dielli

Plazhet me te mira te Ulqinit dhe të Malit të Zi
Në linjën e plazhit të Ulqinit prej 13 kilometrash u jepet licenca e flamurit të kaltërt për aktivitetin e plazhit dhe në shërbimet e kualitetit. Ato jan 6 plazhet me kualitetin e lart të shërbimit plus jan edhe 2 në fazën pilot për ta marrur licencën e flamurit të kaltërt. Nuk mjafton vetëm deti e ditët me diell, por edhe një jetë kulturore.Një numër i madh i plazheve tona kanë marrë flamurin e kaltër, emëruesi i përbashkët i të cilave janë standardet kryesore: pastërtia e ujërave, plazheve, sipërfaqja... Vazhdo

June 8, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Turizmi / Turizam :: Comments Off on Plazhet me te mira te Ulqinit dhe të Malit të Zi
Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Kompleksi i hotelit “Otrant” më luksozi në Ulqin – Video
Hotel Otrant njëri ndër komplekset më luksoze në Ulqin Edhe sivjet Ulqini, do të mbetet njëri ndër destinacionet kryesore për turizëm në Detin e Adriatikut. Vetëm gjatë fillimit të muajit maj llogaritet se në plazhet e këtij qyteti të banuar me shumicë shqiptare, kanë aterruar dhe pushuar hiq më pak se tridhjetë mijë turistë. E numri më i madh i turistëve, si zakonisht është ai nga Kosova. Gjatë qëndrimit tonë në Ulqin ne vizituam edhe njërin nga komplekset më të mira hoteliere në këtë komunë Hotelin... Vazhdo
Hotel Mediterani mbushet me turistë – Video
Hotel Mediteran në Ulqin vërshohet nga turistët vendas dhe të huaj. Përmirësimi i kohës ka bërë që sot në këtë pikë turistike të ketë numër të madh të turistëve të cilët kryesisht vijnë nga Polonia dhe viset tjera të rajonit,por nuk mungojnë edhe ata nga Kosova e Shqipëria. Shumë mirë sepse atmosfera eshtë shumë mirë dhe njerëzit janë të mrekullueshëm”tha një turist,duke parë pritjen me një atmospfere shumë të pëlqyar nga musafirët. “Atmosfera më pëlqyeshme dhe koha e mrekullueshme,bëri... Vazhdo
Në Ulqin dyfishohet numri i turistëve
Nga Hatixhe Nelaj Temperaturat e larta që mbizotrojnë këto ditë ,mbyllja e shkollave ,kanë sjellë edhe fluks më të madh turistësh që indikator më i mire është numri i turistëve që kanë hyrë në pikën kufitare Sukubinë gjatë 24 orëve të fundit. Nga udhëheqësi  policisë kufitare Svetisllav Filipoviq  njohftohemi se mbrenda 24 orëve në këtë pike kufitare kanë hyrë 5.172 udhëtar,që është 30.39% më shumë se vitin e kaluar në të njëjtën periudhë.Ndërkaq në këtë pikë kufitare brenda një dite kanë... Vazhdo
A duhet Ulqini të ulë çmimet e shërbimeve turistike
Nëse dëshironi turistë duhet ti përmirësoni kushtet në hotele dhe të ngrisni nivelin e tyre më të lartë, por po ashtu duhet t’i ulni edhe çmimet e pronetimeve dhe të shërbimeve tjera. Kërkesat e këtilla vijnë vjen nga Asociacionet turistike nga gjithë Ballkani që ishin për vizitë në Panairet e ndryshme të turizmit. Ata si shembull përmendën Tunizinë dhe Egjiptin të cilat për, për t’i mbajtur turistët që mund të iknin për shkak të trazirave i ulën  çmimet e shërbimeve deri në 70 për qind. “Egjipti... Vazhdo

May 7, 2011  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on A duhet Ulqini të ulë çmimet e shërbimeve turistike
Tags: , , , , , , ,

Shumë turistë po vazhdojnë pushimet në Ulqin
Edhe pse ka kaluar gjysma e muajit shtator, në plazhet e Ulqinit po vazhdojnë pushimet shumë turistë nga shtete të ndryshme, pa munguar edhe ata nga Kosova. Aty takuam edhe shumë turistë nga Gjermania, Hungaria, e vende të tjera. Edhe këtë fundjavë shumë turistë nga Kosova po pushojnë e qetësohen në bregdetin e Ulqinit nga vapa e madhe dhe puna e përditshme që bënë. Me të zbardhur dita, turistët kush më herët e kush më vonë, ia mësyjnë plazhit Rana që në qytet quhet plazhi vogël dhe tek plazhi i Shtoit, që... Vazhdo
Vipat e diskotekës
04/04/09 14:35 Banorët qëndrojnë në kopësht për të marrë rreze dielli. Adi improvizon skenën e hyrjes në diskotekë të banorëve duke i pezantuar si vipa. Adi prezanton të parin Dritanin dhe thotë:-“Dhe tani gjenerali i ushtrisë, 1-shi i gjatësisë së Big Brother 2 në diskotekë duke mahnitur femrat shqiptare, Dritani!” Banorët duartrokasin të gjithë. Mimoza i sugjeron Adit që të thotë për hyrjen e Qetsorit. Ai thotë:-“ Dhe tani në derën e diskotekës shfaqet me Mazdën e tij kabriolet kuzhinieri më i... Vazhdo