elton tozaj

Flet Juna (Junida Kule) për banoret
ADI Gjërat pozitive – Synon të ndryshojë. Gjërat negative – I mungon guximi për konfrontime ballë përballë. Po ta kishit përballë, çfarë do t’i thoshit? “Ç’kemi Adi! Prapë të dhemb kurrizi mo? Po këmbën si e ke”?   DRITANI Gjërat pozitive – Mjaft elegant në pamje. Gjërat negative – Kur nxehet, e humbet ekuilibrin. Po ta kishit përballë, çfarë do t’i thoshit? “Të trashëgohesh”!   BJORDI Gjërat pozitive – Premtues në piano. Gjërat negative... Vazhdo
Anjeza : Eltoni doli kot
04/05/09 12:59 Qetsori dhe Anjeza duke diskutuar për bindjet e tyre politike kujtojnë Eltonin. Qetsori mendon që Eltoni pavarsisht se kishte udhëtuar shumë, nuk tregoi asgjë brenda në shtëpi. Anjeza e kundërshton duke i thënë që gjërat më të rëndësishme Eltoni ia ka treguar . Ajo vazhdon duke treguar që ai merrej me projekte. Qetsori shprehet kurioz për të ditur disa prej tyre, por Anjeza nuk pranon t`ia thotë. Sipas saj Eltoni kishte shumë gjëra pozitive që Qetsori nuk kishte arritur t`i kuptojë. Qetsori thotë:-“Doli... Vazhdo
Big Brother Albania 2, Intervista, Elton Tozaj
  Toni, a mendon se ia vlente kjo përvojë në “Big Brother”? Po, sinqerisht! Për mua ishte jo vetëm interesante, por dhe një mundësi për të treguar vlerat e mia dhe besoj se ia kam arritur qëllimit! A të penalizoi fakti se nuk hyre që në fillim në këtë “reality”? Mbase, por nuk e mendoj kështu. Kam përshtypjen se ne ishim më të favorizuar për të vetmen arsye se kishim pasur të gjithë kohën e mundshme për t’i njohur konkurrentët nëpërmjet ekranit. E dinim lojën e tyre, intrigat,... Vazhdo
Flet Eltoni Tozaj për banoret – Adela, hipokrite dhe manipuluese
ADI Gjërat pozitive – Humori Gjërat negative – Humori me raste i tepruar Po ta kishepërballë, çfarë do t’i thoshe? “Tërbohu”   SORI Gjërat pozitive – Ka shumë bagazh Gjërat negative – Gatuan shumë mirë Po ta kishe përballë, çfarë do t’i thoshe? “Na more në qafë”   ARJONI Gjërat pozitive – Është djalë shumë i pjekur Gjërat negative – Gatuan me pasion Po ta kishe përballë, çfarë do t’i thoshe? “Je 1 o vëlla”   ANI Gjërat... Vazhdo
Anjeza : Parashikimet
28/04/09 20:35 Banorët qëndrojnë në kopësht duke biseduar. Anjeza duke pirë kafen kujton Eltoni i cili shikonte filxhan. Ajo u thotë:-“Eltoni atë që ndodhi të shtunën, e kishte parashikuar para një jave!” Ajo vazhdon duke i treguar që kishte parashikuar që do dilte ai dhe Arjoni, dhe që në nominim do ishin pesë veta. Qetsori shprehet i habitur nga kjo gjë. Anjeza i thotë që Eltoni i kishte treguar se kush do dilte në finale, por këtë nuk dëshironte ta thonte. Bjordi tregon që edhe ai kishte aftësi parashikuese... Vazhdo

April 29, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Anjeza : Parashikimet
Tags: , , , , , ,

Big Brother Albania 2, Dita 78, Eleminimi i Eltonit
Big Brother Albania 2, Dita 78, Eleminimi i Eltonit  Vazhdo
Big Brother Albania 2 : Elton Tozaj Eliminohet
  Big Brother ka kominikuar se publiku ka vendosur qe (me 55 % te votave) banori qe duhet te le menjehere shtepine, duke humbur perfundimisht mundesine per te fituar 70,000 euro eshte ARJON MUCA!  Vazhdo
Aida komenton Big Brother Albania 2
“Sori, një luftarak i denjë”, “Tema e familjes sime është përfolur shumë, s’do ta lejoj më këtë” BIKA Gjërat pozitive – Idealiste. Gjërat negative – S’mundohet të njohë njerëzit. Po ta kishe sot përballë çfarë do t’i thoshe? – Si thua për pendët? Kujt i ranë? ADELAJDA Gjërat pozitive – ??? Kompromisi me ambientin. Gjërat negative – Manipuluese. Po ta kishe sot përballë çfarë do t’i thoshe? – Kur do të vish ta pimë një kafe në Tiranë. ZHULJETA Gjërat... Vazhdo
Anjeza dhe Eltoni : Kam frikë për Arjonin
24/04/09 14:10 Anjeza i tregon Eltonit se ka frikë se ndoshta Arjoni del këtë të shtunë. Ajo shprehet se ka një ndjesi të tillë, por Arjonit nuk i ka thënë asgjë sepse mërzitet. Sipas saj, kjo javë është më e rrezikshme për Arjonin se sa java e kaluar. “Pse kur unë filloj të ndjehem mirë, do ndodhë dicka që do ma prishë”- shprehet Anjeza, duke treguar kështu frikën e saj të brendshme. Ajo lutet që të mos ketë e nesërmja dita e fundit për ata të dy që të jenë bashkë në shtëpi. Megjithatë, Anjeza... Vazhdo
Juna dhe Eltoni : Duhet të largojmë zyshën
24/04/09 12:05 Eltoni dhe Juna, në kopësht bisedojnë për fundin e Big Brother. Ata bëjnë disa llogaritje dhe thonë se për tre javë mbaron spektakli. Sipas llogaritjeve të Eltonit, ata kanë hyrë në gjysmë finale. Në bazë të kësaj, ai shprehet se ka ardhur koha që të largojnë zyshën nga loja, Adelën, dhe ndoshta gjatë ditës së sotme duhet të përveshin mëngët që ta realizojnë këtë. Juna pyet Eltonin nëse po kërkon nga ajo pohim për këtë gjë sepse nuk është e nevojshme, pasi ajo e ka pohuar publikisht... Vazhdo

Page 1 of 3123