Celebs

Çiljeta Xhilaga është 4-muajshe shtatzënë
Këngëtarja e ka mbajtur sekret lajmin duke u zhdukur nga qarkullimi, fëmija është i seksit mashkull. Zakonisht, kur publikojmë lajme mbi shtatzëninë e një personazhi publik, këtij lajmi i paraprijnë disa të tjera. Si p.sh. ne tregojmë fillimisht për njohjen e saj me një djalë, më pas për dashurinë e në fund për martesën apo bashkëjetesën. Pas këtyre lajmeve, askush nuk çuditet kur mëson se X vajzë e njohur ka mbetur shtatzënë, kështu që ju mirëkuptojmë nëse do të shprehni habi teksa mësoni që Çiljeta... Vazhdo

September 2, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Çiljeta Xhilaga është 4-muajshe shtatzënë
Tags: , , , , , , , ,

Big Basta: Ja pse u largova nga “Big City Studio’s”
Reperi i mirënjohur Big Basta, duket se nuk do të jetë më pjesë e studio Big City Studio’s. Në një intervistë për suplementin THASH&THEM, Big Basta rrëfen ekskluzivisht arsyet e largimit nga kjo studio muzikore dhe planet e ardhshme për krijimin e një tjetër studioje muzikore, që pritet të jetë më e madhe dhe me më shumë artistë të njohur, por edhe emra të rinj që do ti bashkangjiten skenës shqiptare. Reperi i mirënjohur flet gjithashtu edhe për pushimet e tij jashtë shtetit me të dashurën dhe njëkohesisht... Vazhdo

September 2, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Big Basta: Ja pse u largova nga “Big City Studio’s”
Tags: , , , , , , ,

Mirjeta Bajramaj: Dasma ime mbreterore qe kushtoi…Foto + Video
”Nje fustan glamur i punuar nga “Geraldina sposa”, ndersa fotografite te punuara nga Gjon Matusha i cili punon per nje agjenci mode ne Londer, organizator i gjithe ceremonise ka qene Ergys Bamçi bashke me Mirjeten”, keto jane vetem disa detaje te ceremonise martesore te Mirjetes. ”Nuk e di nga t’ia nis, ceremonia filloi tek Iliria ne Shkoder ne oren 10 deri ne 11:30. Aty ishim 40 veta familjare te ngushte dhe dy muzikante, violinist dhe fizarmonike, sa bukur o Zot! Pastaj shkuam ne xhami dhe beme betimin ku une i kerkova zemren... Vazhdo

August 31, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Mirjeta Bajramaj: Dasma ime mbreterore qe kushtoi…Foto + Video
Tags: , , , , , , , , ,

Aurela Gace: U bëra nënë, por unë nuk ndryshoj!
Këngëtrja e ‘Origjinale’, Aurela Gace shprehet se të bërit nënë nuk do të thotë që ajo të ndryshojë stilin e saj në art. Gace thekson se nuk e kupton dot pse disa presin që ajo me ndërrimin e statusit të ndryshojë. “Mos prisni të ndryshoj. Jam bërë nënë, dhe ështe gjëja më e bukur që mund të më ndodhte, mua, e cdo femre. Të jesh nënë është MREKULLIA vetë. Por, nuk e kuptoj, pse presin nga unë të ndryshoj e të bëhem dicka që nuk jam?”, shkruan Aurela në rrjetin social, Facebook. Këngëtarja... Vazhdo

August 30, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Aurela Gace: U bëra nënë, por unë nuk ndryshoj!
Tags: , , , , , , ,

Me cilin do të vijë në duet Argjentina Ramosaj?
Duket se pasi kaloi një verë shumë të bukur në sho qërinë e miqve të saj, Argjentina Ramosaj tashmë ka vendosur t’i rikthehet projekteve të reja muzikore. E pamë Argjentinën të pushonte sa në det e sa në mal, e sigurisht që i duheshin momente të tilla që ajo të rimerrte veten pas ndarjes me të fejuarin e saj. Duket se buzëqeshja, (një armë shumë e fortë e saj) është rikthyer në portretin aq të ëmbël të këngëtares. Ashtu si ka bërë edhe në ditët në vijim, kur ka postuar fotot për të njoftuar fansat... Vazhdo

August 29, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Me cilin do të vijë në duet Argjentina Ramosaj?
Tags: , , , , , , , ,

