fatmir gjeka

Komuna Ulqinit: Tender për makinë te re për kryetarin
Komuna e Ulqinit ka hapur tender pĂ«r pajisje me makinĂ« tĂ« re. MĂ«sohet se vlera e sipĂ«rme e tenderit Ă«shtĂ« 35.000 euro dhe se makinĂ«n do ta pĂ«rdorĂ« kryetari i KomunĂ«s Fatmir Gjeka, raporton Portali Lajm-me. Tenderi do tĂ« jetĂ« i hapur deri me datĂ«n 8 prill 2015, dhe tĂ« interesuarit mund tĂ« kontrollojnĂ« dokumentacionin pĂ«rkatĂ«s çdo ditĂ« prej orĂ«s 11 – 14 , pranĂ« personit pĂ«rgjegjĂ«s Nail Bajri, ose ta blejnĂ« kundrejt njĂ« pagese prej 30 eurosh. Shpallja e tenderit nuk ndodhet nĂ« sajtin e KomunĂ«s por nĂ« atĂ« tĂ«... Vazhdo

March 3, 2015  :: Ekonomia / Ekonomija, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Komuna Ulqinit: Tender pĂ«r makinĂ« te re pĂ«r kryetarin
Tags: , , , ,

Fatmira Đeka  podrĆŸace predsjedničkog kandidata Vujanovica
Demokratska partija poslanika uz Vujanovića Demokratska partija poslanika Fatmira Đeke podrĆŸaće predsjedničkog kandidata DPS-a Filipa Vujanovića na izborima, jednoglasno je odlučio Glavni odbor DP. Đeka je “Vijestima” kazao da takav potez ne moĆŸe ugroziti albansku koaliciju. “Vjerujem da će naĆĄi koalicioni partneri na republičkom nivou prihvatiti ovu odluku. Takođe, mislim da će Forca zajedno sa BoĆĄnjačkom strankom i HGI, prema dogovoru, takođe podrĆŸati Vujanovića”, kazao je Đeka. On je naveo... Vazhdo
Gjeka me Delegacionin e PD takon ministrin e Shëndetësis Radunoviq
Delegacioni i PD takoi ministrin e ShĂ«ndetĂ«sisĂ« PodgoricĂ«, 12 shkurt – Delegacioni i PartisĂ« Demoktarike, me nĂ« krye me liderin e saj z. Fatmir Gjeka ditĂ«n e marte takoi ministrin e ShĂ«ndetĂ«sis sĂ« Malit tĂ« Zi z. Miodrag Radunoviq. Ne delegacionin PD pervec kryetarit Gjeka ishin edhe Milazim Mustafa dhe Met Gjoni. Takimi zgjati rreth  dy orĂ« dhe temĂ« diskutimi ishte reforma ne shĂ«ndetĂ«sisĂ« tĂ« cilĂ«n e ka paraqitur kohĂ« mĂ« parĂ« ministri Radunoviq; ku vehet nĂ« pyetje ekzistenca e mĂ«tejme e ShtĂ«pisĂ« sĂ« ShĂ«ndetit... Vazhdo
GJEKA: ËshtĂ« koha e veprimit konkret,jo e deklaratave
Uqlin, 8 shkurt-  Kryetari i PartisĂ« Demokratike,z. Fatmir Gjeka, deputet  i  Koalicionit shqiptar në  Parlamentin  shtetĂ«ror  tĂ« Malit tĂ« Zi,ka deklaruar  pĂ«r  TV Teuta, se  ShtĂ«pia e shĂ«ndetit  nĂ« Ulqin,duhet të  mbetet me statusin e saj autonom nga fusha e financave dhe sistematizimit tĂ« vendeve tĂ« punĂ«s. “Unë  shumĂ« shpejt,mbase  kĂ«të  apo javĂ«n qĂ« vjen,do të  kĂ«rkoj  takim nĂ« MinistrinĂ« e shĂ«ndetĂ«sisĂ« nĂ« PodgoricĂ«,pĂ«r tĂ« prezantuar edhe kĂ«rkuar  qĂ« institucioni  kryesor  shĂ«ndetĂ«sor ... Vazhdo
Komuna e Ulqinit : Kufiri në Sukubinë të jet i hapur për mallrat komerciale
Komuna e Ulqinit kĂ«rkon qĂ« vendkalimi SukubinĂ« – Muriqan tĂ« pĂ«rdoret edhe pĂ«r qarkullimin e mallrave, mirpo ekspertĂ«t janĂ« kundĂ«r pĂ«r shkak tĂ« infrastrukturĂ«s. Ulqin – Me kĂ«rkesĂ«n e afaristĂ«ve, Komuna e Ulqinit ka kĂ«rkuar nga Sektori pĂ«r menaxhimin e integruar të kufijve dhe vendkalimeve kufitare të MinistrisĂ« sĂ« PunĂ«ve tĂ« Brendshme qĂ« vendkalimi kufitar SukubinĂ« – Muriqan tĂ« hapet sa mĂ« shpejt edhe pĂ«r qarkullimin e mallrave. Komuna e Ulqinit i Ă«shtĂ« drejtuar me kĂ«rkesĂ« mĂ« 17 tetor tĂ«... Vazhdo

