egjipti

Medalje të bronzta për Artan Zenunin dhe Arben Kollarin
Turneu ndërkombëtar “Olympic Open Sarajevo” ishte i një niveli tepër të lartë dhe konkurrenca ishte tejet e fortë. Në të morën pjesë mbi 600 garues të 70 klubeve nga 17 vende të ndryshme, në mesin e të cilëve edhe nga Irani, Turqia, Egjipti, Spanja, Kroacia, etj. që njihen si vende në të cilat është i zhvilluar sporti olimpik i taekwondosë. Garuesit e Klubit të Taekwondo-së “Ulqini”, Artan Zenuni dhe Arben Kollari fituan medalje të bronzta në Turneun ndërkombëtar “Olympic Open Sarajevo” që u mbajt... Vazhdo
Libani sulmon me raketa Izraelin
Sulmeve me raketa nga Hamasi drejt territoreve izraelite, u shtohen edhe ato nga Libani. Per here te pare qe prej perfundimit te luftes ne Liban ne vitin 2006, Izraeli verior eshte goditur nga disa raketa qe jane leshuar nga territori libanez. Burime te ushtrise izraelite thane per BBC se kater raketa kishin rene mbi territorin izraelit, por nuk ka ndonje te plagosur rende. Izraelitet thane se ishin kunderpergjigjur duke qelluar mbi territorin libanez. Sulmi pasoi njeren nga netet me intensive te ofensives ushtarake izraelite ne Rripin... Vazhdo

January 8, 2009  :: Bota :: Comments Off on Libani sulmon me raketa Izraelin
Tags: , , ,