Dafina Rexhepi

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dafina Rexhepi : Suksesin ja dedikon Gencit
Këngëtarja e re Dafina Rexhepi ka bërë një deklaratë bombastike duke lavdëruar kompozitorin Genc Prelvukaj, duke ju dhënë edhe më shumë zjarr thashethemeve se ajo mund të jetë në lidhje me Gencin. Dafina në një intervistë për gazetën “Trafik VIP” ka thënë se Genci dhe kompania e tij “Gramafon Entertainment” ka treguar një përkushtim të madh për realizimin e albumit të saj por edhe këngëve të reja të këngëtares. “Me albumin sigurisht kam bashkëpunuar me Genc Prelvukaj, i cili i është përkushtuar... Vazhdo

July 17, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Dafina Rexhepi : Suksesin ja dedikon Gencit
Tags: ,

Dafina Rexhepi feat. Etnon – Ti mi then kufinjte
Dafina Rexhepi feat. McKresha – Delicius

December 6, 2010  :: Videoklipe Shqiptare :: Comments Off on Dafina Rexhepi feat. McKresha – Delicius
Tags: , , ,

Dafina Rexhepi: Me Dafina Zeqirin jemi dy botë të ku
Mund të jetë lodhur gjatë të depërtojë në muzikë, mirëpo mjaftoi vetëm një rastësi e fatit që njohu producentin dhe reperin Genc Prelvukaj, i cili i krijoi asaj kontaktet e duhura. Kush është këngëtarja Dafina Rexhepi, çfarë është karriera e saj prej këngëtare, ku jeton e shumë të tjera, mësojmë nga intervista. Elife Kurteshi Dafinë, në tregun muzikor dalëngadalë je duke krijuar një imazh të mirë. Në të vërtetë, sa përputhet kjo me atë çka je duke u përballur? Për të krijuar një imazh të mirë... Vazhdo
Dafina Rexhepi kopjon Cassien
Kopjimi i ideve dhe i detajeve tjera të videoklipeve të artistëve amerikanë nga ata kosovarë është bërë së fundmi një trend, ndërsa nën snajperin tonë tani ka rënë edhe këngëtarja Dafina Rexhepi, e cila duket se nuk është lodhur fare për disa nga detajet kryesore të hit klipit “Delicious” me reperin MC Kresha. Do të ishte gjë interesante po që se Dafina Rexhepi do pyetej për stylingun e flokëve dhe për veshjen e saj në videoklipin “Delicious”, pasi që edhe flokët edhe veshja janë komplet të kopjuara... Vazhdo

September 14, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (10)
Tags: