Bill Klinton

Amir Hollaj ishte i pranishëm konferencën e Bill Klintonit
Deputeti i Koalicionit shqiptar “Perspektiva”, Amir Hollaj, dy ditë para se jepë dorëheqjen nga funksioni i deputetit ,qendroi ne Budve duke ndjek konferencën e Bill Klintonit “Balkan Networking”,. Në konferencën “Balkan Networking”,që u  zhvillua në Budva nga fondacioni ATLAS,të pranishëm ishin  edhe  ministri i Mjedisit të Shqiperis, Fatmir Mediu, me ftesë të kryeministrit malazez,sikurse dhe dy ish-krerët e shtetit Rexhep Mejdani  dhe Alfred Moisiu. Në mbledhjen e  ditës  se martë po ashtu është... Vazhdo

May 26, 2011  :: Reportazh / Reportaža :: Comments Off on Amir Hollaj ishte i pranishëm konferencën e Bill Klintonit
Tags: , , , , , , , ,

Zvicër: Polemika ne Davos, Erdoan braktis samitin
Davosi perfshihet nga polemikat. Kryeministri turk Taip Erdoan ka braktisur samitin ne shenje proteste, pas nje grindjeje te ashper me presidentin izraelit Shimon Perez per ceshtjen palestineze dhe te drejtat e njeriut. “Ju po vrisni njerez”, i tha Erdoan Perez, duke iu referuar luftimeve ne Gaza. “Edhe ju do te vepronit njesoj, nese Stambolli do te goditej me raketa”, eshte kunderpergjigjur Perez. Erdoan eshte zemeruar, duke thene se nuk po e linit te fliste dhe eshte betuar se nuk do te shkele me ne Davos. Me pare gjate dites... Vazhdo

January 30, 2009  :: Bota :: Comments Off on Zvicër: Polemika ne Davos, Erdoan braktis samitin
Tags: , , ,