Bjordi Mezini

Për martesën
14/05/09 20:30 Pas dreke banorët janë ulur në kopësht dhe mes tyre hapet biseda mbi martesën. Adi është i mendimit se c’do gjë duhet të vijë graduale. Ai thotë se fillimisht cifti duhet të njihet mirë dhe mënyra më e mirë është fejesa ose bashkëjetesa të cilat hedhin themelet e një lidhje të qëndrueshme dhe më pas vjen martesa. Martesa duhet të vijë vetëm kur bazat janë të forta kur nuk mund të vijë më tërmet. Nëse themelet janë të qëndrueshme atëherë mund të hedhësh shtëpinë mbi themel, që... Vazhdo
Cifti për fillimet e tyre
14/05/09 22:10 Adela me Bjordin të ulur në kolltuqet e kopshtit bisedojnë dhe kujtojnë fillimet e dashurisë së tyre. Ato kujtojnë marrëdhëniet dhe situatat e krijuara me banorët e tjerë kur të dy nuk kishin dalë ende hapur për ndjenjat e tyre. Bjordi e pyet nëse Adela e donte në atë periudhë, por Adela i thotë se nuk do ti përgjigjet kësaj pyetje. Ato kujtojnë ditën e ditëlindjes si edhe marrëdheniet me Aidën dhe Mesidën. Bjordi tregon se me Aidën kishte marrëdhënie shumë të mira në fillim dhe akuzon adelën... Vazhdo
Ngacmojnë Adelën
14/05/09 23:27 Cifti është ulur në kopsht ndërkohë që me ta bashkohet edhe Adi. Adela ankohet duke i thënë që të vijë të bëj ca bisedë ma ta, nuk mund të qëndrojë tërë kohën duke luajtur ping pong. Adi ja kthen se ajo ishte me Bjordin. Por Adela i thotë se përvec Bjordit nuk ka me kë të bisedojë tjetër, po të kishte tjetër njëri atëhërë do bisedonte edhe me të. Të dy djemtë e ngacmojnë Adelën se kush mund të ishte ky tjetër person, madje Adi e këshillon të mos ta bëjë xheloz Bjordin se nuk do... Vazhdo
Ngacmime mes Qetsorit dhe Bjordit
14/05/09 18:38 Qetsori ndodhet në kuzhinë duke larë enët, ndërkohë Bjordi i afrohet dhe duke i rrahur shpatullat i thotë: – “Marrshallah cuni që lan enët”. Qetsori i kthehet duke i vënë në dukje sensin e humorit që ka Bjordi. Bjordi e pyet nëse është merzitur me ndonjë gjë, por sërish Qetsori i kthehet se me kaq pak ai nuk mërzitet, por nëse Bjordi sheh ndonjë gjë që nuk shkon mund tja thotë. Bjordi i thotë që atij i duket i mërzitur. Qetsori ja kthen nëse ai e ka parë vehten në pasqyrë kohët... Vazhdo
Bjordi dhe Adelajda : Ato duan lekët, unë dua fitoren
  14/05/09 15:57 Bjordi qëndron me Adelajdën në kopësht duke diskutuar. Bjordi shikon Adin dhe thotë:-“Po sikur t`ia marr fitoren të dyve?!” Adelajda i thotë që ajo do ishte shumë e lumtur dhe se ia uron me gjithë zemër. Ai thotë që është në fazën ku po mendon “se pse mos të jem unë” dhe shton:-“gati në fazën o ti ose unë!” Adelajda i thotë që ajo mendon njësoj si ai dhe shton që ai duhet të kishte menduar që në fillim kështu. Bjordi thotë:-“Lekët falen, fitorja jo!” Sipas Adelajdës fitorja... Vazhdo

May 15, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Bjordi dhe Adelajda : Ato duan lekët, unë dua fitoren
Tags: , , , , , ,

Adelajda : Nuk na kanë llogaritur
14/05/09 14:59 Bjordi dhe Adelajda diskutojnë për spetaklin final. Bjordi mendon që nëse nuk fitojnë Adi dhe Qetsorit do u vi shumë inat. Adelajda mbështet mendimin e tij dhe shton:-“Do sëmuren fare!” Sipas Bjordit nëse e fiton njëri nga ato të dy tjetrit nuk do i mbesë qejfi. Ai e pyet se nëse fiton ajo do i japë lekë nga cmimi dhe bën një llogaritje për gjërat që i duhen. Ai thotë që rreth 5 mijë euro do mjaftonin. Adelajda i thotë që nëse ajo fiton do ia japë. Adelajda vazhdon duke folur për fitoren.... Vazhdo
Festa e fejesës
14/05/09 12:40 Adi kujton bisedën e mbrëmshme dhe thotë se sot do bëjnë festë të madhe me dolli për fejesën e Bjordit me Adelën. “Kismet”- thotë Bjordi por Adi dhe Sori i thonë se ata kanë bërë gati një pjesë të mirë të përgatitjes për festën si drekën, ftesat e njerëzve, përgatitjen për ceremoninë në kishë. “Dhëndërri ky dhe e ka me dy mendje”- i thotë Sori me shaka. Adela bashkohet me ta dhe Adi e pyet nëse kanë ndonjë festë sot dhe Adela duke mos qënë në dijeni të bisedës së tyre i... Vazhdo
Adela dhe Adi : Ndjehemi të lodhur
14/05/09 02:30 Adela shprehet edhe me Adin se nuk ndjehen fort në formë për të qënë aktiv në shtëpi. Ajo thotë se ndjehen të lodhur dhe vetëm shtyjnë ditën. Edhe Sori thotë se janë bërë shumë pasiv. Ai merr si shembull se nëse më parë kërcenin me një këngë, tani vetëm e dëgjojnë atë e nuk lëvizin nga vendi.  Më pas, Adela dhe Bjordi shkojnë në kuzhinë ku përgatisin dicka për të ngrënë. Adela shprehet se i është shtuar shumë oreksi dhe normalisht ka shtuar dhe në peshë. Sipas saj, fakti që nuk... Vazhdo
Bjordi dhe Adela : Do mbajmë distancë
14/05/09 01:18 Bjordi dhe Adela qëndrojnë shtrirë në dhomën e gjumit. Ai përpiqet t’i afrohet disi asaj, por Adela e ndalon dhe i thotë se duhet të respektojë Sanien, nënën e saj. Bjordi i thotë se po mërzitet, por Adela ia kthen se i vjen keq, por midis tyre duhet mbajtur distancë.  Vazhdo

May 15, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Bjordi dhe Adela : Do mbajmë distancë
Tags: , , , , ,

Për spektaklin
13/05/09 16:39 Finalistët diskutojnë për spetaklin dhe duartrokitjet e publikut për to. Adi thotë që Bjordi pati duartrokitje, por ai e kundërshton duke i thënë që do donte të kishte patur duartrokitjet si të Qetsorit. Qetsori i thotë me shaka:-“Ato ishin të tuat , por u ngatërruan zërat!” Adelajda vazhdon duke bërë batuta për Qetsorin duke i thënë:-“U bë surrati jot për të patur ashtu duartrokitjesh” Bjordi i thotë që i kishte ardhur Dukati në studjo.  Vazhdo

Page 3 of 4212345...102030...Last »