të përballej me ekspertin ku dhe fitoi. Arbana gjatë spetaklit... Vazhdo
Adela:“Unë po jetoj jetën time!
25/04/09 12:59 Adelajda diskuton me Mimozën për jetën e saj dhe për ish të fejuarin. Ajo i thotë:-“Nuk ka ditur të më mbaj, le t`i vuaj pasojat!” Sipas saj ajo mund të rrinte me të mjafton që ai të sillej mirë. Ajo i tregon që kishte ndenjur me të për shumë vite me shpresën që mund të ndryshonte. Mimoza e pyet se si e kishte njohur. Ajo i tregon historinë e njohjes se saj me ish të fejuarin. Mimoza i thotë që nuk duhet të mërzitet. Adelajda i thotë:-“Unë po jetoj jetën time!” Mimoza i thotë që ajo... Vazhdo
Adi : Do respektuar etika
25/04/09 01:40 Debati mes Junës dhe Arit mbyllet, por ai nuk kalon pa u komentuar nga banorët e tjerë. Ata i thonë Arit se përdor një fjalor në shtëpi që lë shumë për të dëshiruar dhe se shpesh fjalët që ai përdor, nuk duhen përdorur në një ambient të tillë. Ari justifikohet se asnjëherë nuk ka përdorur fjalë për të ofenduar ndonjë person, madje thotë se ai flet mirë, por në rastet kur ai duhet të spjegojë dicka, mund të përdorë fjalë në përgjithësi, pa i rënduar askujt personalisht. Sipas tij,... Vazhdo
Arjoni : Fjalët magjike
25/04/09 00:45 Fjalën më pas e merr Adi. Ai mundohet ta përqëndrojë bisedën në një tjetër argument që është përdorimi i fjalëve “magjike” në komunikimin e përditshëm që, sipas tij, janë shumë të rëndësishme dhe të falin një kënaqësi si në rastin kur i përdor ashtu edhe kur t’i thonë. Biseda fillon të përqëndrohet në këtë kontekst dhe të gjithë mendojnë se është e nevojshme që këto fjalë të përdoren shpesh. Arjoni mendon se përdorimi i këtyre fjalëve vjen edhe nga edukata që merr në... Vazhdo
Adela, bukuria që “vret”
24/04/09 17:30 Ari mendon që Adelajda është mashtruese dhe ia thotë këtë gjë asaj. Ajo e kundërshton duke i thënë që ajo është tipi që kur gënjen i lexohet në fytyrë. Ari i thotë që ai ka tjetër përshtypje, por ajo i thotë që me kalimin e kohës do vërtetojë që përshtypjet e tij janë të gabuara . Ari i thotë Mimozës që të vënë një bast për këtë gjë. Në kopësht vjen Eltoni i cili i bashkohet bisedës. Ai thotë:-“Adelajda mund të jetë një manipulatore shumë e mirë , por jo mashtruese!”... Vazhdo
Big Brother Albania 2, përvojë e pashlyeshme
Për Anjezën dhe Arjonin, matematika nuk është opinion. Kuptimi i tatuazhit të tyre Të gjithë banorët  bëjnë tatuazhe,  përveç Adelës dhe Arit «Big Brother” u ka dhënë  banorëve të shtëpisë  më të famshme në  Shqipëri mundësinë për të bërë tatuazhe, për të cilat flisnin  aq shumë. Ata kanë diskutuar  gjatë se çfarë tatuazhi të zgjidhnin  e në ç’pjesë të trupit ta “aplikonin”.  Përgjatë gjithë natës, ata kanë bërë  me radhë secili tatuazhin e vet, me  përjashtim... Vazhdo

Page 9 of 95« First...7891011...203040...Last »