Së shpejti në ekran, filmi i Çiljetës dhe Bjordit + Video
Ka kaluar gati një vit që kur media rozë komentoi sipërmarrjen e re të këngëtares Çiljeta Xhilaga dhe të ish-banorit të “Big Brother”, Bjordi Mezini. Të përzgjedhur nga regjisori i ri Jetmir Pjetërnikaj, ata udhëtuan drejt Italisë për të xhiruar skenat e filmit “Floorless”. Filmi flet për disa njerëz që mbeten të mbyllur në ashensorin e supermarketit dhe aty përjetojnë ankth, konflikt e dikush mbetet i vrarë. Çiljeta shfaqet në rolin e një kameriereje shqiptare që është në muajt e fundit të shtatzanisë,... Vazhdo

August 29, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Së shpejti në ekran, filmi i Çiljetës dhe Bjordit + Video
Tags: , , , , , , , , ,

Linda Halimi ka mesazh për gazetarët
Këngëtarja Linda Halimi ka zgjedhur rrjetin social facebook, që t’ua dërgoj ’2-3 fjalë’ gazetarëve. Kohëve të fundit është përfolur shumë në media martesa e saj me të fejuarin e saj, reperin Big D. Dhe kjo duket ti ketë penguar Lindës, e cila as nuk e ka pohuar dhe as nuk e ka mohuar këtë lajm. Linda në rrjetin social facebook ka shkruar:  ““Pse të pohoj, pse të mohoj? Pse kam nevojë t’i jap dikujt detajet e jetës tepër personale time? Shumë herë kam dhënë detaje më shume seç duhet rreth jetës... Vazhdo

August 4, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Linda Halimi ka mesazh për gazetarët
Tags: , , , , , , , ,

Dafina Zeqiri: E vërteta e historisë sime me Ledrin + Foto
Ajo është një nga këngëtaret më ekstravagante të skenës shqiptare. Gjithmonë novatore, me këngë dhe klipe tejet europiane. Të njëjtën gjë demonstroi edhe fundjavës së kaluar ku ishte e ftuar në gjysmëfinalen e “X Factor Albania”. Dafina Zeqiri, këngëtarja RNB, ka sjellë një performancë të mrekullueshme që ka ngritur publikun e teatrit “Klan” në këmbë dhe ngazëllyer atë në shtëpi. E famshme në Shqipëri, veçanërisht me bashkëpunimin e saj me reperin 2Po2 dhe këngëtaren Tuna në hitin “Vibe”,... Vazhdo

June 10, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Dafina Zeqiri: E vërteta e historisë sime me Ledrin + Foto
Tags: , , , , , , ,

Genta Ismaili show, shfaqet pa të brendshme
Genta Ismaili kete her ka tentuar te kopjoje vipat e huaj ajo gjate ndarjeve te cmimeve te Video Festit Muzikor 2012eshte shfaqur me nje fustan te gjate te bardhe me nje qarje shume te madhe saqe dukej qe ajo nuk kishte veshur  mbathje ndoshta per te kopjuar pak   prezantuesen  e Sanremos Belen Rodriguez por me nje ndryshim te vogel ajo nuk kishte te tatuazhuar nje flutur  Kaq mjaftoi që e gjithë bota të fliste ër fluturën e saj që e kishte të vendosur pranë vendit intim dhe u hap një valë diskutimesh nëse Belen kishte... Vazhdo

June 8, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Genta Ismaili show, shfaqet pa të brendshme
Tags: , , , , , , , , , ,

Grupi “Brotherhood” nga Ulqini me klip te ri
Grupi nga Ulqini Brotherhood, i formuar ne vitin 2007 , i perber nga Genc Hollaj , Bahri Basha dhe Shkelqim Ravja tashme jan duke punuar ne albumin e tyre te par.Me 3 qershor kane lancuar kengen “Qyteti jem” te punuar nga producenti i grupit Shkelqim Ravja.Sa i perket tekstit si zakonisht e ka shkruar secili pjesen e vet dhe refrenin e ka shkruar Genc Hollaj.Kenga eshte incizuar ne studio profesionale ne Prishtin Ku se shpejti pritet te incizohen edhe kenge te tjera. Brotherhood jane ne pregaditje te albumit te par diskografik... Vazhdo

Page 10 of 19« First...89101112...Last »