bregdeti i ulqinit

Oferta turistike nga bregdeti i Ulqinit, Aranzhmane turistike, Hotele, Villa, Apartamente, Dhoma
Aranzhmane turistike në Ulqin,Hotele,Villa,Apartamente,Dhoma Ofertat tona turistike nga kompanija MSM Beach Ulqin jane te aranzhuara ne menyre te atille qe gjithkush te mund te gjej diçka interesante per vete shtepi private,hotel,villa,Apartamente apo Dhoma. Perveç akomodimit ne Hotele, ju ofrojme mundesine te prenotoni pushimin tuaj edhe ne apartamente private komplet te mobiluara. Me deshiren tuaj, ne ju krijojme oferta personale turistike per familje, grupe nxensish, studentesh, puntoresh etj. Mjafton te na dergoni nje e-mail ose... Vazhdo
Behgjet Pacolli synon blerjen e hotel “Otrant” në Ulqin
Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, biznesmeni Behgjet Pacolli, është i interesuar ta blejë hotelin “Otranto” të Plazhit të Madh të Ulqinit dhe ta transformojë atë në një hotel me pesë yje. Këtë informatë e dha për Vijesti të Podgoricës, miku i afërt i tij dhe drejtor i LIdhjes Turistike të Kosovës, Shkëlzen Rizaj. Ish burri i këngëtares së njohur italiane, me origjinë shqiptare, Ana Oxa, që është edhe shqiptari më i pasur i Kosovës, kohë më parë në qendër të Prishtinës ka hapur hotelin... Vazhdo
Gjendet një delfin i ngordhur në bregdetin e Ulqinit
Foto: Vijesti Një delfini i ngordhur është gjetur paraditen e sotme në bregdetin e Ulqinit. Kanë qenë disa peshkatar vendas të cilët gjatë patrullimit në bregdet kanë parë peshkun gjigant dhe në momentin e konstatimit ai ishte i ngordhur. Sipas të dhënave delfini është i gjatë 2 metër dhe peshon 80 kg, dhe vizita e tij në bregdetin e Ulqinit tek plazhi Tropikana është diçka e rrallë pasi delfinët nuk jetojnë në ujrat e Adriatikut, kjo edhe për shkak të kushteve atmosferike. Nga konstatimet e para është vënë... Vazhdo

March 21, 2012  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Gjendet një delfin i ngordhur në bregdetin e Ulqinit
Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Lirë dhe mirë në bregdetin e Ulqinit
Shqipëria, Mali i Zi,Greqia, Turqia dhe destinacionet e tjera janë më të preferuarat për pushimet verore 2010. Këto oferta shpalosen gati tek gjitha agjencitë turistike, ndërsa disa të tjera ofrojnë edhe udhëtime dhe pushime speciale edhe në vendet tejoqeanike. Shumica e qytetarëve kanë nisur planifikimin për të kaluar një pushim, varësisht nga xhepi i tyre, mirëpo një pjesë tjetër as që ka llogaritur mundësinë për të shfrytëzuar këtë verë për pushime verore. Bregdeti shqiptar konsiderohet si më i lirë... Vazhdo