Elvana Gjata

Elvana: Përulje atyre që na dhanë jetë!
Këngëtarja e suksesshme Elvana Gjata, me anë të një statusi që ka postuar në profilin e saj në “Facebook” ka bërë një dedikim shumë të ndjerë për prindërit e saj. “Zgjedh ta ndaj me ju këtë ndjesi timen shumë të sinqertë… Ndonjëherë rutina, problemet dhe streset e punëve ditore na bëjnë të lemë pas dore disa nga gjërat më të shtrenjta që kemi në jetë, duke harruar që nuk jemi të përjetshëm… Ndaj kur u ktheva në shtëpi, vrapova drejt prindërve të mi dhe me lot në sy nisa t’i puth... Vazhdo

March 16, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Elvana: Përulje atyre që na dhanë jetë!
Tags:

Elvana Gjata “fyen” kolegët: Jeni palaço
Elvana Gjata ka prezantuar sot këngën e saj të parë për vitin 2013 me titull “Fake” (falso). Me një video mjaft të realizuar, Elvana vjen më agresive se asnjëherë  tjetër. Ajo ‘fyen” kolegët e saj këngëtarë dhe jo vetëm , duke i konsideruar edhe  palaço. Video mund të konsiderohet me permbajtje te fortë, pasi në të paraqitet një  person me armë( kallashnikov) dhe një tjetër, i cili më një sëpatë në dorë është  duke grirë mish. Për ti shtuar edhe më tepër frikën, një Luan shfaqet i mbyllur... Vazhdo

February 15, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Elvana Gjata “fyen” kolegët: Jeni palaço
Tags: , , , , , , , ,

Vildane Zeneli fanse e Elvana Gjatës
Vildane Zeneli ka zbuluar shijen e saj muzikore nga muzika shqiptare, dhe me plot krenari thotë se admiron Elvana Gjatën. Në një postim në faqen zyrtare të saj, modelja shqiptare ka treguar se kush është këngëtarja e preferuar shqiptare e saj. “Njerëzit më pyesin shpesh a ndëgjoj muzikë shqiptare, përgjigja ime është po…muzikën e Elvana Gjatës!!! Ajo është e mrekullueshme/artiste e vërtetë!!”, ka shkruar modelja në faqen e saj zyrtare në “Facebook”. E pëlqimit të modeles, i’u ka bashkangjitur edhe... Vazhdo

January 24, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Vildane Zeneli fanse e Elvana Gjatës
Tags: , , , , , , , , , ,

Elvana dhe Flori, bashkë edhe në 2013
Dy këngëtarët e njohur shqiptar, Florian Mumajesi dhe Elvana Gjata, vazhdojnë të jenë bashkëpunëtorë të ngushtë në muzikë.Ata kanë filluar vitin 2013, duke performuar bashkë në natën e parë të këtij viti, për fansat e tyre në Zvicër. Elvana është shfaqur si gjithmonë energjike dhe tërheqëse në skenë, e veshur me një fustan të ngjitur pas trupit. Është përfolur shumë se dy nga këngëtarët më të dëgjuar në hapësirën shqiptare kanë një lidhje, por ata kete e kanë mohuar ne vazhdimesi. Të... Vazhdo

January 8, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Elvana dhe Flori, bashkë edhe në 2013
Tags: , , , , , , , , , , ,

Elvana Gjata: Feja e shqiptarit është shqiptaria
Duket se jehona e festimeve me rastin e 100 vje torit të pavarësisë ende nuk është shuar. Kjo jo vetëm nga koncertet e ndryshme që ende vazhdohen të zhvillohen por edhe nga statuset e shumta të personazheve publikë. Kështu këngëtarja e mirënjohur Elvana Gjata ka publikuar dje në faqen esaj në Facebook frazën “Feja e shqiptarit është shqiptaria”. Mesiguri që Elvana do ta ketë shkruar këtë frazë e frymëzuar nga ndonjë koncert i saj, ku më të vërtetë zë vend kjo shprehje, pasi në këtë 100 vjetor të... Vazhdo

December 10, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Elvana Gjata: Feja e shqiptarit është shqiptaria
Tags: , , , , , , , , ,

Elvana Gjata “rrëmben” 2 cmime në Balkanika Music Awards
“Balkanika Music Awards” shpall këngëtaren Elvana Gjata fituese të 2 cmimeve shumë të rëndësishme. Kënga “Afër dhe Larg” e cila u kthye në hit gjatë verës së shkuar është zgjedhur si kënga më e mirë shqiptare për vitin 2011, ndërsa videoklipi i saj, si më i miri në të gjithë Ballkanin. Lajmi konfirmohet edhe nga vetë këngëtarja në rrjetin e saj social Facebook e cila shprehet e lumtur për suksesin. Duket se ky është një vit i mbarë për këngëtaren bukuroshe, e cila po këtë vit rrëmbeu... Vazhdo

September 14, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Elvana Gjata “rrëmben” 2 cmime në Balkanika Music Awards
Tags:

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Argëtim & zbavitje dhe pushime 100% në plazhet e Ulqinit
Jeta e natës në Ulqin e garantuar 100% Përveçse për familjarët, turizmi në Ulqin është i përshtatshëm edhe për të rinjtë. Ata mund të zbaviten në lokalet e ndryshme të natës me muzikë “Live”” natë për natë, që qëndrojnë hapur deri vonë çdo natë vere deri në ora pesë të mengjesit….. Në këto locale argëtuese  këndojnë këngëtarë-re të njohur si , Adelina Berisha , Adelina Tahiri , Adrian Gaxha , Aferdita Dreshaj , Agnesa Vuthaj , Alban Skenderaj , Albana Osmani , Alberie Hadergjonaj... Vazhdo

June 15, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Argëtim & zbavitje dhe pushime 100% në plazhet e Ulqinit
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Elvana Gjata rrëfen: Klipi “Gjaku im” dhe prapaskenat
Çdo projekt apo angazhim i saj në art, përkthehet gjithnjë me sukses. Bëhet fjalë për këngëtaren e mirënjohur, Elvana Gjata, e cila kohët e fundit nxorri në treg këngën e saj “ Gjaku im”. Si çdo këngë edhe ky projekt i ri i saj, është pëlqyer shumë nga publiku. Duke e cilësuar atë si nga projektet e saj më të mira, Elvana shprehet se, kjo këngë trajton një temë që ka e shqetësuar vërtet mendjen dhe zemrën e saj. Këngëtarja thotë se, këtë këngë e ka interpretuar me aq ndjenjë, saqë nga duart... Vazhdo

May 13, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Elvana Gjata rrëfen: Klipi “Gjaku im” dhe prapaskenat
Tags: , , , , , , , ,

“Afër Dhe Larg”, i Elvana Gjatës nominohet si videoklipi më i mirë në Ballkan
Videoklipi “Afër dhe Larg” i këngëtares, Elvana Gjata është nominuar si një ndër 5 videoklipet më të mira të Ballkanit, për vitin 2011. Për herë të parë një këngëtare shqiptare do të konkurrojë me emrat më të njohur në Ballkan. Lajmin e ka bërë të ditur vet producenti i këngës, Flori Mumajesi në statusin e tij në Facebook. “1.000.000 Alexandra Stan feat.Carlprit, Afër Dhe Larg Elvana Gjata, Grad Bez Ljudi Severina, Metak Sa Posvetom Lepa Brena, Fly to stay alive Slaveya Nedelcheva Manga”, bën të... Vazhdo

March 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on “Afër Dhe Larg”, i Elvana Gjatës nominohet si videoklipi më i mirë në Ballkan
Tags: , , , , , , ,

Page 1 of 41234