Budva

Apartmani Ulcinj, Letovanje Crna Gora 2014, Privatni smestaj, Jeftin smestaj
I n f o Mobil: +382 69 731 443 + Viber Crna Gora – biser Mediterana, po mnogo čemu je posebna, smeštena je na jugu Jadranskog mora. Nigde nećete naći, na tako malom prostoru, toliko prirodnog bogatstva, lepote, pitomih plaža, bistrih jezera, brzih reka i predivnih planina – osim u Crnoj Gori. Najjuzniji grad na Crnogorskoj obali, Ulcinj je svojim prirodnim potencijalima preodredjen za turizam. Ulcinj svojim položajem  zauzima krajnji južni deo Jadranskog primorja, a nalazi se u jugoistočnom delu Crne Gore. Južnim delom... Vazhdo

July 13, 2014  :: Pushimet në Ulqin :: Comments Off on Apartmani Ulcinj, Letovanje Crna Gora 2014, Privatni smestaj, Jeftin smestaj
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Brza saobraćajnica Herceg Novi – Ulcinj realnost – Video
Čeka se investitor za brzu cestu Projekat zaobilaznice oko Herceg Novog, vrijedan 250 miliona eura, dio je brze ceste duž jadranskog primorja, između hrvatske i albanske granice. Generalni projekat je, za crnogorski Monteput, uradio institut AGH iz Zagreba, a za izgradnju zaobilaznice zainteresovani su partneri iz Kine i Azerbejdžana. Više u prilogu dopisnice TVCG iz Herceg Novog, Nevenke Macan.   TVCG http://rtcg.me/upload/boxFileData/2013/02/23/4006/Brza%20cesta.flv  Vazhdo

February 24, 2013  :: news :: Komente (1)
Tags: , , , ,

62. DRV-Jahrestagung: 15. bis 17. November in der Region Budva
Erstmals seit seinem Bestehen wird der Deutsche ReiseVerband (DRV) mit seiner Jahrestagung zu Gast in Montenegro sein: Vom 15. bis 17. November 2012 werden sich Vertreter der deutschen Tourismusbranche in der Region Budva an der Adriaküste zur 62. DRV-Jahrestagung treffen. Für das seit 2006 unabhängige Land Montenegro ist der Tourismus der wichtigste Wirtschaftszweig. Im Jahr 2011 besuchten rund 35.000 deutsche Gäste das Land an der Adriaküste, 2010 waren es über 25.000. In Montenegro, das flächenmäßig etwa so groß wie Schleswig-Holstein... Vazhdo

November 14, 2012  :: Bota :: Comments Off on 62. DRV-Jahrestagung: 15. bis 17. November in der Region Budva
Tags: , , ,

U Ulcinj mala “lučica” Kacema prazna
Ovako danas izgleda mala “lučica” na našoj Kacemi. Prazna i tužna, jer na njoj nema nijednog čamca, a pravljena je upravo da zaštiti čamce od “Juga”. Doduše, “Jugo” je bilo jako i talasi su se prelivali preko pristaništa, ali oni koji su projektovali marinu morali su razmišljati i o tome. Morali su se konsultovati i sa nama koji tu godinama vežemo čamce. Nije dovoljno znati samo crtati, moraju se konsultovati i mještani i poznavati kretanje struja i talasa koji udaraju o obali… Čini... Vazhdo

November 1, 2012  :: news :: Comments Off on U Ulcinj mala “lučica” Kacema prazna
Tags: , , ,

Delegacioni i UDSH-së mori pjesë në takimin e Europës Juglindore në Budve – Video
Nga data 25 deri më 27 maj, në Budva u mbajtë takimi i nëntë i zyrtarëve të Europës juglindore, i organizuar në model të lutjes nacionale të mëngjesit që mbahet në SHBA. Kjo konferencë dyditore mblodhi liderë dhe politikanë nga tridhjetë shtete të regjionit, Europës dhe SHBA. Në këtë takim mori pjesë dhe delegacioni i UDSH-së i udhëhequr nga Kryetari dhe Deputeti Met Zenka, i cili kishte rolin e njërit nga nikoqireve te këtij takimi. Përvec tij, të pranishëm ishin dhe Nënkryetarja Hadixha Gjoni, zëdhënësi... Vazhdo
Gati gjysma e Malit të Zi në duar të rusëve
Moskë, 13 janar – Mali i Zi po bëhet gjithnjë e më shumë rus. Sipas të dhënave kadastrale të vendit tonë fqinj, rreth 40 për qind e patundshmërive është në pronësi të shtetasve rusë, mndër të cilët shumica janë politikanë dhe punonjës shtetërorë. “Mali i Zi tash e disa vite është shumë e popullarizuar në mesin e rusëve. Çdokush mund të blejë tokë apo shtëpi dhe banesë, kurse çmimet janë jashtëzakonisht të volitshme”, tha për Nova Gazeta përfaqësuesi i shoqërisë ndërkombëtare për shitblerje... Vazhdo

