Celebs

Realizohet klipi i “Bareshës” nga Nexhmije Pagarusha
Kënga “Baresha” nga këngëtarja e mirënjohur kosovare Nexhmije Pagarusha, tashmë ka edhe videoklipin e saj. Këngë kjo e kënduar në vitet e 60-ta është njëra ndër këngën e Nexhmijes që dëgjohet me ëndje edhe ditët e sotme. Kjo këngë këndohet shumë nga këngëtarët e rinj shqiptar në versionet e tyre. Me përkrahjen e Ministrisë së Kulturës, prodhuar nga produksioni Koperativa, është arritur të realizohet një klip mjaft i bukur, të cilin mund ta shihni më poshtë. Telegrafi  Vazhdo
Fatmira Breçani: I kam plotësuar ëndrrat
Me një zë kumbues dhe energji në skenë Fatmira Breçani do të ngelet një ndër këngëtaret më të spikatura të zonës së veriut. Vokali dhe tekstet e këngës janë në harmoni me njëra-tjetrën. Është krenare për vendlindjen dhe ka shumë besim tek vetja dhe tek aftësitë e saj. Është besnike e këngës së mirëfilltë popullore shqiptare. Familja është shumë e rëndësishme për të dhe gjen gjithmonë kohë për të qëndruar pranë saj. Në bisedë nuk harron asnjëherë t’i falënderojë dhe t’u urojë gjithë... Vazhdo

January 10, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Fatmira Breçani: I kam plotësuar ëndrrat
Tags: , , , , ,

2po2 dhe Flori së shpejti me këngë të re
Reperi Besnik Canolli i njohur si 2po2, i cili që nga viti 1995 është i angazhuar në hip-hopin shqiptar, nuk ndalet së krijuari hite të reja. 2po2 për datën e të dashuruarve, 14 shkurt, do të sjellë një këngë të re. “Gjithë jetë” titullohet kënga e cila flet për dashurinë e një çifti. Kjo këngë është në bashkëpunim me këngëtarin nga Shqipëria, Flori Mumajesi. Teksti i këngës është realizuar nga vetë reperi, muzika nga Flori, ndërsa klipi do të realizohet nga Entermedia. Për 2po2 dhe Florin nuk... Vazhdo

January 10, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on 2po2 dhe Flori së shpejti me këngë të re
Tags: , , , , , , , , , , ,

Rezarta Shkurta kundër Blendi Fevziut
Mes Rezarta Shkurtës dhe familjes së Ermal Hoxhës marrëdhëniet thuhet se janë të ngrira. Prindërit e tij, Ilir dhe Teuta Hoxha nuk e kanë mirëpritur asnjëherë si nusen e djalit, gjë që nuk e ka penguar asnjëherë këngëtaren të flasë në shtyp duke u identifikuar me familjen e bashkëshortit të saj. Rasti më i fundit, botimi i biografisë së Blendi Fevziut për Enver Hoxhën, nuk ka lënë indiferente dhe më të renë ndër nuset e familjes Hoxha. Rezarta Shkurta muajin e fundit ka përdorur rrjetin social Facebook... Vazhdo

January 8, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rezarta Shkurta kundër Blendi Fevziut
Tags: , , , , , , , ,

Gjoksi i Dafinës përsëri me defekt
Për Dafinën nuk është hera e parë që ka operuar gjoksin e saj. Pas dështimit në një klinikë në Kosovë, këngëtarja e njohur ishte drejtuar në Shkup, në një klinikë private shumë moderne, ku thuhet se realizoi operacione plastike, nga ku pacientët largohen shumë të kënaqur me dukjen e tyre. Por edhe pas kësaj ndërhyrjeje, Dafina Zeqiri sërish nuk është e kënaqur me pamjen e saj. Dekolteja e saj gjatë programeve të Vitit të Ri për pak sa nuk ka dhënë spektakël tek të pranishmit dhe në ekranet televizive,... Vazhdo

January 8, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Gjoksi i Dafinës përsëri me defekt
Tags: , , , , , , ,

Ronela dhe Visari bëhen përsëri bashkë
Janë bërë përsëri bashkë dy këngëtarët, për të cilët u përfol shumë se mund të ketë një lidhje dashurie mes tyre. Ronela Hajati ka udhëtuar drejt Prishtinës për të qenë pjesë e xhirimeve televizive pikërisht me këngën e fundit, ‘’Nelës’’, në duet me Visarin e grupit Skillz. Duke respektuar kodin e veshjes në një program në Kosovë, që të dy u shfaqën të veshur në kombinim ngjyrash kuq e bardhë, duke bërë një performancë të jashtëzakonshme e duke lënë gojëhapur të gjithë kolegët e... Vazhdo

January 8, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ronela dhe Visari bëhen përsëri bashkë
Tags: , , , , , , , ,

Nora dhe Dafina tregojnë gjoksin me silikon
Shumë shpesh këngëtaret dëshirojnë të duken sa më provokative duke nxjerr në pah pjesët e tyre intime. Këngëtarja Dafina Zeqiri sikur ka harruar të veshë të brendshme gjatë emisioneve festive. Ajo në emisionit “Op op Labi” gjatë perfomancës së saj, duke vallëzuar, për pak sa i ka dalë gjoksi në publik. Nga entuziazmi për festat e fundvitit, këngëtarja nuk e ka kuptuar se duke ngritur krahët lart, ka nxjerrë në pah një pjesë të gjoksit të saj, i cili për hir të së vërtetës është me silikon, ndaj... Vazhdo
Arian Çani i fut duart Çiljetes….
 Ne promovimin e Librit “Enver Hoxha” te gazetarit Blendi Fevziu, mes qindra te ftuarish VIP politikane dhe gazetare, kane qene te ftuar dhe moderatori i ”Zone e Lire”  Arian Cani dhe kengetarja Ciljeta Xhilaga. Nje cast i pakendshem ka ndodhur ndermjet te dyve, fotografi i mbremjes e ka kapur pa mendje Arianin duke qendruar ngjitur mbrapa trupit te Ciljetes me sy te mbyllura, ne pamje te pare fotoja tregon duart e Canit te futura ne xhepa e te mbeshtetur ne prapanicen e Ciljetes, e cila duket sikur e ka mendjen diku tjeter. Vipat.info    Vazhdo

December 25, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Arian Çani i fut duart Çiljetes….
Tags: , , , , , , , , ,

Page 19 of 19« First...10...1516171819