cetinje

Apartmani Ulcinj, Letovanje Crna Gora 2014, Privatni smestaj, Jeftin smestaj
I n f o Mobil: +382 69 731 443 + Viber Crna Gora – biser Mediterana, po mnogo čemu je posebna, smeštena je na jugu Jadranskog mora. Nigde nećete naći, na tako malom prostoru, toliko prirodnog bogatstva, lepote, pitomih plaža, bistrih jezera, brzih reka i predivnih planina – osim u Crnoj Gori. Najjuzniji grad na Crnogorskoj obali, Ulcinj je svojim prirodnim potencijalima preodredjen za turizam. Ulcinj svojim položajem  zauzima krajnji južni deo Jadranskog primorja, a nalazi se u jugoistočnom delu Crne Gore. Južnim delom... Vazhdo

July 13, 2014  :: Pushimet në Ulqin :: Comments Off on Apartmani Ulcinj, Letovanje Crna Gora 2014, Privatni smestaj, Jeftin smestaj
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

UlcinjToday.com Relauches as a Web Portal Dedicated to Promoting Tourism and Destination Travel to Montenegro’s South Coast
Ulcinj South Coast named “Top 31 Places to visit in 2010 by New York Times Travel Section Ulcinj, Montenegro (PRWEB) November 4, 2010 — Becovic Holdings Corporation announced today the relaunch of UlcinjToday.com. The new website (www.Ulcinjtoday.com) will be the first Montenegro-based web portal dedicated to travel and tourism and general economic development in Montenegro’s scenic Ulcinj coastal area. “Ulcinjtoday.com will play a vital role in promoting the strategic economic development of the Ulcinj coastal zone,”... Vazhdo
Apartmani Velika Plaza Ulcinj Crna Gora od 7€
Home: +382 30 455 073 Mobil: +382 69 731 443 + Viber Email: Holiday House@gmail.com Kuca  se nalazi nadomak  900 metara same Velike plaze u Ulcinju. Namjenski izgradjen objekat pruza svojim posjetiocima prije svega kvalitet koji se ogleda u udobnosti i propratnim sadrzajima koji odmor cine kompletnim. Objekat posjeduje  dvokrevetne,  trokrevetne i  cetvorokrevetne  apartmane. Svi apartmani su opremljeni novim namjestajem, mini kuhinjom, WIFI internet i naravno sve sobe su klimatizovane zasebnom klimom za sto prijatniji boravak... Vazhdo

August 21, 2010  :: Pushimet në Ulqin :: Comments Off on Apartmani Velika Plaza Ulcinj Crna Gora od 7€
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Informations touristiques sur le Monténégro
La République du Monténégro est un pays situé dans les Balkans. Elle est à la limite de la Croatie et de la Bosnie-Herzégovine à l’ouest, de la Serbie et du Kosovo au nord, et de l’Albanie à l’est. Au sud du Monténégro se trouve la mer Adriatique, et de l’autre côté de cette dernière se trouve l’Italie. Le tourisme au Monténégro a souffert des différents conflits et guerres dans les pays avoisinants dans les années 1990. Ces dernières années, la situation s’est stabilisée et le tourisme... Vazhdo
Presidenti Topi në Samitin e shtatë të Krerëve të shteteve të Evropës Juglindore – Cetinjë, Mal i Zi.
Cetinjë, Mal i Zi Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi, në krye të një delegacioni zyrtar, mori pjesë sot në Forumin Rajonal për Korridorët Kulturorë në Evropën Juglindore “Administrimi i Shumëllojshmërisë Kulturore dhe Promovimi për qëllime turistike”, që po zhvillohet në Cetinjë të Malit të Zi. Kreu i shtetit shqiptar, pasi u takua dhe u përshëndet me homologë nga Mali i Zi, Kroacia, Maqedonia, Bosnje-Hercegovina, Serbia, etj, si dhe me Sekretarin e Përgjithshëm të Këshillit të Evropës, Terri... Vazhdo

