Flori Mumajesi

Flori insiston se i është vjedhur kënga nga Gaxha
Ka disa ditë që këngëtarët Flori Mumajesi dhe Adrian Gaxha janë në konflikt për shkak të këngës “Ngjyra e kuqe” me të cilën Adriani u paraqit në “Kënga Magjike”. Sipas Florit, melodia e kësaj kënge është e vjedhur nga kënga “Tallava” dhe këtë e kanë vërejtur edhe ekipi i “Këngës Magjike”. “Adrian Gaxha më ka vjedhur disa melodi të këngës ‘Tallava’ që e kam bërë unë dhe të gjitha stilet e këngës janë taktet e muzikës sime. Kjo është bërë e ditur edhe nga stafi ‘Këngës... Vazhdo

November 1, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Flori insiston se i është vjedhur kënga nga Gaxha
Tags:

Kur do marre “Pushimet Flori”
Mos u cudisni aspak nga ky titull, por shume ‘kolege’ te Flori Mumajesit e urojne me shpirt kete gje… Por edhe nuk kane faj. Nje pjese e mire e tyre nuk po kapin dot asnje kenge, te tjere ata qe nuk kane lidhje me muziken bejne llogarite mujore te Florit, e keshtu me radhe. Per hir te se vertetes, Flor Mumajesi eshte kantautori me prodhimtar dhe me cilesor i momentit. Kete e verifikojne cmimet, shitja e albumit te tij, qe absolutisht ka thyer rekord, koncertet e tij nga Europa e deri ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, kompozimet... Vazhdo
Flori Mumajesi do të drejtojë “Top Fest 9”
Tiranë, 22 shkurt – Më datën 27 shkurt do të fillojë në ekranin e Top Channel-it një nga festivalet më moderne të muzikës shqiptare, pikërisht “Top Fest 9″. Dihet deri më tani që përveç emrave të njohur dhe të ri që do marrin pjesë në të, do të ketë vend edhe për talentet e spikatur në talent-shown “The Voice”, ku Lundrimi, Marsela, Enrika dhe Rina do përfaqësohen me krijimet e tyre. Siç shkruan gazeta Standard, ajo që e bën më të vecantë “Top Fest”-in  e këtij viti është thashetheme që... Vazhdo

February 23, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Flori Mumajesi do të drejtojë “Top Fest 9”
Tags:

Muhamed Kollari “Dashuria cover Flori” talent i muzikës që premton
Ne historine e muzikes dhe vallëzimit ne trojet e Ulqinit , u ngrit edhe nje kult qe nderon perpjekjet e artisteve shqiptare si nga kenga ashtu dhe nga vallëzimi dhe aj quhet Muhamed Kollari. Për talentin e rrallë të Muhametit, kanë shkruar shumë gazeta elektronike, ku është paraqitur në shumë mbrëmje muzikore ,kurse në Tv Teuta me interpretimin e këngës “Dashuria cover nga Flori Mamujesi” klaxon talent të muzikës që premton,që është mirëpritur nga publiku i Ulqinit. Ky djalosh i detit,20 vjeçar me kengen... Vazhdo

February 9, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muhamed Kollari “Dashuria cover Flori” talent i muzikës që premton
Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

Flori, Elvana dhe Dj Andy, koncert në Kanada
Tashmë ata janë të pandarë nga njëri-tjetri. Flori Mumajesi, Elvana Gjata dhe Dj Andy Gramm, po i shohim çdo ditë e më shumë bashkë në koncerte dhe kjo sepse suksesin e kanë gjithmonë të garantuar. Të tre bashkë do të shkojnë edhe në Kanada, ku do të mbajnë një koncert për të gjithë shqiptarët atje. Sipas videos që kanë hedhur në profilet e tyre në Facebook, kjo është hera e parë për artistët që shkojnë në Kanada dhe të tre bashkë premtojnë show dhe spektakël për të gjithë shqiptarët e Torontos. Të... Vazhdo

