bigbrother albania

Sori nuk është Kapedani : Një shefeje seksi, nuk do t’i rezistoja
Ekskluzivisht për suplementin “Big Brother”, Sorit i kemi shkëputur një rrëfim nga dhoma e kuqe e shtëpisë së famshme, ku tema e pyetjeve lidhej me filmin “Kapedani”, interpretuar nga një bashkëqytetar i konkurrentit, legjendari Albert Vërria. Sori nuk harroi me këtë rast të dërgojë urimet më të mira për gruan e tij, Liljana, që dje ka pasur ditëlindjen. Sori sot, apo Kapedani dje? Sori sot. Kapedani kishte vetëm gabime? Jo, nuk i kishte të gjitha gabim. Mes Adelës dhe Junës, cilën do... Vazhdo
Big Brother Albania 2 – Dita 21 – Permbledhje
Big Brother Albania 2 – Dita 21 – Permbledhje  Vazhdo

March 21, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Shiko Live :: Comments Off on Big Brother Albania 2 – Dita 21 – Permbledhje
Tags: , , , , , , , ,

Pavarësia, ngre në këmbë shtëpinë
17/02/09 20:30 Festa pothuajse sapo ka filluar pasi 14 banorët e shtëpisë më të famshme në shtëpi janë zhvendosur në oborr ku janë duke kërcyer dhe festuar pavarësinë e Kosovës. Situata ndizet më shumë në momentin kur dëgjohen këngët e grupit Elita 5, të cilat i ndezin adrenalinën banorëve. Republika gëzon që po dëgjon këngën e Alban Skënderaj, i cili është edhe artist i saj i preferuar, ndërkohë që Bjordi e sheh kaq të gëzuar dhe e përqafon. Festa vazhdon në shtëpinë e Vëllait të Madh, ku të... Vazhdo
Big Brother, uron 1 vjetorin e Pavaresise
17/02/09 19:55 Të gjithë banorët e shtëpisë së Big Brother mblidhen në kuzhinë ku ndjekin së bashku një material filmik për pavarësinë e Kosovës. Të gjithë janë të veshur me simbole kombëtare, ngjyrat kuq e zi, por edhe ato të flamurit të Kosovës. Mimoza shfaqet me flamurin e Kosovës e një tortë që sapo është futur në shtëpi më qëllim që ata të festojnë, ndërsa Aida ka flamurin tonë kombëtar. Banorët të gëzuar fillojnë të këndojnë së bashku duke valëvitur flamujtë. Ata mblidhen së bashku... Vazhdo
Mimoza – Kam pasur të dashur biseks
16/02/09 20:10 Tema e homoseksualitetit ka qenë një nga më të gjatat që është diskutuar në shtëpinë e Big Brother. Dritani dhe Adela janë kundër, por nuk diskrimonojnë. Lirita dhe Aida janë pro dhe përpiqen që të japin argumentat e tyre. Po biseda merr rrjedhë tjetër kur Moza thotë se i urren homoseksualët, pasi kohë më parë ka pasur një të dashur që ishte biseksual dhe u nda nga ai pasi mori vesh që ai dëshironte të kishte lidhje me të dyja sekset. Adelajde thotë se nëse atë do ta tradhëtonte burri me... Vazhdo
Lirita : Si ishte hera e e parë
16/02/09 19:00 Lirita si një ndër vajzat më të hapura sugjeron që të diskutohet për një temë paksa delikate, pikërisht për herën e parë. Por duket se jo të gjithë tregohen të hapur dhe të gatshëm për të rrëfyer sekretin e madh. Madje Arjoni thotë se nuk i pëlqen që të tregojë herën e tij të parë kur ka kryer marrëdhënie seksuale. Lirita tregon se shkencërisht është e provuar se të gjithë fëmijët pas moshës 13 vjeçare fillojnë e njohin seksualitetin e tyre të vërtetë dhe ndoshta kjo ësshtë pozitive... Vazhdo
Mimoza vjen nga një tjetër kulturë
Mimoza vjen nga një tjetër kulturë 16/02/09 13:00 Bjordi u ka shprehur sot banorëve disa opinione të tij në lidhje me Mimozën. Ai ka thënë se ajo i duket shumë e vogël dhe kjo është një vështirësi për të që është mësuar që të gjithë miqtë, shokë apo shoqe, t’i ketë të paktën 3 vjet më të rritur se vetja. Gjithashtu edhe të dashurat. Ai i ka treguar Republikës se vetëm një të dashur ka patur më të vogël se vetja, të tjerat jo. “Pastaj ajo vjen nga një tjetër kulturë!” – ka thënë ai.... Vazhdo
Bjordi ngacmon Adelajden
16/02/09 12:30 Gjatë gjithë mëngjesit të sotëm Bjordi dhe Adela kanë luajtur si “macja me miun”. Ata kanë shkëmbyer batuta gjatë gjithë kohës duke i hedhur kunja njëri-tjetrit. Ajo e ka ngacmuar për shqipen jo të mirë që ai flet e për cdo gjë tjetër që ai bënte apo thoshte. “Sa i bezdisshëm që je!” –i ka thënë ajo, sigurisht me shaka.  Vazhdo
Adelajde flet me të fejuarin
14/02/09 23:00 Suprizat nuk kanë munduar as për Adelajden. Edhe për të ishte Shën Valentin. Ndaj, gjatë spektaklit, Vëllai i madh, ka dashur që ajo të flaës me të fejuarin. Në fakt, gjatë gjithë javës, autorët kanë kërkuar e këmbëngulur që ai të vinte në studio, por pa arritur që t’ia mbushin mendjen. E vetmja alternativë e mbetur ishte mundësimi i një lidhjeje telefonike mes tij dhe Adelës. Por fillimisht edhe kjo rezultoi e pasuksesshme: telefoni i tij ishte i fikur. Por, me sa duket, ai, si në fund të... Vazhdo
Bjorni dhe Aida flenë në tendë
15/02/09 01:00 Darka e mrekullueshme që priste Dritanin dhe të fejuarën e tij dhe tenda në zonën e kampingut nuk mund të shkonin kot. Prandaj, Big Brother vendosi t’u linte banorëve një mundësi për ta shfrytëzuar atë. Çifti që do të ofrohej për ta bërë këtë e që nuk do të kundërshtohej nga banorët e tjerë do ta gëzonte darkën dhe atë hapësirë, të gjithën për vete. Fillimisht u ofruan Lirita dhe Aida, por duke qenë se duhej të ishin një mashkull, një femër, gjithmonë sipas rregullave të Vëllait... Vazhdo

Page 1 of 41234