Big Mama

Sa harxhuan dhe sa fituan këngëtarët shqiptarë gjatë vitit 2011
Kanë bërë dasma deri në 100 mijë euro, kanë blerë vila 1 milion euro, por kanë fituar gjithashtu disa miliona. Në listën e më të shtrenjtëve futen Elvana, Adelina Ismajli, Ermali, Tuna, Genta, Nora, Flori, Çiljeta, Zanfina, Dafina, Zajmina, Gjyste Vulaj.. Make up nga 100 deri në 500 euro, videoklipet nga 1000 deri në 10.000 euro, fustanet jo më lirë se 1000 euro, dasmat deri në 100.000 euro, kurse vilat maksimumi 1 milion euro. Viti i kaluar ka qenë një nga vitet me më shumë aktivitete që ka përjetuar bota shqiptare... Vazhdo
Big Mama duet me Gentën, klipi xhirohet në Bullgari
Gjatë një prononcimi për një media në Kosovë lidhur me këtë këngë ajo është shprehur: ‘’Kënga është gati, ndërsa tani pritet vetëm xhirimi i videoklipit. Nuk dua të zbuloj më shumë për këtë projekt, sepse jam duke u munduar të sjellë befasi për publikun”, ka thënë këngëtarja teksa tashmë janë zbuluar detaje të shumta lidhur me videoklipin ku Bigu do të shfaqet me veshje të Joni Pecit. Gjatë gjithë vitit ajo ka qenë shumë e angazhuar me koncerte, ndërsa natën e Vitit të Ri këngëtarja ka... Vazhdo

January 13, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Big Mama duet me Gentën, klipi xhirohet në Bullgari
Tags: ,

10 momentet e 2010-ës në muzikë
Dasmat shtatzëna Dasmat dhe shtatzënia këtë vit duket se ishin në modë. Të gjithë u martuan e të gjithë mbetën shtatzënë. Fillimisht, gjithçka duket se nisi me Tunën, e cila u martua në Kosovë, e më pas Blero lajmëroi për lindjen e vajzës së tij, Mihrije Braha foli për adoptim, Gerta Heta është shtatzënë e u martua, Dafina Zeqiri u fejua, po ashtu dhe Teuta Kurti, Elsa Lila është pesë muajsh, Arta Bajrami lindi, ndërsa Ledina Çelo pas një sesioni fotografik superhot tregoi se pret fëmijë. Urime dhe jetë... Vazhdo
Ndahen çmimet te “Zhurma Show 2010”, Zanfina braktis spektaklin

October 23, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ndahen çmimet te “Zhurma Show 2010”, Zanfina braktis spektaklin
Tags: , , , , , , ,

Big Mama : Kam qenë adoleshente e llastuar
Besjana Kasami apo Big Mama, siç e njohin të gjithë, dikur ka qenë një vajzë shumë e llastuar. Adoleshencën e ruan si pjesën më të mirë të jetës së saj, ndonëse edhe sot e asaj dite ka raste kur e luan rolin e një adoleshente. “Gjithnjë kam qenë një vajzë e lazdruar, e them në kuptimin e mirë. Familja gjithnjë më ka llastuar dhe jam rritur në një frymë të tillë. Kam qenë e shkathët gjithnjë, kam qenë kureshtare dhe më ka interesuar të mësoj çdo gjë. Ditët e adoleshencës i ruaj me shumë xhelozi,... Vazhdo

August 26, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Big Mama : Kam qenë adoleshente e llastuar
Tags: ,

Big Mama i kendon Lavires
Ok, se titulli u duk pak si i rende,por hey! vete e ka zgjedhur. Ne kemi mesuar se kengetarja sapo ka perfunduar regjistrimin e kenges me te cilen do te konkuroj kete vit ne Top Fest. Ajo mban emrin “Lavire” dhe eshte nje bashkepunim i Bigut me Aida dhe Armend Rexhepagiqit. Ndonjehere cifti Rexhepagiqi ceku e …nuk di, por kjo padyshim eshte tentativa e radhes prej Big Mames per te terhequr vemendjen e publikut…dhe po funksionon me se miri. Ne ende nuk e kemi degjuar kengen per ta vlersuar, por po mendojme dicka e tille lol / Lavire/Lavire... Vazhdo

March 18, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Big Mama i kendon Lavires
Tags: ,

Blero: Ende jam i dashuruar me Nor?n
Duke folur n? nj? intervist? p?r Alsat-M, k?ng?tari i njohur kosovar, Blero, ka pranuar se ai ende ka ndjenja p?r ish-t? fejuar?n e tij, Nora, dhe ka shtuar se ndarja ka qen? “e shkruar”. Blero ishte mysafir n? emisionin “Mama’s Big Show”, q? udhëhiqet nga Big Mama, ku mes tjerash ka folur edhe p?r jet?n e tij private, n? veçanti p?r raportet me Nor?n. “Po, ?sht? e vërtet? se jemi takuar prap. Ka qen? takim i thjesht?. Kemi ngr?n? dark? dhe asgjë m? shum?”, ka pranuar Blero. I pyetur nga Bigi se cila kishte qen? arsyeja... Vazhdo