January 14, 2012  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Gati gjysma e Malit të Zi në duar të rusëve
Tags: , , , ,

Fluks turistik në dogana, radhë të gjata në kufi
Qe nga data 15 korrik, qe shenon dhe fillimin e pikut te sezonit në Ulqin, persa i perket fluksit te hyrjeve, ne kufirin kryesor Debeli Brjeg eshte rritur ndjeshem numri i emigranteve nga diaspora qe mberrijne ne vend per te kaluar pushimet prane familjeve te tyre. Jane te shumte dhe emigrantet kosovare qe pasi mberrijne ne vend, zhvendosen pak dite qendrimi ne trojet e tyre, drejt plazheve të Ulqinit dhe atyre shqiptare per te pushuar. Duke pritur në kufi të kroacisë pahet rijeshti i automjeteve që nuk mbaron kurrë.Në pritje jan... Vazhdo

July 15, 2011  :: Reportazh / Reportaža :: Comments Off on Fluks turistik në dogana, radhë të gjata në kufi
Tags: , , , , , , , , , , , ,

Dan na plaži najjeftiniji u Herceg Novom i Ulcinju, najskuplji u Tivtu
Sunčanje će ove sezone turiste goštati 8,6 eura dnevno, koliko je potrebno za parking, komplet suncobrana i ležaljki, pivo, sok i kafu u Herceg Novom, do 15 eura koliko sve navedeno košta u Tuvtu.  Po statistici je najjeftiniji Herceg Novi, a zatim slijede Ulcinj, Bar i Tivat, piše Dan. Cijene u hercegnovskim kafićima i restoranima u predsezoni su blago povećane u odnosu na prošlogodišnje, tako da kafa košta od 80 centi do 1,20 eura, sok od 1,50 do dva eura, pivo od 1,80 do tri eura, a čaša vina četiri eura. Parče pice... Vazhdo

June 5, 2011  :: news :: Comments Off on Dan na plaži najjeftiniji u Herceg Novom i Ulcinju, najskuplji u Tivtu
Tags: , , , , , , , , ,

Amir Hollaj ishte i pranishëm konferencën e Bill Klintonit
Deputeti i Koalicionit shqiptar “Perspektiva”, Amir Hollaj, dy ditë para se jepë dorëheqjen nga funksioni i deputetit ,qendroi ne Budve duke ndjek konferencën e Bill Klintonit “Balkan Networking”,. Në konferencën “Balkan Networking”,që u  zhvillua në Budva nga fondacioni ATLAS,të pranishëm ishin  edhe  ministri i Mjedisit të Shqiperis, Fatmir Mediu, me ftesë të kryeministrit malazez,sikurse dhe dy ish-krerët e shtetit Rexhep Mejdani  dhe Alfred Moisiu. Në mbledhjen e  ditës  se martë po ashtu është... Vazhdo

May 26, 2011  :: Reportazh / Reportaža :: Comments Off on Amir Hollaj ishte i pranishëm konferencën e Bill Klintonit
Tags: , , , , , , , ,

Povoljno letovanje u Crnoj Gori
Turistička ponuda je unapređena, a gostima se nude povoljniji aranžmani za letovanje na južnom Jadranu. Imajući u vidu da se turisti iz regiona prvenstveno opredeljuju za boravak u privatnom smeštaju, i ove godine nastavlja se kampanja „Zove more – Crna Gora“, koja se odnosi na prodaju posebnih paket-aranžmana u privatnom smeštaju i malim hotelima. Cena sedmodnevnog paket-aranžmana u vansezoni kretaće se od 42 do 49 evra, a u toku glavne turističke sezone od 70 do 77 evra. Javno preduzeće „Morsko dobro“ i ove... Vazhdo

Page 1 of 1212345...10...Last »