Cungu

Maroviq: Referendumi në maj nëse mbështetet Filip Vujanoviq
Foto: Vijesti Referendumi për Komunën e Plotë të Tuzit mund të mbahet njëkohësisht me zgjedhjet presidenciale , ose në maj njofton gazeta VJESTI. Në takimin e nënkryetarit të PDS Svetozar Maroviq me udhëheqjet e Forcës dhe të Partisë demokratike Nazif Cungu dhe Fatmir Gjeka është arritur marrëveshje parimore që referendumi të mbahet para muajit maj, shkruan kjo gazetë . Megjithatë , vendimi përfundimtarë do të varët nga Këshilli i Podgoricës i cili duhet të harmonizojë dinamikën e shpalljes së referendumit.... Vazhdo

January 29, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Politika :: Komente (6)
Tags: ,

Albancima savjetnička mjesta
Iako se u vladajućoj koalciji nalazi sedam manjinskih stranaka, samo Bošnjačka stranka i Hrvatska građanska inicijativa imaće mjesta u novoj vladi. Vladajuću koaliciju čine i Forca, Demokratska partija, Albanska alternativa, Građanska inicijativa i demokratski savez u Crnoj Gori. Predsjednica Hrvatske građanske inicijative Marija Vučinović biće ministar bez portfelja, dok će lider Bošnjačke stranke (BS) Rafet Husović biti potpredsjednik Vlade za ragionalni razvoj, ali neće imati svoje ministarstvo. Prema nezvaničnim informacijama... Vazhdo

December 3, 2012  :: news :: Komente (5)
Tags: , ,

Ndërtimi i rrugëve: leva e Arkimedit për integrim – Video
Tre vite më parë kur vumë Rrugën Decan-Plavë-Vermosh-Tamarë-Podgoricë si një ndër prioritetet e programit tonë politik, shumë qytetarë janë tallur më këtë projekt. Disa kishin të drejtë sepse partitë politike shqitpare nuk kanë pasur mundësi të promovojnë e shtyjnë përpara projekte më të vogla e jo më të besonin se ky projekt kaq i madh do të ecte me të vërtet e do të merrej seriozisht nga institucionet shtetërore. Parrulla e Forcës asokohe ishte Forca për integrim duke patur parasysh integrimin e pakicës... Vazhdo

August 31, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Ngjarjet - Events :: Komente (10)
Tags: , , ,

Bizneset kosovare prezantohen në Mal të Zi
Bizneset shqiptare kanë potenciale të jashtëzakonshëm. Projekti “Javë e Biznesit Kombëtarë”, u mbajt edhe në Mal të Zi, konkretisht në Ulqin organizuar nga Aleanca e Bizneseve të Kosovës, ku shumë prodhues nga të gjitha trevat shqiptare ekspozuan prodhimet e tyre para qytetarëve dhe turistëve në Ulqin. Kryetari i AKB-së Agim Shahini, tha se projekti “Javët e Biznesit Kombëtar”, është një ngjarje kapitale për shqiptarët e cila organizohet në kuadër të 100 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë Aktiviteti... Vazhdo

July 2, 2012  :: Lajmet / Vijesti :: Komente (1)
Tags: ,

Cungu: Rebalans budžeta opštine Ulcinj usvojen nelegalno
On je, na jučerašnjoj konferenciji za novinare, izrazio zabrinutost zbog usvajanja tih odluka, rekavši da Forca, ne može uticati na posljedice “koje su već vidjeli u cijeloj opštini”. Rebalans budžeta za prošlu i završni račun za pretprošlu godinu, koji su nedavno bili na dnevnom redu ulcinjskog parlamenta, usvojeni su nezakonito i tu se ne radi o neznanju, već o pokušaju da se nelegalne aktivnosti pojedinaca prikriju preko zvaničnih odluka SO, kazao je lider Force Nazif Cungu. On je, na jučerašnjoj konferenciji za... Vazhdo

February 1, 2011  :: news :: Comments Off on Cungu: Rebalans budžeta opštine Ulcinj usvojen nelegalno
Tags: , , , ,

Cungu i Siništaj žele u vladu
Vujanovi? i opozicionari ju?e pri?ali o svemu osim o mandataru Podgorica – Predsjednik Filip Vujanovi? i predstavnici ?etiri parlamentarne partije ju?e nijesu ni minut potrošili na pri?u o predlogu za mandatara za sastav nove vlade, iako su se tim povodom okupili i pojedina?no razgovarali gotovo tri sata. Vujanovi? je formalnim razgovorima „sa predstavnicima parlamentarnih politi?kih partija“, ipak, uvažio ustavnu obavezu, prije nego Skupštini uputi zvani?an predlog o mandataru. Predsjedništvo DPS-a odlu?ilo je prošle sedmice... Vazhdo
Në Hotelin “Mediteran” Forca organizoi koktejin e fundvitit
Kokteji i fundvitit Mbrëmë në Hotelin “Mediteran” Forca organizoi koktejin e fundvitit. Në këtë takim tashmë tradicional morrën pjesë një numër i madhë i qytetarëve, pjesëtarëve të jetës publike të Ulqinit. Të pranishmëve në emër të Forcës Rinore të rinjve u drejtua Iliriana Sula dhe Gëzim Haxhibeti, në emër të grave këshilltarja e Forcës ne Kuvendin e Komunës së ulqinit Ilmira Lika dhe më në fund kryetari i Forcës Nazif Cungu. Shërbimi informativ i Forcës #gallery-1 { margin:... Vazhdo

January 2, 2009  :: Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Në Hotelin “Mediteran” Forca organizoi koktejin e fundvitit
Tags: , , , , , , , ,

Dhurohen sasi e konsiderueshme gjaku nga Shqiptaret e Komunes se Ulqinit
Ulqin:Dhurohen sasi e konsiderueshme gjaku nga Shqiptare e Komunes se Ulqinit. Kryetari i Komunes Ulqin Gezim Hajdinaga i shoqeruar nga mjeket e Qendres Shendetsore Ulqin kane dorezuar mbreme gjakun e dhuruar, ndihme te plagosurve ne Gerdec te Vores Shqiptaret e Malit te Zi jane solidarizuar me tragjedine egerdecit duke dhuruar gjak keshtu mbreme kryetari i Komunes Ulqin Gezim Hajdinaga, Drejtori i Shtepise se Shendetit Gani Karamanaga dhe Mjekja Zylfie Duraku, kane sjelle me vete nje sasi te konsiderushme gjaku ne Spitalin Rajonal te... Vazhdo