dhoma per pushime ulqin

Hajdinaga në aksion për largimin e dilerëve nga rrugët e qytetit të Ulqinit
Kryetari i Komunës së Ulqinit, Gëzim Hajdinaga deklaroi ditën e enjte se që nga dita e sotme janë hedhur në aksion për largimin e dilerëve nga rrugët e qytetit të Ulqinit, të cilët me çdokusht tendojnë t’u imponojnë akomodime në shtëpitë private pushuesve që kanë zgjedhur Ulqinin për të pushuar, njofton KosovaLive. Turistët që arrijnë në Ulqin për të pushuar edhe sivjet po ballafaqohen me dukurinë e ofrimin individual të vendosjes dhe akomodimit, gjë që e karakterizon tërë bregdetin malazias, por... Vazhdo
Ulqini dhe Durrësi,bregdetet e preferuara të të rinjve?
Pushimet verore tashmë kanë filluar dhe çdonjëri po mundohet të kaloj ditët më të mira në bregdetin e preferuar të tyre. Me këtë janë duke u ballafaquar edhe disa nga të rinjtë tanë të cilët tani do t’i nisin pushimet verore dhe pritet t’i vizitojnë vendet e zgjedhura. Bashkim Makolli ka planifikuar që pushimet t’i kaloj në bregdetin e Durrësit, për të ky qytet është mjaft i bukur dhe atraktiv edhe për çmimet. “Durrësi mendoj se është një atraksion turistik i pamohueshëm, një qytet që gjithmonë... Vazhdo

July 9, 2011  :: Lajmet / Vijesti, Shtypi / Mediji :: Comments Off on Ulqini dhe Durrësi,bregdetet e preferuara të të rinjve?
Tags: , , , , ,

