Eurosong

Genta Ismajli: Shpresoj të jem në Eurovizion
Genta thotë se ajo është shumë pranë realizimit të ëndrrës së saj, dhe ajo është pjesëmarrja në festivalin “Eurovizion”.Në një prononcim për Telegrafi.com këngëtarja seksi kosovare ka thënë se ndihet shumë me fat që ka arritur deri në dhjetëshen e fundit konkurruese për të përfaqësuar Zvicrën në festivalin evropian. Rregullat e reja të këtij festivali, në përpjekje për të fituar një audiencë sa më të madhe, tregojnë se nuk është më e nevojshme që të jesh shtetas apo banor i një shteti,... Vazhdo

November 5, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Genta Ismajli: Shpresoj të jem në Eurovizion
Tags: , , , ,

Genta Ismajli, do të përfaqësojë Zvicrën në Eurosong
Genta Ismajli, do të përfaqësojë Zvicrën në Eurosong Posted on Oct. 31st, 2010 by BERNI Që Genta Ismaili po përpiqet medoemos të gjej sukses jashtë kufijve shqiptarë këtë e kemi dëshmuar nga viti në vit, por askush nuk e kishte pritur lëvizjen e saj të fundit. Fillimisht tregoi se do të dilte në MTV në Amerikë, madje bashkëpunoi dhe me Kara Dio- Guardi, publikoi disa këngë në anglisht, por…asgjë më tepër. Më vonë tregoi se kishte filluar bashkëpunimin me këngëtarin e njohur turk Cuneyt Çakim me të... Vazhdo

October 31, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Genta Ismajli, do të përfaqësojë Zvicrën në Eurosong
Tags: , , , , , , ,

Leonora Jakupi për Eurosong
Këngëtarja Leonora Jakupi po shijon suksesin e projektit të saj të fundit muzikor, videokënga “I harruar” që u prit shumë mirë nga publiku. Në një intervistë për shtojcën e gazetës Shekulli, këngëtarja ka folur mes tjerash edhe për festivalin “Eurosong”. Megjithëse Kosova ende nuk e ka fituar të drejtën për të shkuar në Eurosong, shumë këngëtarë kanë filluar të flasin për dëshirën që të përfaqësojnë vendin e tyre në këtë festival. ”Në momentin kur institucionet e Kosovës organizojnë... Vazhdo