Ermal Fejzullahu

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Ermali më i kërkuari gjatë festës
Prishtina edhe këtë vit ka qenë një nga qytetet më të zhurmshme për shkak të festës së Kurban Bajramit. Ne u munduam të bëjmë një hulumtim se kush ishte këngëtari më i kërkuar në këtë festë. Në fakt, pothuajse të gjitha restorantet dhe vendet ku dëgjohet muzikë dhe kjo për këtë festë më shumë ajo që këndohet “live”, kanë qenë të mbushur plot. Ndërsa syri ynë kapi më shumë atmosferë dhe shumë njerëz që donin të hynin aty ku këndonte këngëtari Ermal Fejzullahu, që mund të themi se kryesonte... Vazhdo

November 9, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ermali më i kërkuari gjatë festës
Tags:

Ermal Fejzullahu i kënaqur në këngën me Norën
Nuk do të jetë një këngë e re me video, por dy të tilla për këngëtarin shumë “in” në treg, Ermal Fejzullahu. Ishim ne që pak ditë më parë e sollëm lajmin se ai tashmë e sjell këto ditë këngën e re në duet me Nora Istrefin. Ndërsa Ermali për këtë këngë na tha se është shumë i kënaqur dhe se do të jetë një hit vere. Ndërsa zbuluam se ai tashmë e ka përfunduar edhe klipin e këngës “Nafaka jem”, e realizuar në Tiranë nga “Max Production”, e cila do të dalë këtyre ditëve në treg. M.... Vazhdo
Ermal Fejzullahu realizon videon – Oj nafaka jeme
Ermali ka realizuar së fundi edhe videon e këngës së tij më të re “Oj nafaka jeme”. Videoklipi është xhiruar nga produksioni “Max Production” në Tiranë dhe pritet të jetë një hit veror në televizionet muzikore shqiptare. Ermali gjithashtu këto ditë është i angazhuar edhe me përfundimin e klipit të këngës duet me Nora Istrefin, me të cilin realizim është shprehur mjaft i kënaqur.      Vazhdo

May 21, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ermal Fejzullahu realizon videon – Oj nafaka jeme
Tags:

Ermal Fejzullahu: Së shpejti baba për herë të dytë
Këngëtarit të njohur kosovar Fejzullahu, ka dy vite që gjërat po i ecin fjollë. U martua dhe është bërë baba. Kurse përsa i përket muzikës, sukseset e tij nuk kanë të ndalur. Shumë këngë, hite të shoqëruara me videoklipe, ndër më të kërkuarit në mbrëmje rinore në diasporë, dhe i vlerësuar me shumë çmime në festivale, Ermali nuk ka të ndalur.. Kishte kohë që për shkak të angazhimeve të shumta nuk jepte intervista e për të larë këtë borxh rikthehet me një intervistë ekskluzive ku tregon për... Vazhdo
Ermal Fejzullahu i shpall luftë Zanfinës, shkak xhelozia profesionale
Që estrada jonë është e mbushur me intriga dhe xhelozi ndaj njëri tjetrit, kjo tashmë dihet shumë mirë. Një rast i ri për të cilin ndoshta publiku nuk e ka vërejtur, janë pikërisht mosmarrveshjet mes Ermal Fejzullahit dhe Zanfina Ismajlit. Ka gati 3 vite që dy këngëtarët më të pëlqyer të estradës, nuk kontaktojnë me njëri tjetrin. Ndoshta do habitet për këtë fakt pasi babai i Ermalit dhe motra e Zanfinës kanë bashkëpunuar më vonë, por kjo e gjithë shkak i punës që i lidh dhe falë fjalës që i ishtë... Vazhdo
Shtohet familja Fejzullahu,Ermali bëhet baba
Familjes Fejzulahu iu është shtuar edhe një anëtar para dy ditëve.  Në këtë familje solli gëzim një djalë i këngëtarit Ermal Fejzullahu dhe bashkëshortes së tij Arianës, të cilët u martuan në fund të muajit tetor. Lajmin e bëri të ditur një i afërm i bashkëshortes së Ermalit, i cili deshi të mbes anonim, ndërsa djali është pagëzuar me emrin Art. Martesa e tyre u patë cilësuar si njëra ndër martesat më të mëdha të fund vitit 2008. Ajo u pat munduar të ndodh sa më larg syrit të mediave, megjithatë... Vazhdo