June 4, 2009  :: Politika :: Comments Off on Presidenti Topi në Samitin e shtatë të Krerëve të shteteve të Evropës Juglindore – Cetinjë, Mal i Zi.
Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Partite shqiptare në Mal të Zi kritikojnë Vujanoviqin
Unioni Demokratik Shqiptar dhe Alternativa Shqiptare ne Mal te Zi kane kritikuar presidentin malazez, Filip Vujanovic pasi nuk ftoi ne Samitin e krereve te Shteteve te Evropes Juglindore, kreun kosovar, Fatmir Sejdiu.Samiti po zhvillohet ne Cetinje dhe ne te marrin pjese kreret e Shqiperise, Sllovenise,  Serbise, Kroacise, Maqedonise, Malit te Zi, Bullgarise dhe kreut te radhes ne BeH. Shkak per mungesen e fteses eshte bere fakti qe mes Podgorices dhe Prishtines nuk jane vendosur ende marredheniet diplomatike. Top Channel  Vazhdo
Presidenti Sejdiu nuk ftohet në samitin rajonal në Mal të Zi
Presidenti Fatmir Sejdiu nuk është ftuar në samitin e shteteve të Europës Juglindore që mbahet të enjten në Cetinjë të Malit të Zi. Presidenca kosovare thotë ky takim organizohet nga UNESCO, e cila nuk ka ftuar Sejdiun. Prishtinë, 2 qershor – Vetëm Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, do të mungojë në Samitin e presidentëve të shteteve të Europës Juglindore, që mbahet këtë enjte në Cetinjë, të Malit të Zi. Në uebsajtin zyrtar të presidentit malazias thuhet se do të marrin pjesë presidentët e shtatë... Vazhdo

June 4, 2009  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Presidenti Sejdiu nuk ftohet në samitin rajonal në Mal të Zi
Tags: , , , , , , , , ,

Le Monténégro
Ce petit pays (13 812 km² et 670 000 habitants) est un concentré de tout ce que l’on peut désirer à seulement 2 heures de d’avion de Paris. Des plages de sable (117 plages étalées sur 73 km), des paysages à couper le souffle uniques en Europe du sud (le fjord de Kotor), les montagnes qui se jettent directement dans la mer (le plus haut sommet culmine à 2522 m), des parcs nationaux (au nombre de 4) ou la nature est préservée, un long passé historique toujours présent, l’accueil chaleureux des Monténégrins, et un climat... Vazhdo
Crna Gora:Gužve ?ekaju turiste
Još mjesec dana traja?e rekonstrukcija raskrsnice prema Cetinju i Nikši?u Rekonstrukcija raskrsnice prema Cetinju i Nikši?u bi?e završena krajem juna, saopštili su ju?e iz Agencije za izgradnju i razvoj Podgorice. Zamjenik sekretara za komunalne poslove i saobra?aj Živko Kecojevi? saopštio je ranije da se nada da ?e radovi na proširenju saobra?ajnica biti završeni do 26. maja. Pošto je rije? o jednoj od najprometnijih raskrsnica u gradu posljednjih dana su velike saobra?ajne gužve, a vikendom kolone automobila se protežu do... Vazhdo

May 29, 2008  :: Shtypi / Mediji, Turizmi / Turizam :: Comments Off on Crna Gora:Gužve ?ekaju turiste
Tags: , , , ,

Ulqin,ville albanaise mythique
La vieille ville dont la forteresse porte l’empreinte d’architecture vénitienne. Pour commencer, Ulqin est une sorte de St-Tropez albanais. De nombreux Albanais célèbres et anonymes d’Albanie, Kosovo et Macédoine y viennent passer leurs vacances. Mais l’on trouve également des nombreux touristes venus de divers horizons (ex-Yougoslaves, Italiens, Allemands, Anglais, Français, Américains…). L’été, tous les soirs, Ulqin vibre sous la musique des chanteurs albanais venus de tous les coins albanophones... Vazhdo

Page 1 of 212