Bjordi Mezini

Bjordi i mërzitur
30/04/09 12:13 Adela shkon t’i urojë mirëmëngjes Bjordit, por ai qëndron indiferent ndaj saj dhe me gjysmë zëri e uron edhe ai. Ajo e merr me të mira dhe kërkon që të ulet pranë tij. Bjordi nuk lëviz prej vendit dhe Adela largohet e mërzitur. Më pas, Adela shkon në paratualet ku ndodhet Bjordi. Ajo e pyet se cfarë ka dhe përse ai po sillet ashtu. “Përse duhet të të vij nga mbrapa?”- e pyet ajo. Bjordi i kërkon të falur, por pa reaguar ndaj saj. “Më fal! Kam faj unë!”- i përgjigjet ai ftohtë asaj.  Vazhdo
Adelajda dhe Bjordi : Biseda
Nuk dua të më keqkuptojnë 30/04/09 02:00 Përpara se të shkojnë për të fjetur, Adela i kërkon Sorit që të mos ta shqetësojë më në mëngjes duke e gjuajtur me jastëkë për ta zgjuar nga gjumi. Sori ia kthen se nëse ajo do flejë njësoj me ta në mbrëmje, nuk do ta shqetësojë më, por ajo, duke qëndruar zgjuar me Bjordin, nuk i lë as ata të flenë rehat dhe ndaj ai e ngacmon cdo mëngjes. Sori dhe Ari fillojnë të bëjnë shaka me Bjordin për këtë gjë, por Adela mundohet ta mbyllë këtë bisedë. Ajo thotë... Vazhdo
Bjordi: Kam sedër të keqe
29/04/09 19:00 Adelajda ka vënë re që Bjordi nuk i flet dhe e pyet për këtë gjë. Ai i thotë që është mërzitur me të. Adelajdës nuk i duket normale që ai të mërzitet me të, pasi ajo merret me gjëra të tjera. Ajo i thotë që nuk i kishte ardhur mirë që kur doli në kopësht nuk e kishte thirrur. Ai e pranon gabimin. Bjordi vazhdon duke i thënë:-“Kur ti më thua që nuk ‘vdes’ të rri me ty unë prekem në sedër! E kam sedrën shumë të keqe!” Adelajda i thotë që ai duhet të mendojë dhe për sedrën... Vazhdo
Big Brother Albania 2 – Dita 85 – Surpriza per Adelajden
Big Brother Albania 2 – Dita 85 – Surpriza per Adelajden  Vazhdo
Arjon Muca flet për banoret
ADI Gjërat pozitive – Humori Gjërat negative – Manipulimi Po ta kishe përballë, çfarë do t’i thoshe? “Në çdo pikë të territorit shqiptar, ndjehem si në shtëpinë time”   PAVLINI Gjërat pozitive – Kuraja Gjërat negative – Jo i mirinformuar për Kanunin Po ta kishe përballë, çfarë do t’i thoshe? “Shpresoj të të shikoj sa më shpejt bashkë me fëmijët e tu”   DRITANI Gjërat pozitive – Djalë perfekt Gjërat negative – Serioziteti i tepërt Po... Vazhdo
Anjeza, java e vetmisë së madhe – Prisja të dilte Ari dhe jo Arjoni
Në bisedë me Junën, Anjeza i ka rrëfyer asaj se gjatë gjithë javës, kishte përjetuar ndjesinë se kësaj here, Arjoni do të dilte. Anjeza ka thënë se, nëse të shtunën e kaluar nuk e kishte pasur këtë frikë, këtë herë e kishte parandier. “Nuk doja t’ia thosha Arjonit, sepse nuk doja ta mërzisja!”, ka shtuar ajo. Anjeza i ka treguar gjithashtu se, pavarësisht kësaj, në momentin kur katër të nominuarit kishin shkuar në zonën e kampingut, duke u ndarë prej tyre, ajo kishte shpresuar se personi... Vazhdo
Flet Eltoni Tozaj për banoret – Adela, hipokrite dhe manipuluese
ADI Gjërat pozitive – Humori Gjërat negative – Humori me raste i tepruar Po ta kishepërballë, çfarë do t’i thoshe? “Tërbohu”   SORI Gjërat pozitive – Ka shumë bagazh Gjërat negative – Gatuan shumë mirë Po ta kishe përballë, çfarë do t’i thoshe? “Na more në qafë”   ARJONI Gjërat pozitive – Është djalë shumë i pjekur Gjërat negative – Gatuan me pasion Po ta kishe përballë, çfarë do t’i thoshe? “Je 1 o vëlla”   ANI Gjërat... Vazhdo
Femrat dhe meshkujt
29/04/09 17:58 Arjani duke diskutuar me Qetsorin i kthen kurrizin Anjezës, e cila ia vë në dukje këtë gjë. Ai i thotë që po diksutonte për dicka serioze, dhe Adi ndërhyn duke përmendur fjalët e tij:-“Për botën femërore kam respekt!” Nga replika midis Anjezës dhe Arjanit rreth diskutimit për konceptin e tij për femrën, merr shkas debati femrat dhe meshkujt. Adi shprehet se e respekton shumë femrën, nga kjo Junida merr shkas duke e pyetur për disa situata hipotetike në rastin që një femër nuk e respekton, dhe... Vazhdo
Do kapemi se jemi afër finales
29/04/09 20:45 Gjatë kohës që banorët ishin duke ngrënë, Junida kapet me Mimozën, duke i vënë në dukje sjelljen e saj në kuzhinë duke bërë sallatën. Mimoza i thotë që nuk kishte pse të kapet me të tilla gjëra, pasi ato jetojnë bashkë. Anjeza shikon Bjordin dhe Adelajdën duke u puthur dhe merr shkas nga kjo për të diskutuar sjelljen në tavolinë. Ajo mendon që është mungesë respekti të puthesh në momentin që personat e tjerë janë duke ngrënë. Adelajda i kërkon falje , por Anjeza vazhdon te replikojë... Vazhdo
Adelajda më nerva
29/04/09 11:45 Adela, që duket ende e përgjumur, ankohet se nuk i pëlqen aspak kjo mënyra e zgjimit që po përdoret kohët e fundit. Ari ia kthen se Sori aty e merr kënaqësinë, kur bezdis të tjerët. Adela insiston që ata të zgjohen vetë, pa ngacmimet e të tjerëve, por Ari e kundërshton se ata kryesisht e kanë me të sepse ngrihet vonë e jo në momentin e duhur. Adela thotë se mund të cohet pak më vonë se të tjerët, por ama do të ngrihet me qetësi e jo me stres.  Vazhdo

Page 10 of 42« First...89101112...203040...Last »