Eneda Tarifa

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Eneda jep mësime kënge
Angazhimet i ka te shumta, po ama kohen per veten e gjen dhe ia kalon shume mire madje. Si çdo fundjave ajo gjendet mes miqve ne ambientet e saj te preferuara, dhe nje nder to eshte edhe karaokja. Kengetarja Eneda Tarifa, qe tashme shijon ende edhe trofeun e çmimit te pare ne ‘Top Fest’, perveçse kendon per kenaqesine e saj ne karaoke dhe zbavitet, gjen mundesine me deshiren e mire per te ndihmuar me instruksione edhe miqte e saj apo persona te rastesishem qe gjenden ne karaoke. Kjo foto i perket pikerisht momenteve teksa Eneda... Vazhdo

June 13, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Eneda jep mësime kënge
Tags: ,

Eneda Tarifa, fituese e “Top Fest 7?
Dhe fituesja eshte… Eneda Tarifa! Spektakel i magjishem! Emocione, te papritura, duartrokitje, dritherima; ne kete atmosfere u mbyll nata finale e festivalit me te madh te muzikes moderne shqiptare ‘Top Fest 7?. “Ju falenderoj te gjitheve ju, drejtuesit e festivalit, koleget e mi, kompozitorin, familjen time dhe te gjithe publikun qe me ka mbeshtetur”, u shpreh Tarifa menjehere pasi mori cmimin e madh te eventit. Mbremja u zhvillua ne nje atmosfere elektrizuese ne sallen e Pallatit te Kongreseve, ku publiku nuk reshti se mbeshteturi... Vazhdo

May 24, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Eneda Tarifa, fituese e “Top Fest 7?
Tags: