Edona Llalloshi

Edona Llalloshi – Hape Zemren
Edona Llalloshi ka realizuar një këngë të re. E titulluar “ Hape Zemren ”, kënga u transmetua sot më(5 gusht) në radiot shqiptare, ndërsa të njejten kohë publikohet në YouTube. Edona Llalloshi më herët ka paralajmëruar se gjatë stinës së verës do të publikojë gjithsej disa këngë të reja.   Ju mundeni te kerkoni ofertat per pushime ne Holiday House Ulqin  me çmime reduktuese,duke klikuar në linkun e Ofertave per Hotele dhe apartamente në Ulqin.    Vazhdo

August 5, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Edona Llalloshi – Hape Zemren
Tags:

Edona Llalloshi  së shpejti me dy këngë të reja
Edhe pse e angazhuar rreth rritjes së vajzës, Edona parapëlqen t’iu mbetet besnike adhuruesve të saj, ajo tani ka nisur punë edhe për dy këngë të reja të cilat do t’i lansojë gjatë programeve të Vitit të Ri. “Kam planifikuar që adhuruesve të mi t’iu sjell edhe disa projekte të reja për festat e fundvitit. Njëra këngë do të shoqërohet edhe me videoklip, të cilin do ta përgatis me produksionin “EMF Creativ”, ka thënë ajo për “Zërin”. Edona në këto këngë është duke bashkëpunuar me Shpetën... Vazhdo

December 9, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Edona Llalloshi së shpejti me dy këngë të reja
Tags:

Nëna Edonë dhe vogëlushja Doa!
Është shumë skenike. Bën performancë ndryshe nga të tjerët. Është origjinale dhe shumë sharmante. Është Edona Llolloshi, këngëtarja që për disa vite me radhë është munduar të krijojë këngë ku dominon vlera. Në korrik, gjeti bukurinë e shpirtit…tani po përjeton emocionet e ardhjes së vajzës në familjen e saj. Intervistoi: Gazmend Kajtazi Vajza e Llalloshëve, thotë se qëkur ishte e shumë e vogël ishte mishëruar me muzikën, e rritur në një rreth familjar ku kënga ishte traditë. Që nga ditët... Vazhdo

September 4, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Nëna Edonë dhe vogëlushja Doa!
Tags: , ,

Edona Llalloshi lind vajza, Doa
Edona Llalloshi sot ka sjell në jetë fëmijën e saj të parë – një vajzë. Këngëtarja dhe vajza e saj thuhet të jenë në gjendje të mirë shëndetësore. Familjarët e Edonës kanë treguar për Telegrafi.com se për pagëzim të vajzës ende nuk kanë vendosur, ndërsa sipas mediave në Kosovë emri i vajzës do të jetë, Doa. Edona Llalloshi është e martuar me Gazmend Fejzullahun, një biznesmen nga Peja.  Vazhdo

July 14, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (14)
Tags: ,

Edona Llalloshi realizon fotosesion profesional si shtatzanë
I kanë ngelur dhe shumë pak javë që këngëtarja e njohur Edona Llalloshi të bëhet nënë dhe të sjellë në jetë vajzën e saj të parë nga lidhja me biznesmenin e njohur Gazmend Haxhifejzullahu, duke iu bashkëngjitur kështu listës së gjatë të femrave VIP, të cilat janë bërë nëna. Ajo, së bashku me Gazmendin, tashmë janë vendosur në vilën e tyre të re në Prishtinë dhe po bëjnë përgatitjet e fundit për pritjen e bebit të vogël, duke menduar dhe një emër të bukur për të. Krahas këtyre aktiviteteve,... Vazhdo

June 26, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (2)
Tags: ,

Edona Llalloshi në publik me bashkëshortin e ri
Pas publikimit të lajmit se këngëtarja Edona Llalloshi është fejuar pas katër vitesh divorc që kishte përjetuar nga martesa e parë, ajo ka dalë për herë të parë në një eveniment publik me partnerin e ri Gazmend Fejzullahun, biznesmenin e njohur nga qyteti i Pejës. Edona me klipin e saj të fundit “Romanca” ka arritur të fitojë çmimin e internetit në garën e madhe të së mërkurës, mes shumë këngëtarëve të tjerë të njohur. Bukuroshja e skenës shpalli fejesën e saj me biznesmenin pejan në datën 18 shtator... Vazhdo

October 28, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (2)
Tags:

Edona Llalloshi fejohet perseri
Eshte një këngëtare shumë e pëlqyer në Kosovë por edhe në Shqipëri. Ajo çdo vit gjatë sezonit veror performon “live” në një nga lokalet në Durrës, e shoqëruar gjithmonë nga i ati Rahmani, të cilin e ka edhe menaxher. Edona para disa viteve ka qenë e martuar me një biznesmen kosovar i cili jetonte dhe punonte në Zvicër. Lajmi për martesën e saj atë kohë ishte përcjellë nga të gjitha mediat kosovare, pasi këngëtarja pati realizuar një dasëm glamuroze e përcjellë me kamera dhe e trasmetuar drejtpërdrejtë... Vazhdo

October 7, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (2)
Tags:

Edona Llalloshi me “Dilema”
Prishtinë, 12 qershor – Së shpejti do të dalë në treg albumi më i ri i këngëtares së njohur Edona Llalloshi. Lajmin e bëri të ditur vet këngëtarja në “RTK BLUE”, ku edhe promovoi klipin e këngës “Romancë” dhe duetin të cilin e ka me vëllanë e saj Milotin, këngë këto të dyja pjesë e albumit të saj më të ri. Në videon e këngës “Romancë” shihet Miloti, vëllai i Edonës, duke performuar rolin kryesor në klip. Edona dukej shumë bukur në këtë video dhe ndryshe nga siç jemi mësuar për... Vazhdo

June 12, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (3)
Tags: ,

Edona Llalloshi çdoherë me Milotin
Edona zë të dëshmuar, ajo është shndërruar tashmë në një simbol të një këngëtareje serioze në skenë, pa zhveshje e përdredhje vetëm e vetëm për të arritur një afirmim. Edona deshi që edhe vëllain e saj ta fusë emrin e quajtur estradë, mbase edhe për të pasur dikë të familjes afër në udhëtimet e saj të shpeshta që bën. Dhe kështu ndodh. Sa herë që ka koncerte nëpër vendet shqiptare, apo jashtë në Diasporë, me të është edhe Miloti, i vëllai që përveç e mbështet moralisht motrën, në momentet... Vazhdo

October 12, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (7)
Tags: ,

Edona Llalloshi: Një këngë për çdo gjeneratë
Derisa shijon suksesin e këngës së saj të fundit të cilën këngëtarja Edona Llalloshi, e kishte realizuar pak kohë më parë, e të cilën ajo e kishte plasuar në shenjë revolte kundër dhunës ndaj gruas, punët rreth klipit të ri kishin zgjuar forcat e këngëtares duke bërë që vetëm pak javë më vonë, ajo të realizojë edhe këngën e radhës. Është kjo kënga e titulluar “Gjenerata” e cila tashmë ka zënë vend në televizionet tona, me realizimin e së cilës këngë, Edona është ndarë mjaft e kënaqur.... Vazhdo

Page 1 of 212