Eurovision

Genta Ismajli: Shpresoj të jem në Eurovizion
Genta thotë se ajo është shumë pranë realizimit të ëndrrës së saj, dhe ajo është pjesëmarrja në festivalin “Eurovizion”.Në një prononcim për Telegrafi.com këngëtarja seksi kosovare ka thënë se ndihet shumë me fat që ka arritur deri në dhjetëshen e fundit konkurruese për të përfaqësuar Zvicrën në festivalin evropian. Rregullat e reja të këtij festivali, në përpjekje për të fituar një audiencë sa më të madhe, tregojnë se nuk është më e nevojshme që të jesh shtetas apo banor i një shteti,... Vazhdo

November 5, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Genta Ismajli: Shpresoj të jem në Eurovizion
Tags: , , , ,

Genta Ismajli, do të përfaqësojë Zvicrën në Eurosong
Genta Ismajli, do të përfaqësojë Zvicrën në Eurosong Posted on Oct. 31st, 2010 by BERNI Që Genta Ismaili po përpiqet medoemos të gjej sukses jashtë kufijve shqiptarë këtë e kemi dëshmuar nga viti në vit, por askush nuk e kishte pritur lëvizjen e saj të fundit. Fillimisht tregoi se do të dilte në MTV në Amerikë, madje bashkëpunoi dhe me Kara Dio- Guardi, publikoi disa këngë në anglisht, por…asgjë më tepër. Më vonë tregoi se kishte filluar bashkëpunimin me këngëtarin e njohur turk Cuneyt Çakim me të... Vazhdo

October 31, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Genta Ismajli, do të përfaqësojë Zvicrën në Eurosong
Tags: , , , , , , ,

Flaka Krelani veç këngës së re, pret ftesë nga Tirana
Derisa është duke u marrë me realizimin e një kënge të re që sigurisht do të jetë një konkurrente e denjë në top listat e mediave shqiptare, këngëtarja e talentuar, e zbuluar në edicionin e fundit të “Etheve”, nuk mohon se ndoshta rruga e prerë vitin e kaluar për përfaqësim të Shqipërisë në Festivalin e Këngës “Eurovision” të organizuar në Beograd, do të vazhdojë drejt Moskës. dhe pse qarkullojnë fjalë se e përzgjedhura e natës fi nale të këngës në RTSH për Eurovizion, Kejsi Tola do të jetë... Vazhdo
Besa Kokedhima: ne Eurovision per Rumanine!
Jane lexuar emrat e kengetareve dhe kengeve pjesmarrse konkuruese per perfaqsuesen e Rumanise ne Eurovision. Kete vit Rumunet kane menduar dicka shume vecant. Kenget konkuruese perpara seleksionimit final jane vendosur ne YouTube per publikun, qe ai ti degjoj dhe te jap nje vlersim sa me te mire. Midis emrave te kengetareve me te njohur Rumune, me befasin kur lexuam dhe nje emer Shqiptarë…Besa! Pastaj beme lidhjen me nje lajm te para pak koheve ku Besa na tregoi se po punonte per albumin ne Rumani…dhe me ne fund degjuam kengen e cila... Vazhdo

January 9, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Besa Kokedhima: ne Eurovision per Rumanine!
Tags: , , ,