November 13, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Flori, Elvana dhe Dj Andy, koncert në Kanada
Tags: , , ,

Elvana Gjata: Pushimet do ti kaloj me familjen, lidhja me Florin? No comment
Elvana Gjata nuk e ka komentuar lajmin e mediave rozë për një lidhje të saj me Flori Mumajesin. Ajo thotë se pushimet e verës do ti kalojë me familjen… Dimë që klipin e fundit e ke realizuar në Santorini, pse kjo zgjedhje? Duke qenë se klipi “Vetes” la një shije shumë të mirë, gjithashtu u bë një trend edhe për shumë artistë të tjerë shqiptarë, menduam të sillnim sërish një risi të radhës, por me përmasa dhe dimensione më të mëdha këtë herë. Klipin ia besuam një produksioni shqiptar, i cili është... Vazhdo
“Tequila Vava” thyen rekord të ri
Pasi ishte deklasuar nga “Fitorja e Sinqertë” e 2po2 dhe Unikkatilit, hiti veror i Florit, Albatritit dhe Nogës, “Tequila Vava” është rikthyer në krye, duke arritur të shikohet mbi një milionë herë në YouTube për një muaj, që përbën rekord shqiptar. Rekordin për më shumë shikime ditore sigurisht se e mban 2po2, mirëpo pasi u mposht në këtë kategori, tani “Tequila Vava” është duke kërkuar suksese dhe rekorde tjera, gjithnjë sipas një prej pjesmarrësve në këngë, Nogës. “Jemi shumë të kënaqur... Vazhdo

July 15, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on “Tequila Vava” thyen rekord të ri
Tags: ,

Flori Mumajesi “Tallavanë” me popull
Entermedia ka publikuar sot videoklipin më të veçantë që ka bërë ndonjëherë. Është videoja e këngës hit të Florit “Tallava”. Produksioni dhe këngëtari kishin kërkuar nga fansat që të xhirojnë veten duke e kënduar e vallëzuar këngën, dhe mbase nga qindra xhirime që kanë shkuar dhjetra janë bërë pjesë e këtij video-klipi, ku më së paku duket Flori.  Vazhdo

July 11, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Flori Mumajesi “Tallavanë” me popull
Tags: ,

Flori mbledh kengetaret ne nje krijim dedikuar Emmy-t
Do të jetë një dedikim nostalgjie dhe kujtimi të mirë për këngëtaren Elsina Idershai (Emmy), e cila u nda nga jeta në moshën 21-vjeçare pak muaj më parë. Kantautori Flori Mumajesi, i cili kishte realizuar dhe këngën e saj të fundit “A ma jep”, ka menduar të realizojë një krijim, që i kushtohet vetëm asaj. Për këtë ka menduar të ftojë në këtë realizim shumë këngëtarë që e kanë pasur mikeshë Emmy-n. Nuk dihet ende se kur do të publikohet kjo këngë e re, ndërkohë që është kënga e dytë e krijuar... Vazhdo

May 21, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Flori mbledh kengetaret ne nje krijim dedikuar Emmy-t
Tags: , ,

Flori Mumajesi: Këngëtarët fitojnë më shumë para se unë
Prezantimi i tij i fundit në skenën e “Top Fest 8”, “Tallava” ka rezultuar mjaft i pëlqyer nga fansat, gjë që ka nxitur edhe spekulimet, se Flori Mumajesi mund të jetë fituesi i këtij festivali. Po të gjykojmë nga të gjitha sukseset e tij personale, fakti që do marrë pjesë për herë të dytë në ndarjen e çmimeve Balkanika, si dhe kompozimet e shumta që bën për disa nga këngëtarët më në zë të skenës muzikore shqiptare, siç është rasti i Elvana Gjatës; atëherë me siguri do të thoshim se Flori... Vazhdo

May 1, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Flori Mumajesi: Këngëtarët fitojnë më shumë para se unë
Tags:

Page 1 of 212