Emmy

Flori mbledh kengetaret ne nje krijim dedikuar Emmy-t
Do të jetë një dedikim nostalgjie dhe kujtimi të mirë për këngëtaren Elsina Idershai (Emmy), e cila u nda nga jeta në moshën 21-vjeçare pak muaj më parë. Kantautori Flori Mumajesi, i cili kishte realizuar dhe këngën e saj të fundit “A ma jep”, ka menduar të realizojë një krijim, që i kushtohet vetëm asaj. Për këtë ka menduar të ftojë në këtë realizim shumë këngëtarë që e kanë pasur mikeshë Emmy-n. Nuk dihet ende se kur do të publikohet kjo këngë e re, ndërkohë që është kënga e dytë e krijuar... Vazhdo

May 21, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Flori mbledh kengetaret ne nje krijim dedikuar Emmy-t
Tags: , ,

Vdekja e këngëtares Flet i ati: Emmy u vra në makinën e biznesmenit
Emmy nuk është tërhequr zvarrë por është vrarë brenda në makinën e biznesmenit kosovar Aziz Kelmendi. Dëshmia vjen nga babai i këngëtares 22 vjecare e cila humbi jetën mbrëmjen e 27 shkurtit, në të dalë të një pubi në afërsi të zones se Varrit të Bamit”, në Tiranë. Në emisionin me “Zemër të hapur” të transmetuar sot në mesditë në tv NEWS24 babai tashmë i tre fëmijëve, ( pas humbjes së vajzës së tij të vogël, Elsina), Ali Hidersha thotë se vrasja ka qenë me paramendim dhe kërkon nga drejtësia... Vazhdo
Morti, Emmy-n e veshin nuse me porosi të babait
Vaji i të ëmës: S’të pashë me të bardha për së gjalli Varrimi i këngëtares 22 vjeçare Emmy do të bëhet sot në orën 13.00, ndërsa prindërit do e veshin si nuse, ashtu sikurse nuk e panë kurrë të gjallë fëmijën e tyre. “I kemi blerë rrobat e nusërisë, gjithë gurë të çmuar, të shndritshme, nga këpucët te bizhuteritë, buqetën e luleve dhe kurorën e nuses që do ia vëmë te flokët. Ashtu siç donte i ati”. Ai do ta nxjerrë vajzën nuse nga shtëpia”, thotë kushërira e parë e Emmy-t. Ka shumë... Vazhdo

March 8, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Morti, Emmy-n e veshin nuse me porosi të babait
Tags: ,

Emmy: Foto sensuale në bregdet të Ulqin
Ndryshe nga herët e tjera këngëtarja simpatike Emmy në klipin e saj të titulluar “A ma jep” ka prezantuar një imazh dhe një performancë mjaft seksi. Këtë verë Emmy, ndryshe nga të tjerat është paraqitur me një look special dhe me një trup mjaft perfekt. Kjo vihet re qartë edhe nga fotot që ju shikoni më poshtë. Sikurse këngëtaret e tjera edhe ajo nuk i ka shpëtuar objektivit të aparatit (herë të shkrepura vetë, herë nga paparaci) gjatë pushimeve në bregdet. Edhe pse stina e verës për të dhe koleget... Vazhdo

September 1, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Emmy: Foto sensuale në bregdet të Ulqin
Tags: , ,