January 21, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Opinione :: Komente (1)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dasmat dhe ceremonite martesore ne AnĂ« tĂ« Malit – Video
E kaluara gjithmonĂ« tĂ«rheq… Pas sugjerimeve tĂ« lexuesve tanĂ« nga treva tĂ« ndryshme tĂ« AnĂ«s sĂ« Malit, menduam tĂ« nisim njĂ« cikĂ«l tĂ« traditĂ«s sĂ« hershme dhe ritualeve mbi proceset mĂ« tĂ« rĂ«ndĂ«sishme jetĂ«sore, siç janĂ« dasma. VendosĂ«m ta nisim nga  Ana Malit, pĂ«r respekt tĂ« lexuesve tanĂ« atje, tĂ« cilĂ«t kanĂ« qenĂ« tĂ« parĂ«t qĂ« na kanĂ« dhĂ«nĂ« njĂ« ide tĂ« tillĂ«. PĂ«r tĂ« folur pĂ«r dasmĂ«n e AnĂ«s sĂ« Malit, sigurisht qĂ« mĂ« parĂ« duhej parĂ« me pleqrit e AnĂ«s Malit e tĂ« takoheshin njerĂ«zit e duhur.... Vazhdo

January 18, 2013  :: KulturĂ« / Kultura, Lajmet / Vijesti :: Komente (1)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Doli nga shtypi numri 38 i revistĂ«s Buzuku – Video
Material nga fusha tĂ« ndryshme NĂ« numrin e saj mĂ« tĂ« ri (38), i cili doli nĂ« fund të dhjetorit, revista “Buzuku” ofron materiale me vlerĂ« dhe shumĂ« interesante pĂ«r lexuesin e saj. Krahas raporteve mbi veprimtaritĂ« e ndodhura nĂ« periudhĂ«n ndĂ«rmjet botimit tĂ« dy numrave, siç janĂ« manifestimet kushtuar 100-vjetorit tĂ« PavarĂ«sisë sĂ« ShqipĂ«risĂ« dhe shfaqja e premierĂ«s sĂ« koreodramĂ«s “Kalendari”, ndarja e Çmimit “Nderi i Kombit” pĂ«r MalĂ«sinĂ« e Madhe, manifestimi “Ora e Maleve” në RozhajĂ«,... Vazhdo

January 18, 2013  :: KulturĂ« / Kultura, Shtypi / Mediji :: Comments Off on Doli nga shtypi numri 38 i revistĂ«s Buzuku – Video
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Krivokapiq, i filloi konsultimet me Nimanbegun dhe Gjeken
Kryetari i Kuvendit tĂ« Malit tĂ« Zi Ranko Krivokapiq i ka filluar sot konsultimet me pĂ«rfaqĂ«suesit e partive parlamentare lidhur me shpalljen e zgjedhjeve presidenciale nĂ« Mal tĂ« Zi. Me rastin e caktimit tĂ« kandidatit pĂ«r president tĂ« shtetit duhet sjell vendimi nĂ« pajtim me KushtetutĂ«n , ka deklaruar nĂ«nkryetari i ForcĂ«s Genci Nimanbegu. Ai pas konsultimeve me kryetarin e Parlamentit Krivokapiq lidhur me caktimin e datĂ«s sĂ« zgjedhjeve, ka theksuar se ky termin do tĂ« caktohet me koncezusin e tĂ« gjitha partive parlamentare... Vazhdo
Shoqata Ana e Malit në Staten Island,(NY), me kryesi të re
Me 13 Janar 2013 u mbajt Kuvendi Zgjedhor i ShoqatĂ«s Shqiptaro-Amerikane “Ana e Malit”, nĂ« Staten Island,(NY), ku muarĂ«n pjesĂ« njĂ« numĂ«r i konsiderueshĂ«m i pjesĂ«tarĂ«ve tĂ« diasporĂ«s sĂ« AnĂ«s Malit qĂ« jetojnĂ« nĂ« New York dhe rrethinĂ«. PĂ«r punĂ«n dhe aktivitetin e ShoqatĂ«s nĂ« tre vitet e kaluara foli kryetari i deritashĂ«m, z. Naser Çobaj.I ftuar special nga vendlindja ishte mr. Sabri Salaj, kryetar i BashkĂ«sisĂ« Lokale nĂ« KatĂ«rkollĂ«  (nĂ« AnĂ« tĂ« Malit), i cili foli pĂ«r mundĂ«sitĂ« e bashkĂ«punimit nĂ« mes... Vazhdo

January 15, 2013  :: Bota :: Komente (7)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mbahet Kuvendi VI Zgjedhor të UDSH-së në Ulqin
NĂ« Kuvendin e gjashtĂ« Zgjedhor  tĂ« Unionit Demokratik tĂ« ShqiptarĂ«ve, tĂ« mbajtur nĂ« Ulqin, mĂ« 23.12.2012 vit, prej 102 delegatĂ«ve tĂ« ftuar nga Ulqini,Tuzi,Rozhaja,Plava dhe Gucia marrĂ«n pjesĂ« 90 delegat  dhe e zgjodhĂ«n kryesin e re tĂ« KĂ«shillit Qendror (organit ma tĂ« lart tĂ« partisĂ«) prej 25 anĂ«tar dhe kryetarin e partisĂ« sĂ« UDSH-sĂ«. Kryesia e punĂ«s sĂ« Kuvendit tĂ« VI Zgjedhor Mehmed Zenka Hadixhe Gjoni Enver Dedushaj Fadil Kajoshaj Jasmina Hasa PĂ«r anĂ«tarĂ« tĂ« KĂ«shillit Qendror  u zgjodhĂ«n :  Dega e... Vazhdo

January 15, 2013  :: Intervista / Intervju, Lajmet / Vijesti, Politika :: Komente (7)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Page 1 of 41234