Pushimet ne Ulqin mbetet destinacioni më i preferuar
Ulqini eshte qyteti ku natyra nuk ka kursyer asgje, per te arritur te perkryeren, qyteti ku njerezit me mikpritjen e ciltersine e tyre nuk te lene te largohesh pa marre me vete dashurine e mallin per t`u rikthyer perseri. Ulqini eshte i mbyllur nga malet perreth dhe me detin e tij perben nje zone mikroklimatike te veçante. Kjo zone ka mbi 2.500 ore me diell gjate vitit, pra mbi 310 dite ne vit. Ulqini eshte nje nga qendrat turistike me te rendesishme te Malit te Zi. Hotelet ne Ulqin jane te pajisura me te gjithe komfortin e nevojshem... Vazhdo
Sonica Festival paralajmëron një festival që do të mbahet mend ne Ulqin
Sonica Festival , i Pesti me rradhë, që organizohet në Plazhin e madhë ”Copacabana ”, sivjet do të mbahet në Ulqin, më 12 deri me 15 gushtë,në vendin e bukur që gjendet vetëm 500 metra ngë uji kristalor dhe i kaltërt të detit Adriatik. Festivali Sonica i këtij viti ndërron vend, nga Italia për 5 vjetorin, që do të mbahet në plazhin e bukur të Copacabanes,Plazhi i madh mes Ulqinit dhe Ada Buna. Edicioni festivalit botëror, që tashmë ka arritur të jetë në mesin e festivaleve më prestigjioze botërore, edhe... Vazhdo
Hotel Mediteran Resort ne Ulqin pritet me 5 yje
Njëri ndër hotelet më të njohura në Ulqin Hoteli “Mediteran”, i cili gjendet pak metra lart plazhit Rana, këto ditë kishte një numër të mjaftueshëm të turistëve kryesisht të huaj. Ne renovim te plote hoteli  me lokalitet te mrekullueshem,Hotel Mediteran, hotel ky me comfort dhe i rehatshem,gjendet ne vend me diell dhe i qet.I rregulluar ne menyre elegante dhe luksoze .Hotel Mediterani ka te gjitha permbajtet-pikat e nevojshme per nje pushim te kendshem ne Ulqin. Pishina e çelur rin ne dispozicion tere kohen per musafiret... Vazhdo
Pushime ne Kompleksin hotelier Ada Buna,Pushime ne Ulqin,Mali i Zi
Home: +382 30 455 073 Mobil: +382 69 731 443 + Viber Email: Holiday House@gmail.com In order to experience unforgettable and enjoyable holidays, your perfect choice should be Ulcinj Riviera.Në përqafim në mes të lumit Buna dhe të detit Adriatik, 15 km larg Ulqinit, gjendet Ada, ishull parajsor i lumit, i njohur në tërë botën me kampin nudistik dhe të natyrës së paprekur. Edhe pse gjendet në brezin mediteran, në Adë është një klimë subtropike. E stolisin një ekosistem i jashtëzakonshëm dhe perëndimet e diellit që... Vazhdo
Pushime ne Ulqin,Hotel Bellevue,Riviera e Ulqinit,Mali i Zi
Hoteli “Bellevue” – Riviera e Ulqinit Hoteli “Bellevue” e ka kapacitetin prej 702 shtretërish, e është me tre depadansa: “Avalla”, “Borik” dhe “Cer”. Hoteli është n kilometrin e katërt nga qendra e qytetit të Ulqinit, mu pranë plazhit, ndërsa është i rrethuar me një park të mrekullueshëm dhe pyllin e pishave. Hoteli e ka plazhin e vet, restorantin, aperitiv barin, tarracën, diskotekën, sallën për ushtrime force, ndrsa në qarkun e hotelit janë edhe terrenet sportive: terrenet e tenisit dhe shkolla... Vazhdo
Pushime ne Rivieren e Ulqinit,Hotel Olympic – Pushime ne Ulqin
Hoteli Olympic Hoteli «Olympic» është me një kapacitet me 252 shtretër dhe me ka në përgjithësi 132 dhoma: 24 me nga një shtrat, 76 me nga dy shtretër dhe 10 dhoma me shtretër francezë. Të gjitha dhomat kanë erkondishëntë. SAT TV dhe minibare me asortiment të pasur pijesh. Hoteli gjendet në kilometrin e katërt nga qendra e Ulqinit, mu pranë plazhit, ndërsa është i rrethuar më një park shumë të bukur dhe me një pyll pishash. Hoteli e ka sallën për kongrese, një basen të mbyllur, saunën dhe sallën sportive... Vazhdo
Pushime ne Hotel Mediteran Resort Ulqin/Ulqini 2011
Hotel Mediteran ndodhet ne zemer te Ulqinit i rrethuar me pisha, vetem disa minuta ecje kembe nga plazhi i vogel. Hoteli ofron mikpritjen tradicionale balkanase me atmosferen e tij te veçante. Hotel Mediteran disponon 100 dhoma, nga keto dhoma ne sherbimin tuaj jane dhoma dopio standarde, dhoma dopio superiore, dhoma familjare per tre, kater apo me shume persona. Dhomat jane te paisura me: ajer te kondicionuar, frigo bar, televizor me satelit, banje me dusch dhe wc, balkone me pamje spkektakulare nga deti dhe nga qyteti i Ulqinit. Restoranti... Vazhdo
66 % Të Shqipëtarëve nga Kosova vjet preferuan Ulqinin
Shqiptaret e Kosovës vazhdojne te preferojne Malin e Zi e sidomos Ulqinin  per pushime. Jo vetem ate veror, per plazhet e bukura, por edhe ne dimer, shume rajone te Malit te Zi ofrojne kushte konkurruese per te kaluar disa dite pushimesh. Tani, me rastin e festave, drejtues hotelesh pranojne se interesi i shqiptareve per te bere turizem ne dimer eshte rritur tej mase. Bashkepunimi me operatoret turistike shqiptare ka sjelle rezultate te kenaqshme. Duke folur per mbeshtetjen qe jep qeveria e Podgorices si dhe fushatat e gjata ne rrjetet... Vazhdo

Page 1 of 3123