big brother albania

Big Brother Albania: Qetësori, ankohet për darkën
Duket se të gjithë banorët e shtëpisë së Big Brother janë të interesuar për përgatitjen e darkës, veçanërisht Qetësori i cili është më i paduruari, madje ai fajëson sobën se nuk është shumë e nxehtë për ta bërë darkën në kohë. Por, Aida e qetëson duke i thënë se spageti gatuhet më mirë kur zjen ngadalë dhe bëhet më e shijshme. Ata ngrihen të dy dhe akomodehen afër kuzhinës ku edhe shohin lëvizjet banorëve të tjerë që janë duke bërë provat për inskenimet që kanë marrë përsipër dhe duket... Vazhdo

February 9, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Big Brother Albania: Qetësori, ankohet për darkën
Tags: , , , , , , , , , , , ,

Big Brother Albania : Bjordi Ika nga Shqipëria kur isha 2 vjeç
Bjordi për herë të parë u tregon banorëve të tjerë përse nuk flet shumë mirë gjuhën shqipe. Ai pohon për djemtë se e kujton largimin e tij nga Shqipëria që kur ka qenë 2 vjeç. Megjithatë rrëfen se ka mundur që të mbajë gjallë gjuhën shqipe falë bisedave me familjarët e tij. Ai thotë se ka ardhur vetëm për pushime në Shqipëri dhe shumë fjalë shqip i ka mësuat nga kontaktet që ka pasur në traget me të tjerë shqiptarë që i ka njohur rastësisht. Dritani ndryshon temën e bisedës dhe u thotë djemve... Vazhdo
Big Brother : Vajza kundër operacioneve plastike
Pak minuta pasi kanë mbërritur cigaret në shtëpi, vajzat dalin jashtë dhe kanë hapur një temë mjaft interesante, pikërisht atë të operacioneve plastike. Erjola pohon se e vetmja ndërhyrje që do të kërkonte në këtë moment është lipo-plastika dhe dëshiron që të heqë dhjamrat e tepërta, por nuk preferon që t’i nënshtrohet këtyre operacioneve në Shqipëri, pasi ka shumë frikë. Nga ana tjetër Aida dhe Zhuljeta pranojnë se operacionet mund të kryhen atëherë kur është e nevojshme kur kërkohet nga mjeku,... Vazhdo

February 8, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Big Brother : Vajza kundër operacioneve plastike
Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Big Brother : Prova e javës, nis sfida e rradhës
Për 14 banorët e shtëpisë së Big Brother fillon sifda e rradhës, që do të jetë prova e javës. Bjordi lexon rregullat të cilat kërkojnë impenjimin e të gjithëve, pasi nga realizimi i plotë i kësaj prove varet edhe buxheti i javës. Prova e javës titullohet “Arti i Dashurisë” dhe secili prej tyre duhet të japë maksimumin : dy banorë do të interpretojnë një rol filmi, dy të tjerë do të ekzekutojnë një duet me këngë, katër të tjerë do të realizojnë një murale me temën e dashurisë, ndërsa dy të... Vazhdo

February 8, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Big Brother : Prova e javës, nis sfida e rradhës
Tags: , , , , , , , , , , , ,

Big Brother Albania : Erjola bën thashetheme për Zhulietën
Nuk kanë mjaftuar as 24 orë që në shtëpi të fillojnë thashethemet e para. Ka qenë pikërisht Erjola ajo që komentuar sjelljet e Zhuljetës, duke thënë se ajo duket një tip nevrik dhe këtë sjellje e ka vënë re shumë shpejt, ende pa u njohur mirë. Erjola i shpjegon Mimozës se e kuptoi sjelljen e vajzës nga Tirana në momentin kur ishin duke hartuar listën e ushqimeve të javës, kur ajo kishte kundërshtuar në zgjedhjen e disa produkteve ushqimore. Edhe Mimoza, e ka përkrahur Erjolën gjatë bisedave të saj, të cilat... Vazhdo
Big Brother Albania : Diskutohet për homoseksualizmin
Pasi kanë pirë cigaren të gjithë banorët janë mbledhur së bashku në shtëpi dhe diskutojnë mbi një temë mjaft delikate, pikërisht atë të lidhjeve mes personave të të njëjtit seks. Të gjithë pohpojnë se nuk janë aspak paragjykues, madje këmbëngulin që shoqëria duhet ti pranpojë. Aida edhe pse nuk është aspak dyshuese për bindjet e saj, pranon se nuk do të joshej kurrë nga një femër tjetër për qëllime seksuale. Dritani ka theksuar se seksi mes të njëjtin seks nuk mund të jetë paragjykues, nëse shihet... Vazhdo

February 8, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Big Brother Albania : Diskutohet për homoseksualizmin
Tags: , , , , , , , , , , , ,

Banorët përgatisin listën e ushqimeve
Mëngjesi në shtëpi i ka gjetur të gjithë banorët së bashku duke pirë kafen e parë dhe biseduar për tema të ndryshme, ku më e rëndësishmja kanë qenë impersionet e një nate më parë. Banorët kanë ndërprerë bisedat dhe kanë vazhduar duke hartuar listën e ushqimeve që do t’i duhet gjatë gjithë javës, sipas buxhetit të vënë në dispozicion nga autorët. Erjola ka marrë listën e ushqimeve dhe pyet banorët e tjerë për preferencat e tyre, në mënyrë që në fund të ngelet edhe një pjesë e buxhetit për... Vazhdo

February 8, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Banorët përgatisin listën e ushqimeve
Tags: , , , , , , , , , , , ,

Big Brother Albania 2 – Dita 1 – Spektaktli
Big Brother Albania 2 – Dita 1 – Spektaktli  Vazhdo
Shtepia ë Big Brother Albania 2
Shtepia ë Big Brother Albania 2  Vazhdo

February 8, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Shiko Live :: Comments Off on Shtepia ë Big Brother Albania 2
Tags: , , , , , , , ,

Video Big Brother – Lirita
http://shqiphost4.top-channel.tv/18754796/bigbrother/lirita.flv  Vazhdo

Page 91 of 95« First...102030...8990919293...Last »